E-Mimino versus realita

CokeLady
30.7.13 17:47

eMimino versus realita

:mavam:

Už dlouho ve mně něco hlodá a byla bych ráda za co nejvíce Vašich postřehů.

Já když vycházím z žen v okolí co znám, tak žádná nezapadá do typického eMimiňáckého vzorku.

Tím vzorkem myslím, že neznám třeba nikoho, kdo používá látkové pleny. Nikoho, kdo by řešil jestli dá dítěti v 10 měsících bílý jogurt nebo Pribiňáka. Ročníku dítěti hranolek (když to nemá prý denně, tak to neva). Nikdo neřeší, že by své dítě nedal očkovat. Nikdo nějak nežije „kultem dítěte“, jak je zde rozšířené. Většinou se v okolí těšila, až přestane kojit a jedna, které se dítě nechtělo odstavit, dítě odstavila v roce, aby mohla dát dítě na hlídání a užít si chvíli bez prcka, to samé botičky s certifikátem žirafy nebo řešení správného počtu faldíků na nožičkách.

Já jsem taky ráda za hlídání, prostě neřešit 1 den přebalování, kňourání, hlídání nonstop co kde zase pojídá a kam leze, nebo se prostě jen vyspat a dělat a nedělat, co já chci. Já to přiznám, protože tak to opravdu je a sama od sebe na tom nevidím nic špatného. Na malého se vždy zdravě těším. Mám své nejlepší a nejhezčí dítě na světě ráda a mám ráda i sebe. Mám stále své záliby a svůj život, nejsem jen maminka.

Nemáte někdy pocit, že Vás zdejší „jak je to správně“ stresuje? Mě trochu ano. Je pravda, že někdy si může každý napsat co chce, možná proto, aby před „tím správným vzorkem“ nevypadal špatně.

Podle mě zde panuje uplně neuvěřitelný KULT DÍTĚTE, kdy neexistuje nic jiné než dítě, děti, vše se podřizuje dětem. Jakoby vše ostatní přestalo existovat. Vlastní štěstí, pohodlí, vztah, záliby… Z mateřství se dělá věda, to co by žena měla dělat automaticky, je dnes tak vyhrocené a dáno do tak pevných lajn, že jsou mámy jen uhoněné a ustarané, zda všechno dělají správně.

Nevnucuju nikomu, že můj postup je správný (ostatně jsme ani nenapsala, jak co dělám já), kdežto já mám zde pocit, že pokud nepoužiji sedačku MAXI COSI, dítě v autě zabiju…

Nechci zde rozpoutat debaty, kterých je tu milion (pleny, jídlo, očkování apod.), kdo to dělá líp a jak je to SPRÁVNĚ. Když to někomu přijde bezva látkovat nebo krmit skleničkama jen proto, že mají certifikát bio, je to dobře a JÁ o jeho postupech nebudu polemizovat.

Jde mi o to, zda také nemáte pocit, že diskuse tady na emiminu jako by byly občas z jiného světa. Že takhle se Vy nebo nikdo z Vašeho okolí nechová, že je tady nastavená taková umělá „správná“ úroveň. Nebo že by sem ten typ lidí, které já znám, nechodil aby se vyhnul tvrdé konfrontaci?

• Citovat
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

Poison Ivy
30.7.13 17:50

Řekla bych, že je to tady svět jako každý jiný, ovšem tady máš daleko větší vzorek populace. K tomu bonus ten, že je to zájmový web a chodí sem tedy rodiče, kteří se o věci kolem dětí a rodiny tak nějak více zajímají :).

Jinak je pravda, že v okolí znám jen jednu látkařku, očkování nikoho nezajímá, vesele se posazuje, chodítkuje a podobně :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
10852
30.7.13 17:51

Moc hezky napsaný ;) :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13802
30.7.13 17:51

Mně to nepřijde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
valkil
30.7.13 17:52

Tak úplně mimo realitu mi to tu nepřijde, jen když se tady rozepisují různé problémy, tak jsou názory většinou ode zdi, ke zdi, právě pro to, že ty lidi jsou tu anonymní a v reálu s nimi nemusím vůbec vycházet.

• Citovat
  • Upravit
11133
30.7.13 17:53

Tak ja znam i realne bytosti, ktere neockuji (jednu), koji co to jde (vic), hlidani nechteji, shaneji bio zeleninu a z ni vari jen doma pripravene pokrmy atd. jen v realnem zivote jich je malo, na emiminu jsou koncentrovane ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.7.13 17:53

Nemám, kolem mě se pohybují přesně stejní lidé, jako se sdružují tady :)
mám kamarádku bezplenkouvou, látkovou, normální :lol:, skleničkovou, domácí, „jenBIO“, „jen zezahrádky“, „nesnáším všechno BIO“, kuchařku, holku, která neumí ani čaj :lol:, očkující, neočkující, očkující s rozmyslem ;)

jinak si myslím, že se to tu dost otáčí, nejdřív to bylo samé EKO BIO RaR a teď je tu víc srandy ;)

na zemi je cca 6 000 000 lidí. Na emimino chodí cca 600 000 reálných uživatelů měsíčně. Hm, už nevím, co jsem tím chtěla říct :lol:, jdu zavřít dítě do ohrádky :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13499
30.7.13 17:55

A já bych řekla, že se tady ti lidé občas dělají lepšími. A i tak jsou teda pro mě povětšinou divní. Někteří.
A potom - někdo neočkuje, někdo to, někdo ono. To jen tady se to sejde všechno najednou, ale všichni tu nejsou a ti, co to neřeší, ti to sem nepíší.
Myslím, že je tu spíš takové akvárium, ve kterém se koncentrují vyhraněné typy rybek. Chodím je okoukávat. Baví mě to. :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9511
30.7.13 17:56

No, záleží, mezi kterýma lidma se pohybuješ :nevim:, která je ta tvoje sociální skupina a podle toho znáš lidi, co dělají to nebo ono ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
valkil
30.7.13 18:00
na zemi je cca 6 000 000 lidí.

Nechy bí ti tam nějaký nuly? :jazyk:

• Citovat
  • Upravit
Lo
6177
30.7.13 18:00

Já budu něco jako ty, mám syna, kousek přes 5 měsíců - používám papírové pleny, i když kojím, na noc dostává UM ( spí celou noc, díky za vynález UM, ať mě třeba někdo ukamenuje :roll: :mrgreen: ) jsme už na příkrmech, očkuju…a co se týče toho vzdát se svých zálib kvůli dítěti, u mně prostě neexistuje…syna miluju a nevidím ho chvíli a už se mi stýská, ale třeba včera hlídala tchýně a my byli s mužem posedět na večeři a s kamarádama…byl to oddech, ale jak jsme se pak těšila na syna..ale rozhodně nejsme matka, která u něho je 24 hodin denně, pokud mám možnost, hlídání neodmítnu ( ale mám tak 1× za 4 týdny, máme daleko babičky ).nedávno tu byl i případ, kdy maminka se od svého 2 letého hnula za celý jeho život od něj jednou a to jen na 4 hodiny a to bylo vše, psal sem její manžel, že z něj udělala totálního mamánka, tak to u nás nebude :)

Takže já nejsem emiminovská mamka a kolem mě z reálného světa snad taky žádnou neznám :nevim: :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6326
30.7.13 18:01

Já myslím že jsou všechny druhy maminek co popisuješ jen je prostě neznáš mno :nevim: a já ve většině případů taky ne :P

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6726
30.7.13 18:01

@CokeLady já třeba přesně takovou kamarádku mám :palec: látkuje, přemýšlí o stravě i očkování a já jsem taky taková :nevim: ono to bude třeba i tím, že se člověk prostě obklopuje lidmi „ze stejného těsta“. Zs tak „mimo realitu“ mi Emimino fakt nepřijde ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
ShadowHunter
30.7.13 18:02

Je to kus od kusu. Ale hezky napsané :palec: Osobně o neočkování/očkování přemyšlím, kult dítěte fakt ne, dávám na jídlo to, co uznám za vhodné a názory ostatních jsou mi u zádele :nevim:

Příspěvek upraven 30.07.13 v 18:03

• Nahlásit
  • Citovat
7662
30.7.13 18:02

Myslím, že jádrem toho tvého pocitu je prokázaný fakt, že drtivá většina lidí, maminy nevyjímaje, se chová jinak v reálu a jinak ve virtuálu. Že se tady s tebou někdo do krve hádá, že zdravá strava je základ, ještě neznamená, že svému děcku toho Brumíka do ruky opravdu nikdy nelupne, když jde tlustý do tenkejch. Reál je reál, ten neokecáš, když svojí kamarádku obden vídáš a vidíš, jak to se svým dítětem vede, kdežto internetová prezentace je podle mě do jisté míry mix toho, jak to člověk skutečně dělá, a toho, jak by to dělat chtěl. Což často není totéž.
Taky je fakt, že u svých „živých“ přátel moc takových hraničních názorů, které někdy čtu tady, nenacházím. Což ovšem neznamená, že je nemají. Třeba jen necítí tu potřebu je prosazovat, obhajovat a bít se za ně stylem, který je v netové komunikaci běžný.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama