Henna blond -jak chytá?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

santape
Kecalka 483 příspěvků 26.03.18 20:29
Henna blond -jak chytá?

Mam barvene blond vlasy, teplý odstín. Moje vlasy jsou tmavší špinavý blond. Zajímalo by me jak henna blond chytá? Chtěla bYch nejsvetlejsi, našla jsem jsem světlou blond, dokonce platinovou, ale když to obsahuje hennu tak to bude do červena ne? Kdo ma zkušenosti, sup s nima????. Jo
A odrosty jak to vypadá když budou tmavší?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

jessikka
Extra třída :D 10438 příspěvků 26.03.18 20:33

Nebude to do červena, ale jen to vlasy natonuje, nezesvetli ani o kousek. Pokud chceš chladný tom, tak ten to nejspíš taky neudělá.

Agneth
Ukecaná baba ;) 1222 příspěvků 26.03.18 20:33

U těchto blond odstínů se nejedna o hennu, ale o jine rostliny. Přírodní barvy nikdy vlasy nezesvetli, takže pokud máš sve vlasy špinavou blond, platinova barva z toho nevznikne. Spíš Ti to hodi do vlasů trochu jiný odstín.

Boudová
Kelišová 5914 příspěvků 26.03.18 20:39

Já to dávala na obarvenou spinavou blond, a bohužel to chytalo spíš do zelena. Ono to má barvit jakoby nazluto. S tim, že jak se to víc leskne, tak to může působit světleji a házet různé odlesky. Je v tom heřmánek atd… Ale na ty chemicky barvený vlasy to moc hezky nechytá.

krispyna
Kecalka 369 příspěvků 26.03.18 20:42

Barvim se veganskou barvou naturtint ash blond a odbarvuje hezky. Mají i svetlejsi odstiny, ale ty jsem zatim nezkousela. Vlasy nejsou znicene, hezky se nanasi. Koukni na ne:)

radkka
Neúnavná pisatelka 19408 příspěvků 26.03.18 20:42
@Boudová píše:
Já to dávala na obarvenou spinavou blond, a bohužel to chytalo spíš do zelena. Ono to má barvit jakoby nazluto. S tim, že jak se to víc leskne, tak to může působit světleji a házet různé odlesky. Je v tom heřmánek atd… Ale na ty chemicky barvený vlasy to moc hezky nechytá.

Na chemicky obarvené vlasy se to ani dávat nemá, právě z toho důvodu, že to chytá do zelena 8o

@santape Já používám hnědou od khadi a chytá pěkně, do zrzava to nemám. Určitě ti to ale vlasy nezesvětlí, spíš natónuje, přírodně odbarvit na blond nejde.

Boudová
Kelišová 5914 příspěvků 26.03.18 20:52

@radkka zakladatelka ale píše že je ma taky barvené právě. Proto sem to napsala. Jinak já už toho nakombinovala hodně a ne vždy je to zelené. Třeba na odbarveny vlasy zrzava henna chytá hezký.

radkka
Neúnavná pisatelka 19408 příspěvků 26.03.18 20:54
@Boudová píše:
@radkka zakladatelka ale píše že je ma taky barvené právě. Proto sem to napsala. Jinak já už toho nakombinovala hodně a ne vždy je to zelené. Třeba na odbarveny vlasy zrzava henna chytá hezký.

Aha, to jsem přehlédla :oops:

Uživatel je onlineKriss Tina
Závislačka 3942 příspěvků 26.03.18 21:22

Na odbarvene vlasy chytá do zelena, nejde míchat chemickou barvu a pak henu. Jinak čisté přírodní hena de do červena…

Gerberka
Závislačka 3143 příspěvků 27.03.18 08:17

@santape

Ahoj, podle mě je důležité, kdy ses naposledy barvila na blond barvu? Mezi „chemickým“ barvením a nanášením henny je potřeba dodržet časový odstup – minimálně 4 týdny, ale lépe ještě déle, jinak by blond vlasy mohly chytnout „dozelena“. To je podle mě první věc – dodržet ten odstup mezi barveními.

Jakou značku té blond henny – platinové - máš vybranou? A konkrétně jaký odstín? Je to Khádí nebo Henné Color nebo nějaká jiná? Důležité je prostudovat si složení – například barvy od Khádí totiž i ty „blond odstíny“ obsahují v určitém poměru indigo, které ztmavuje. Jedině snad barva Henna+Amla+Jathropa v sobě to indigo nemá, dokonce i odstín „Zlatý přeliv“ ho má :nevim:. Jinak jak píší ostatní – kromě henny je tam většinou heřmánek, rebarbora, kurkuma, skořice….

Pokud jsem chtěla já, aby mi henna výrazně neztmavla vlasy, dám si hennu od Five Fives – odstín Zlatá nebo Měděná – tahle značka vůbec neobsahuje indigo, jenom ty namíchané bylinky a ta Zlatá je opravdu hodně „dozlatova“ – to můžu potvrdit. :palec:

Jinak neznám značku Lush, prý je dobrá, ale to opravdu netuším. Já mám odzkoušené: Henné Color (odstín Zlatá blond obsahuje jenom bylinky + neutrální – nebarvící hennu), Khádí (ale to bohužel v určitém poměru indigo obsahuje a mně to bohužel vždy dost ztmavlo – i odstíny „Světlá blond“ nebo „Střední blond“) a Five Fives (to je méně známá značka, ale celkem dobrá a i levnější než ostatní a žádný odstín neobsahuje indigo – ani „hnědá“ – takže ta vždy jenom natónuje).

Důležité je přidat do té hennové směsi tak dvě lžíce oleje (mandlový, makadamiový, meruňkový, arganový) – abys vlasy neměla vysušené + oříšek kondicionéru bezsilikonového (např. od Urtekram) – lépe se to nanáší.

Takže když to shrnu:

• dodržet odstup mezi barveními (od posledního chemického barvení počkat min. 4 týdny, nejlépe i déle)
  • nastudovat si složení těch odstínů – pokud tam bude indigo – tak to vždy ztmavuje
  • moje zkušenost je, že ta henna od Five Fives neobsahuje žádné indigo – a to ani tmavší odstíny a opravdu jenom „natónuje“

santape
Kecalka 483 příspěvků 27.03.18 18:09
@krispyna píše:
Barvim se veganskou barvou naturtint ash blond a odbarvuje hezky. Mají i svetlejsi odstiny, ale ty jsem zatim nezkousela. Vlasy nejsou znicene, hezky se nanasi. Koukni na ne:)

Je, Dekuji kouknu.

santape
Kecalka 483 příspěvků 27.03.18 18:12
@krispyna píše:
Barvim se veganskou barvou naturtint ash blond a odbarvuje hezky. Mají i svetlejsi odstiny, ale ty jsem zatim nezkousela. Vlasy nejsou znicene, hezky se nanasi. Koukni na ne:)

Dekuji kouknu o takových barvách nemám ani páru ????

santape
Kecalka 483 příspěvků 27.03.18 18:15
@santape píše:
Dekuji kouknu o takových barvách nemám ani páru???

:lol: :lol: me zlobí nějak telefon, tak pro jistotu dva krát a místo otazniku měl byt smailik ;)

santape
Kecalka 483 příspěvků 27.03.18 18:22
@Kriss Tina píše:
Na odbarvene vlasy chytá do zelena, nejde míchat chemickou barvu a pak henu. Jinak čisté přírodní hena de do červena…

Ja mam měsíc nenavarvene a nějaký týden bych jeste pockala, i tak je možné ze bych to měla do zelená?

Uživatel je onlineKriss Tina
Závislačka 3942 příspěvků 27.03.18 18:24

@santape to už je pak hodně individuální, ale nějaky procento že ty vlasy zezelenaji je tu pořád. Záleží jaká byla ta chemická barva a jaká hena se použije, ale to už tu asi nevykoukame, jedině to zkusit no

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Dětské hrnečky pro 1 000 maminek. Získejte ten svůj!

Máme pro vás unikátní akci. Philips Avent rozdává maminkám na eMiminu 1 000... číst dále >

Poradna: Život v manželově domě je peklo

Vy podáte dotaz, my vám na e-mail pošleme odpověď s praktickými tipy. Rady... číst dále >

Články z Expres.cz

Decibely lásky Tamary Klusové: Malou Jenovéfu vystavuje ohlušující síle reproduktoru

Tamara Klusová (30) vyrazila také na pražský festival Mezi Ploty a vzala... číst dále >

Charlotte Štiková: Proč stojím za mámou a s kým dalším spala Ornella?

Reality show Štiky se točí především kolem vztahu Moniky Štikové a Ornelly... číst dále >

Články z Ona Dnes

Šaty Meghan Markle vznikaly stovky hodin. Víc než Kate za ně neutratila

Odkaz na éru Audrey Hepburnové, přísný dress code i jednotlivé země... číst dále >

Vychytávky ekožen: veganské kondomy, kartáček z větve i pratelný tampon

Napadlo vás někdy, jak obyčejné hygienické potřeby zatěžují planetu? A přitom... číst dále >

Reklama