Dotaz na asistenty pedagoga

Napsat příspěvek
Velikost písma:
7974
22.2.18 06:29

@LucieZ Ona většina asistentů nemá plný úvazek, takže se předpokládá, že si to dokáží v nouzi nějak zařídit. Plus taky záleží, jestli je to škola, kde mají třeba na prvním stupni asistenty automaticky, nebo jestli mají asistenty cíleně pro určité dítě. Děti, které ho mají, prostě nemůžeš jen tak nechat bez pomoci s tím, že Pepíček ve třídě vedle ho potřebuje víc.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
3115
22.2.18 10:11

@vokishka no taky se tomu hooodně divila. Ještě pro ni kvůli tomu někdo šel, protože to netušila. Nakonec v té druhé třídě jen seděla a bavila se s druhou(!) asistentkou, nebyla tam totiž vůbec potřeba. :nevim: tam by si inspekce ten den docela smlsla…

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
2966
22.2.18 18:39
@kotyk píše:
@LucieZ Ona většina asistentů nemá plný úvazek, takže se předpokládá, že si to dokáží v nouzi nějak zařídit. Plus taky záleží, jestli je to škola, kde mají třeba na prvním stupni asistenty automaticky, nebo jestli mají asistenty cíleně pro určité dítě. Děti, které ho mají, prostě nemůžeš jen tak nechat bez pomoci s tím, že Pepíček ve třídě vedle ho potřebuje víc.

I když je AP v každé třídě, vždy je přidělen na základě integrace určitého dítěte. Takže pokud AP chybí, učitel si s tímto žákem (žáky) musí poradit sám.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
7974
22.2.18 20:50

@sloninka V Praze ne všude. Jsou školy a školky, kde je automaticky. Samo se nezlobí, když je na koho napsat.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
2966
23.2.18 01:03
@kotyk píše:
@sloninka V Praze ne všude. Jsou školy a školky, kde je automaticky. Samo se nezlobí, když je na koho napsat.

Pokud AP není přidělené do třídy na základě integrace konkrétního dítěte, není to klasický AP. Mohou to být školní asistenti nebo asistenti na základě šablon.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
65441
23.2.18 06:27

@sloninka je to tak. A u toho pozor, protoze nemaji tolik dovolene jako ped. pracovnici. Ani studijni volna.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
2966
23.2.18 19:22
@vokishka píše:
@sloninka je to tak. A u toho pozor, protoze nemaji tolik dovolene jako ped. pracovnici. Ani studijni volna.

Studijní volno se odvíjí podle výše úvazku, ne podle pracovního zařazení. Pokud bude AP na celý úvazek, bude mít 12 dní SV jako učitel. Pokud má např. úvazek 30 hod., má 9 dní SV.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
65441
23.2.18 20:18
@sloninka píše:
Studijní volno se odvíjí podle výše úvazku, ne podle pracovního zařazení. Pokud bude AP na celý úvazek, bude mít 12 dní SV jako učitel. Pokud má např. úvazek 30 hod., má 9 dní SV.

Já ale psala reakci na školní asistenty. Ti nemají žádné studijní volno, nejsou to pedagogičtí pracovníci, je to u nich jinak.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
2966
24.2.18 00:35
@vokishka píše:
Já ale psala reakci na školní asistenty. Ti nemají žádné studijní volno, nejsou to pedagogičtí pracovníci, je to u nich jinak.

To máš pravdu. Ten školní asistent zrovna moc výhodná práce není.
A zeptám se, jestli to náhodou nevíš. Jsou školní asistenti zaměstnanci školy, i když jsou v rámci šablon? U nás na škole jsou samí klasičtí AP, školního asistenta nemáme.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
2098
24.2.18 00:54

Nevim, jak je to ve skole, ale reditelka ve skolce mi rekla, ze pokud ma dite prideleho asistenta, ze mu ho nemohou vzit k jinemu diteti (i kdyby treba jen na jeden den).

Jak je to s pridelenym asistentem, kdyz „jeho“ dite (kteremu ma ve skolce pomahat) necekane onemocni? Co s asistentkou kdyz k jinemu diteti nemuze a „jeji“ dite tam neni?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
65441
24.2.18 07:17
@sloninka píše:
To máš pravdu. Ten školní asistent zrovna moc výhodná práce není.
A zeptám se, jestli to náhodou nevíš. Jsou školní asistenti zaměstnanci školy, i když jsou v rámci šablon? U nás na škole jsou samí klasičtí AP, školního asistenta nemáme.

Nejsem si jista, ale asi by meli mit smlouvu se skolou. Jen penize plati kraj. Bezne asistenty vlastne taky plati kraj, pres skolu.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
65441
24.2.18 07:22
@pedigka píše:
Nevim, jak je to ve skole, ale reditelka ve skolce mi rekla, ze pokud ma dite prideleho asistenta, ze mu ho nemohou vzit k jinemu diteti (i kdyby treba jen na jeden den).Jak je to s pridelenym asistentem, kdyz „jeho“ dite (kteremu ma ve skolce pomahat) necekane onemocni? Co s asistentkou kdyz k jinemu diteti nemuze a „jeji“ dite tam neni?

Teoreticky je to tak, ze opravdu ma byt asistent jen u toho ditete. V praxi se to ale obcas ( nekde casto) porusuje. Pokud to dite chybi, zalezi na rediteli. Muze jit asistent suplovat, jde do nejake tridy, kde je problemove dite, ktere nema asistenta, uz jsem byla i jako doprovod na soutezi. Nebo je treba udelat neco v pocitaci ( zadavala jsem absenci za pololeti do pocitace, protoze byl problem s ucitelkou) atd.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Psychologická poradna pro snažící se, těhotné i maminky

Ikona - Lucie Machová

Mgr. Lucie Machová