Dobrej táta, ale špatnej přítel

Anonymní
24.5.20 22:54

Dobrej táta, ale špatnej přítel

Ahoj holky.. ráda bych se vypsala i poptala, jestli máte nějaká podobnou zkušenost. Ani vlastně nevím od čeho začít. Mám přítele, máme spolu ročního chlapečka.. on je úžasnej táta, pro malýho by udělal naprosto všechno, věnuje se mu, ale co se týče našeho vztahu.. ten šel zhruba před půl rokem celej do háje.. od jeho posledního povýšení v práci se chová fakt strašně. Věčně mě uráží, křičí na mě, kritizuje vše co udělám, o nadávkách ani nemluvě. Snažila jsem se s ním mluvit, všechno vyřešit. Vždycky mě poslal do háje. Už nevím co mám dělat. Do toho jsem potkala někoho jiného, s kým bych si umělá představit budoucnost, je to zlatej člověk, on stojí o mě i o syna. Ale sakra, takový dilema? Nechci být napořád ve vztahu, kde jsem nešťastná, ale vzít synovi tátu, na kterýho je tak moc zvyklý, že stěží usne když není doma… Prosím poraďte, jsem v koncích. :(

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

20778
24.5.20 23:00

Asi tu uslysis ted hodne hnusneho. Ja te chapu, v takovem dusnu se zit nedá. Dala bych priteli nuz na krk, ze bud bude okamzite klid nebo odchazim a myslela bych to vazne.

U toho druheho obezretne. Jednak dokud nejsi volna, tak se mu to keca a timhle zpusobem svadet zadanou maminku v podstate miminka je fakt vodvaz. Jednak proste… i kdyby vam to klaplo, on proste nikdy nebude jeho :nevim: a jeste bacha, jestli mas doma namachrovaneho jesitneho manazera, tak bych se pro jistotu pripravila na peklo na zemi. Vim o cem mluvim :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13842
24.5.20 23:03

Já bych se rozešla a vidělo by se. Záleží, jestli máš kam jít. Milenec půl roku vydrží…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8318
24.5.20 23:08

Toho… bych opustila. Dítě se ne vychovává jen tím, že pro něj vše udělám a budu si s ním hrát. Chováním k tobě mu dává do života ten nejhorší příklad. Ale určitě ne tak, že bych se s dítětem stěhovala k jinému. Otec dítěte ti udělá ze života peklo a nikdy nevíš, jak se snese tvůj Next s tvým dítětem. Ona realita dokáže být někdy krutá a pořád je to pro něj,, cizí " dítě, navíc v tomhle věku. Jasně, že ti teď bude říkat, jak o vás dva stojí, ale až proležíš s malým noci v pokojíčku, místo s ním v posteli, tak na to taky bude koukat jinak. Někdy to nezvládnou vlastní tátové, natož cizí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22527
24.5.20 23:14
@Anonymní píše:
Ahoj holky.. ráda bych se vypsala i poptala, jestli máte nějaká podobnou zkušenost. Ani vlastně nevím od čeho začít. Mám přítele, máme spolu ročního chlapečka.. on je úžasnej táta, pro malýho by udělal naprosto všechno, věnuje se mu, ale co se týče našeho vztahu.. ten šel zhruba před půl rokem celej do háje.. od jeho posledního povýšení v práci se chová fakt strašně. Věčně mě uráží, křičí na mě, kritizuje vše co udělám, o nadávkách ani nemluvě. Snažila jsem se s ním mluvit, všechno vyřešit. Vždycky mě poslal do háje. Už nevím co mám dělat. Do toho jsem potkala někoho jiného, s kým bych si umělá představit budoucnost, je to zlatej člověk, on stojí o mě i o syna. Ale sakra, takový dilema? Nechci být napořád ve vztahu, kde jsem nešťastná, ale vzít synovi tátu, na kterýho je tak moc zvyklý, že stěží usne když není doma… Prosím poraďte, jsem v koncích. :(

Chlap, který se chová hnusně k matce svýho dítěte nikdy není dobrej táta. Naopak - dobrej táta je chlap, který udržuje maminku šťastnou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24408
24.5.20 23:15

Zit se v tom neda, ale utikat k jinemu mi prijde az moc snilkove.Doma bych ukazala, ze takto ne a myslela to vazne. Chapu, ze je asi perfektni otec, ale mel by vedet, ze nemuze trapit matku jeho ditete, ze spolecne to nefunguje, ze se to vlastne vylucuje, to at se na me nikdo nezlobi. Zacni resit problem doma, nez se budes stehovat k jinemu, ktery ti muze jen stavet vzdusne zamky, vis o nem kulovy. Jestli je to ten pravy, pochopi, pocka a podrzi te v tomto procesu.Neni moc zadouci, ze sebe delat podvadeci toufalku. Lepsi je byt silna zenska a prvne se postavit sama za sebe.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24408
24.5.20 23:16
@hanka.br. píše:
Chlap, který se chová hnusně k matce svýho dítěte nikdy není dobrej táta. Naopak - dobrej táta je chlap, který udržuje maminku šťastnou.

Zlata slova, zlata…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3275
24.5.20 23:18

Šla bych od něj, ale do svého. Ne k dalšímu. Dítěti neprospívá, že žije v takovém prostředí, ať je táta jakkoliv zlatý. S novým bych teprve viděla, jak se to bude vyvíjet.. To, že máš s někým dítě, neznamená, že se k tobě může chovat jako k hadru :nevim:

Drž se :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.5.20 23:32

Taky bych se s přítelem rozešla, ale rozhodně se nestěhovala k jinému chlapovi. Já se s malým dítětem byla nucena vrátit domů k rodičům, protože sama bych vše neutáhla a (měla jsem podobný exemplář) od chlapa jsem se nechtěla nechat urážet. :think: Je sice hezké, že se k malému chová hezky a věnuje se mu, ale jakým vzorem mu je? :roll: Takže já bych si hned začala odkládat peníze, jemu dala s dalším „vystoupením“ nůž na krk, že takhle teda nee a potom svůj slib dodržela a odešla bych. Nebylo to snadné, to netvrdím, ale nikdy jsem nelitovala. Při představě, v čem by syn vyrostl je mi úzko. Naštěstí nic z toho neviděl a žije od malička v lásce, harmonii a klidu :srdce: Nemysli si, dítě vše od útlého věku vnímá a čím déle v tom bude, tím víc mu to bude připadat normální a zanedlouho se přesně tak bude chovat nejen k tobě, ale i případným partnerkám. Kluk většinou více tíhne a vidí se v tatínkovi a tomu jsem chtěla za každou cenu zabránit. Ty by si měla udělat to samé :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
Ou
13311
24.5.20 23:41

Řešením je dobrý rozchod a dobře nastavená střídavá péče. A ne - nestěhuj se rovnou k novému chlapovi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4087
24.5.20 23:57

Ja bych tedy nechtela mit dite jen pulku doby, aby dite do budoucna melo jeste jinou „maminku“, nez me. Ani aby melo jeste jednoho nebo vice „tatinku“. Nechtela bych s ditetem travit jen kazde druhe Vanoce. A nechtela bych hlavne, aby dite prislo o dobreho tatinka a tatinek o dite.

Tohle vsechno je pro me duvodem k tomu, radeji neco udelat se stavajicim vztahem, nez zvazovat jakehokoliv milence.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5742
25.5.20 00:35

Tohle začal dělat můj táta, když začal podnikat, semlelo ho to a začal se k mámě chovat hrozně. Ta se jednou sebrala a hodila po něm papiňák že ať se vytahuje na svoje zaměstnance, ale doma se tak chovat nebude. Srovnal se a rodiče jsou doteď spolu i vice- měně šťastní. Jo a ten papiňák ho minul, má v boku prohlubeň a doteď stojí v kuchyni na viditelném místě :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
270
25.5.20 07:01

Sama tvrdíš, že jsi s ním nešťastná. Syn bude mít stále otce. Je lepší když jsou dva od sebe, dokáží se domluvit a dítě bude šťastnější. Tady ty lepené vztahy jen pro děti, nejsou nejlepší řešení. Do nového vztahu, bych se hned nevrhala, ale byla chvíli sama se synem. Třeba partner dostane rozum a časem spolu budete v pěkném vztahu. Nebo přijde někdo jiný, lepší. Takové chování není dobrý vzor pro malého.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26962
25.5.20 07:13
@Anonymní píše:
Ahoj holky.. ráda bych se vypsala i poptala, jestli máte nějaká podobnou zkušenost. Ani vlastně nevím od čeho začít. Mám přítele, máme spolu ročního chlapečka.. on je úžasnej táta, pro malýho by udělal naprosto všechno, věnuje se mu, ale co se týče našeho vztahu.. ten šel zhruba před půl rokem celej do háje.. od jeho posledního povýšení v práci se chová fakt strašně. Věčně mě uráží, křičí na mě, kritizuje vše co udělám, o nadávkách ani nemluvě. Snažila jsem se s ním mluvit, všechno vyřešit. Vždycky mě poslal do háje. Už nevím co mám dělat. Do toho jsem potkala někoho jiného, s kým bych si umělá představit budoucnost, je to zlatej člověk, on stojí o mě i o syna. Ale sakra, takový dilema? Nechci být napořád ve vztahu, kde jsem nešťastná, ale vzít synovi tátu, na kterýho je tak moc zvyklý, že stěží usne když není doma… Prosím poraďte, jsem v koncích. :(

Jestli se chová špatně od posl. povýšení, tak to znamená, že tu zodpovědnost v práci atd. psych nedává, promluv s ním, jak to cítíš, pro každého ty vyšší funkce nejsou vhodné.

Ale pozor, ted jsi zamilovaná do nového nabíječe, takže Tě to bude ovlivňovat a na příteli budeš vidět nejspíš všechno horší než je, at udělá cokoliv.

Pokud rozchod, tak do svého, předpokládám, že jsi fin. zabezpečená, v opačném případě bych se na to nejdřív připravila.

Počítat s tím, že přítel může mít zájem o střídavku, je to jeho dítě stejně jako Tvoje, může si v budoucnu najít paní, která bude muset vyjít s Tvým dítětem, může mít svoje děti, takže Tvoje dítě bude nucené vyjít s cizíma dětma, je to spousta problémů do budoucna…

Nového chlapa znáš kratince, s tím bych se vůbec nesestěhovávala, může to být za chvíli horší než s přítelem, nemusí si pak sednout s dítětem, až bude růst a třeba hodně preferovat tatínka.

Takže s přítelem promluvit ohledně práce a změny jeho chování a vzpomenout si, co jsi na něm milovala, chlapeček je malinký a vycházím z toho, že jste se ještě nedávno měli hodně rádi, když jste si ho pořizovali.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23176
25.5.20 07:34
@Limi123 píše:
Ja bych tedy nechtela mit dite jen pulku doby, aby dite do budoucna melo jeste jinou „maminku“, nez me. Ani aby melo jeste jednoho nebo vice „tatinku“. Nechtela bych s ditetem travit jen kazde druhe Vanoce. A nechtela bych hlavne, aby dite prislo o dobreho tatinka a tatinek o dite.Tohle vsechno je pro me duvodem k tomu, radeji neco udelat se stavajicim vztahem, nez zvazovat jakehokoliv milence.

Pokud se vztahem nic udělat nepůjde, tak toto holt může nastat ( nebo nemusí).

Já jsem se rozešla s ex když mladší měl 1,5 roku. Než se vyřešila péče, rozvod, rozestehovani, byly mu čerstvě 3. Bylo to těžké, ale už je to pryč. Žila jsem s dětmi sama, nového partnera jsem měla záhy po rozchodu, ale byl spíš v ústraní, děti ho poznaly až po 2 letech, po 4 jsme spolu začali bydlet, pak jsme se vzali, měli dítě..atd. S ex si děti střídáme každý týden a často je měl hned od začátku. Jen poměr a reálný čas se během let měnil. Novou maminku dodnes nemají a mít už nebudou, jsou velcí. Štědrý den jsou vždy u mě, večer a na dva svátky jdou k tátovi. Pokud jsou dva rozumní, a dítě má pěkný vztah k oběma, tak se domluví tak, aby se vztahy tolik nenarušily, aby dítě o rodiče nepřišlo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama