Dotaz na asistenty pedagoga

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
LucieZ
Stálice 97 příspěvků 21.02.18 20:32
Dotaz na asistenty pedagoga

Hodně uvažuju nad změnou práce, láká mě dělat asistentku pedagoga. Mám několik otázek na ty z vás, kdo tuhle práci dělají. Jednak - jak těžké je sehnat práci v Praze, když si člověk udělá kurz a má praxi jenom z kurzu (mám VŠ v oboru veřejná politika, teď se sice zabývám vzděláváním v neziskovce, ale na koordinátorské pozici, s učením dětí přímo zkušenosti nemám). A druhý dotaz se týká dětí a nemocí - mám dvě děti 2,5 a 5,5 let, zvlášť mladší je letos od nástupu do školky přes zimu docela často nemocný, teď bývám s nemocnými dětmi doma spíš já (mám půlúvazek a můžu celkem pracovat z domova) - tak mě zajímá, jak jsou školy vstřícné k ošetřovačce a vůbec častější absenci v práci kvůli nemocem dětí? Počítám, že bychom se víc střídali s mužem, ale i tak čekám, že bych několik dní do měsíce s nemocnými dětmi byla doma já.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
kotyk
Echt Kelišová 7964 příspěvků 21.02.18 21:05

@LucieZ Je to fajn práce pro někoho, kdo ma školou povinné dítě a potřebuje volno jako děti. Ale s častější absencí pochopitelně budit nadšení nebudeš. Ty děti, a tím pádem i škola, se bez asistence většinou neobejdou a škola jim nemůže říct, aby nechodily, že asistentka není.

LucieZ
Stálice 97 příspěvků 21.02.18 21:09

@kotyk Toho se právě bojím, ale zase si říkám, že tuhle práci dělají často mámy malých dětí, které prostě někdy nemocné jsou - takže snad s nějakou absencí počítat školy musí?

Uživatel je onlinevokishka
Extra třída :D 13718 příspěvků 21.02.18 21:13
@LucieZ píše:
@kotyk Toho se právě bojím, ale zase si říkám, že tuhle práci dělají často mámy malých dětí, které prostě někdy nemocné jsou - takže snad s nějakou absencí počítat školy musí?

jenomže oni to potom nemají jak řešit, jedině že třeba přijde pomáhat někdo z družiny nebo tak něco. Je to prostě komplikace.

LucieZ
Stálice 97 příspěvků 21.02.18 21:19

@vokishka Chápu, mně jde o zkušenosti někoho, kdo sám tuhle situaci řeší. Jestli asistentky pedagoga, když mají nemocné děti mají vždycky po ruce manžela nebo babičku, kdo se děti postará? To asi ne. Prostě mi jde o to, jestli je reálné o té práci uvažovat, když občas nemocné děti mám, nebo to mám radši odsunout za pár let.

Uživatel je onlinevokishka
Extra třída :D 13718 příspěvků 21.02.18 21:24

@LucieZ tak u nás třeba marodí asitentky dost vyjímečně, malé děti nemají. Pokud je někdo nemocný, tak musí jít právě vychovatelky. Ráno sedí ve škole u děcka a pak je do půl páté v družině. Pěkný záhul, dá se to občas, ale ne pravidelně týden v měsíci. Ani učitelky nejsou s děckama moc doma. Střídají se s babičkama a zřejmě manželama.

Adrasteia
Závislačka 2973 příspěvků 21.02.18 21:24
@kotyk píše:
@LucieZ Je to fajn práce pro někoho, kdo ma školou povinné dítě a potřebuje volno jako děti. Ale s častější absencí pochopitelně budit nadšení nebudeš. Ty děti, a tím pádem i škola, se bez asistence většinou neobejdou a škola jim nemůže říct, aby nechodily, že asistentka není.

Pokud chybí asistent, děje se akorát to, že je pak pedagog na roztrhání, víc nic. Prostě to učitel musí zvládnout sám. Může se sem tam vyskytnout zvlášť závažný případ dítěte, které se bez asistenta neobejde, ale to se děje opravdu zřídka.
@LucieZ

Příspěvek upraven 21.02.18 v 21:25

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.02.18 21:24

Anonym kvůli práci
Jsme malá škola, pár lidí. Asistenty máme. Pokud některý vypadne, musí jeho práci zpravidla nějak zvládnout učitelka, když je nejhůř, přehodí se asistent od dítěte, které ho potřebuje méně. Ale je to těžké, některé děti si těžko zvykají, těžko přijímají změny. Takže kdyby to bylo pár dní každý měsíc, rozhodně bych nadšená nebyla.

Uživatel je onlinevokishka
Extra třída :D 13718 příspěvků 21.02.18 21:25
@Adrasteia píše:
Takhle to opravdu nefunguje. Pokud chybí asistent, děje se akorát to, že je pak pedagog na roztrhání, víc nic. Rozhodně škola nechce po rodičích, aby dítě nechali doma, to v žádném případě. Může se sem tam vyskytnout zvlášť závažný případ dítěte, které se bez asistenta neobejde, ale to se děje opravdu zřídka.
@LucieZ
četla jsem ve více diskuzích, že se to děje hlavně ve školkách. Chtějí, aby si rodič nechal dítě doma.
LucieZ
Stálice 97 příspěvků 21.02.18 21:29

Díky moc všem zatím za reakce. A máte zkušenost, jak se dá sehnat v Praze práce na téhle pozici, když člověk má kurz a praxi jen z kurzu?

Adrasteia
Závislačka 2973 příspěvků 21.02.18 21:39
@vokishka píše: četla jsem ve více diskuzích, že se to děje hlavně ve školkách. Chtějí, aby si rodič nechal dítě doma.

Já svoji reakci upravila, četla jsem původně špatně v příspěvku od @kotyk, že školy chtějí, aby si rodiče děti nechali doma, ale ona právě psala, že to chtít nemohou a tak to taky je. Jaká je praxe ve školkách nevím, ale určitě je nemohou nutit.

Lucias241
Kecalka 228 příspěvků 21.02.18 21:43

Opravdu to dobre promysli. Jsou to deti, ktere potrebuji individualni pristup. Casto spatne snaseji zmeny. Pokud by to melo byt kazdy mesic, tak je to dost. :nevim:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.02.18 21:48

Tak konkrétně z praxe. Pracuji 2. rokem jako AP v ZŠ. Jedná se o menší školu v centru Prahy. U nás všechny třídy na 1. st. mají AP. A právě nejčastěji tuto práci dělají učitelky v důchodu nebo mámy malých dětí. A ty pochopitelně bývají častěji na ošetřovačce. U nás se z toho žádná věda nedělá. Prostě tu třídu v té situaci musí zvládnout učitelka sama. Naopak všechny asistentky jsme zvyklé v případě nepřítomnosti učitelky učit v té třídě samy. Pokud je integrované dítě opravdu náročnější, když v některé třídě chybí asistentka, tak tam na pár dní přijde asistentka z jiné třídy. Fakt to všechno u nás jde bez problémů.
V Praze je situace s AP taková, že zájemci si naopak mohou vybírat. Stačí sledovat inzerci v Učitelských novinách.
Prosím o zachování anonymu. Informace považuji za citlivé vzhledem ke konkrétnosti situace.

Kamkam
Ukecaná baba ;) 1416 příspěvků 21.02.18 21:57

Teta to dělá, už má teda děti dávno dospělé, ale z té druhé strany… Nějaká asistentka byla nepřítomná a tetu poslali „suplovat“. " „Její děti“ měly normálně hodinu a ona šla do jiné třídy. Tak se to asi řeší tak, že zaskočí asistentka, která bude nejméně chybět. :nevim:

Uživatel je onlinevokishka
Extra třída :D 13718 příspěvků 21.02.18 22:21
@Kamkam píše:
Teta to dělá, už má teda děti dávno dospělé, ale z té druhé strany… Nějaká asistentka byla nepřítomná a tetu poslali „suplovat“. " „Její děti“ měly normálně hodinu a ona šla do jiné třídy. Tak se to asi řeší tak, že zaskočí asistentka, která bude nejméně chybět. :nevim:

U nas taky asistentka chodila obcas suplovat, i kdyz dite bylo ve skole. Ale rodice si stezovali. Kdyby poslali na skolu inspekci, byl by to prusvih.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Vyšší rodičovská se bude týkat jen dětí narozených od roku 2020

Výše rodičovského příspěvku od příštího roku vzroste. Na více peněz si... číst dále >

Trendy světa podlah pro rok 2019? Známe je

Odborníci rok od roku představují nejnovější módní trendy. Ne jinak je tomu i... číst dále >

Články z Expres.cz

Slováček s Gelemovou řádí v Egyptě, Patrasová vyhlíží jaro a trpí v Česku

Aprílové počasí s sebou sice může přinést příjemné jarní teploty, na velkou... číst dále >

Blonďatá raketa večer namol: Příběh Marly Růžičkové (†28), neznámé dcery Česka

Energii by mohla rozdávat a pro rodiny nevinných obětí válek na Blízkém... číst dále >