IVF - Vaše rady, doporučení

32
10.2.21 17:16

IVF - Vaše rady, doporučení

Najde se tady hodná duše co pomůže a poradí jedné nešťastné ženské, která je ohledně IVF zcela ztracená? Mám spouuuusty otázek a doktor už se na mě docela divně kouká, tak se raději už moc neptám.
Najdu tady prosím někoho kdo IVF podstupuje, nebo podstupoval?
Ve zkratce bych vám o nás chtěla něco napsat. Já, 27 let, neprůchozí vejcovody, endometrioza. Půl roku horm. léčba, 2 operace. Partner, 29 let, azoospermie. Snaha 4 roky.

Za 2 měsíce nás čeká první konzultace v CARu a půjdeme rovnou do IVF, ze kterého už mám ted sevřený žaludek.
Partner dostal doporučení na ICSI + preselekce, ale já se v tom moc nevyznám. Máme tedy zvolit variantu ICSI, nebo IMSI, případně metodu PICSI? Zajímalo by mě pokud máte zkušenosti s velmi nekvalitními spermiemi, co doporučili Vám? Případně Váš názor na tyto metody.

Dále zvažujeme PGT, ale také si nejsme jisti zda je to nutností hned u prvního IVF. Potraty za sebou žádné nemám, nějaké vážné onemocnění také nemáme. V případě že naše genetika dopadne dobře, je tato metoda potřeba?

Víme jistě že si připlatíme za PK, ale u zbytku vůbec netušíme co ano a co už není potřeba. Moc by mě zajímaly vaše rady, doporučení. Úplně nejlépe, pokud by tu byl někdo s podobnými obtížemi jaké máme my.

Je toho spousty co by mě zajímalo, ale myslím že jsem Vás zahltila více než dost :D Předem Vám moc děkuji a mějte krásný den.
Monča

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
10.2.21 17:31

Azoospermie - To nemá žádné, takže se odebírají chirurgicky?
IMSI se nic nezkazí a může pomoct, to bych brala
PICSI se už v některých centrech nepoužívá, nebo se ukázalo, že to moc nefunguje, ale navíc máte málo spermii, tak nejde použít.
ICSI je samozřejmě nutnost s vaší dagnózou
Vzhldem k věku máte velkou šanci na úspěch. Nehrotila bych to moc na počet vajíček, spíš na kvalitu. Méně je více.

Kup si vitamíny typu Inofolic a ber aspoň 2 měsíce před IVF (nebo aspoň co nejdříve). HLavně listovku a vit D. Partner vit E, Zn+Se.
PGT nebo spíš PGS by vám musela schválit pojišťovna a museli byste projít genetickým vyetřením, předpokládám. Tak to asi ne. Záleží na důvodu spermiogramu - byl u androloga? Pokud ne, nejste v dobrém centru. K andrologovi by muže poslat měli a dál konzultovat s genetiky - existuje například vztah mezi špatným spermiogramem a cystickou fibrózou.

• Citovat
  • Nahlásit
1330
10.2.21 17:43

Azoospermie- zadne spermie- operace a odebrani spermatu z varlete/nadvarlete, samozrejme mensi kvalita spermii po odebrani a zalezi, jak spatny to ma, ne u vsech se neco najde. Manzel se 3/4 roku lecil u androloga, ob den pichal hormony a bral leky a az pote sel na operaci a naslo se 6 zkumavek. No, ale musite mit car, kde maj spickovy embryology, jinak to s temahle spermiema ani neoplodni. Jinak u azoo se doporucuje metoda nevim ted presne jak se pise- je to nejak Laiss metoda?, kazdopadne dobre centrum bude vedet, co s horsima spermiema pracovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2243
10.2.21 17:46

@DandátkoP Nemyslíš spis MFSS nebo MACS? Ale u velmi špatných SPG někdy ani to nedoporučuji :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1330
10.2.21 17:48

@Helca83 ne, je to lazt metoda, koukla
Jsem ted do papiru, moc center ji ani neumi. A oni nemaj hodne spatny spermiogram, oni proste nemaj spermie. Takze kdyz by se pak nejaky objevily- lecbou/operaci, tak pote se muzou bavit o metodach

Příspěvek upraven 10.02.21 v 17:51

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1330
10.2.21 17:50

Zakladatelko je to dlouha cesta a za dva mesice Vas dle me IVF urcite neceka, leda byste vzali darce…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4647
10.2.21 17:50

@Monca.mottl :kytka: miláčku, běž i na další weby
neplodnost.cz a tak,,,
jsi na začátku
nesmíš klesat na mysli..
medicína umí zázraky…

a kdyby ne, mám jinou osobní zkušenost…
ale ta je na Konci cesty.. ty jsi na úplném počátku…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2243
10.2.21 17:54

@DandátkoP Aha, to fakt ani neznám, dík!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32
10.2.21 17:59

Tak teď jsem docela zmatená. Koukám na vysledky SPG a je tu napsáno azoospermie. Spermie ale měl, mel jich hodně málo, málo pohyblivé a velké abnormality. Omluvte prosím moje hloupé otazky, ale bude potřeba ICSI + k tomu to IMSI? Nebo je to myšleno tak že jedno vajíčko se oplodni pomoci ICSI, druhé zase jinak? Jde hlavně o nějakou cenovou predstavu s čím počítat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2243
10.2.21 18:25

@Monca.mottl Jen se ptej, zadny dotaz neni hloupy. ICSI a urcite neco k tomu, ale jak psala @DandátkoP budete potrebovat opravdu dobreho androloga a embryologa aby poradili nejvhodnejsi metodu pro vas a predtim mozna nejakou lecbu partnerovi aby zlepsil parametry SPG.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.2.21 18:27

Zakladatelko, kam chodis do CARu? Opravdu by byla lepsi navstava androloga. V Praze je doktor Kocí je moc dobry, ale drazsi…

• Citovat
  • Nahlásit
2980
10.2.21 18:52
@Helca83 píše:
@DandátkoP Nemyslíš spis MFSS nebo MACS? Ale u velmi špatných SPG někdy ani to nedoporučuji :nevim:

Na MFSS nebo MACS je uz potrba dost spermii, radove statisice pohyblivych.
@Monca.mottl ICSI je injekce spermie do vajicka, to potrujete urcite. IMSI je vyber spermie s lepsi mikroskopem. Takze pomoci IMSI ji vyberou a metodou ICSI ji vpravi do vajicka. Co znamena „hodne malo“? Jestli to neni moc citlive…
Zalezi jak „spechate“, ale zkusila bych lecbu andrologem, pripadne IVF a zaroven lecbu andrologem, kdyby se nepovedlo to IVF. Ale nas hned poslali k adrologovi se spatnym spermiogramem. Az potom jsme resili IVF a to mi bylo skoro 35.
Navic se to chlapum hodne meni. Jednou jsme meli jen 100 tis./ml a priserne parametry a za 3 mesice 3 mil/mil a lepsi parametry… Ted po letech norma. Ale to mame spis stesti, nez by to bylo pravidlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1283
10.2.21 19:49

Ahoj :mavam: ja endometrioza, partner teratozoospermia. Jdeme do IVF + ICSI + PICSI a MACS. Kvůli endometrioze mi dají vyšší dávku hormonů a budeme se modlit, že to vyjde hned na poprvé. Jinak mi to život s ni dost zkomplikuje. Drzim palce :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat