Poradna pro neplodnost, reprodukční medicínu a genetiku
MUDr. Kateřina Veselá Ph.D.
@zena_neohrozena díky
dneska přišla MS tak zítra začínám. Snad budu reagovat dobře.🙏
@Aneta985 píše: Více
Tak to už je opravdu celkem dlouho.Na druhou stranu, hlavně aby se zadarilo ![]()
@Anonymní píše: Více
Díky za odpověď. Tak hlavně, aby se nakonec zadařilo. ![]()
@Janka1000 ahoj, u nás leden první návštěva a květen KET, ale měli jsme genetické testování, jinak by byl KET v březnu ![]()
@Jane486 píše: Více
Díky za odpověď. Ja myslím, že u nás to také bude s genetikou.
Ahoj holky. Tak já jsem dnes 50. DC, proto jsem dnes dostala injekci - 2 ampule agolutinu.
Uvidím, kdy se rozjede MS, abych mohla řešit termín KET.
Zároveň mám jestli Prednison z kliniky. Prý snižuje imunitu, aby se pak embryo mohlo lépe uhnizdit.
@Janka1000 píše: Více
U nás to byl cca půl rok od první návštěvy. Kdybychom nemuseli léčit ureaplasmu, tak by to bylo klidně o 2 měsíce dřív, protože tam byla atb a pak se čekalo dalších cca 6 týdnů na potvrzení že je to z těla pryč.
Dost bude záležet na vašem centru a na vašem zdravotním stavu, jestli tam třeba taky nemáte nějaké takovéhle překvápko.
Pokud tam ale nemáte nic závažného, tak by to déle než půl roku trvat určitě nemělo ![]()
@Gracetheworld píše: Více
Díky za odpověď. Zatim o žádných „prekvapkach“ nevím, ale samozřejmě mohou nastat…Tak uvidíme, půl rok by byl fajn ![]()
@Janka1000 Ahoj, u nás to byla delší cesta, neplodnost jme řešili od začátku roku 2024 a na KET jsme šli 14.2.2025.
Důvodem neplodnosti byla manželova azoospermie (vůbec žádné spermie v ejakulátu), o té jsme již věděli, než jsme šli poprvé do CAR. K tomu vedla zhruba půlroční cesta, spermiogramy, vitamíny, urologie a další. Zjistili jsme, jaké jsou možnosti a CAR jsme navštívili v červnu 2024. Následovala různá vyšetření, abychom zjistili, jestli je nějaká šance, že manželovi operativně pod mikroskopem nějaké spermie najdou, jestli budou geneticky vpořádku a jestli k sobě geneticky „pasujeme“. Potom jsme nějaký čas čekali na zákrok TESE, který manžel podstoupil v říjnu 2024.
Spermie se našly, tak jsem v listopadu začala stimulaci. Žádoucí bylo, abych měla vajíček co nejvíce, protože spermií jsme měli omezený počet, nevěděli jsme, jak moc budou kvalitní a kolik jich přežije rozmražení. Měla jsem 34 vajíček, z toho 22 zralých a kvůli tomu bohužel OHSS, takže se vše několikrát posouvalo. Super aspoň bylo to, že nám zamrazili 8 kvalitních emryí. Ke KETu jsme se dostali až 14.2., ale hned první embryjko se chytlo, tak snad už vše půjde jak má.
Každý příběh je opravdu úplně jiný a nejde se tedy řídit nějakým časovým intervalem. Držím palce, ať je to u tebe co nejkratší cesta ![]()
@Ivet618 píše: Více
Ahoj, moc díky za odpověď. Vim, že je to u každého jinak, ale prostě mi nějak nedalo se nezeptat😅ta psychika je hrozná🙈…Každopádně je skvělé, že vám to vyšlo na poprvé, po takové trnité cestě…Ať se daří i nadále a je vše v pořádku🙏 ![]()
@Jane486 píše: Více🦋
Krásné ted už jen aby byl vývoj v pořádku. Určitě to jsou bojovníci.
Držím 🍀 🍀 🍀
Ahoj, nechala jsem si, ještě před návštěvou CAR, kam ale určitě půjdeme, udělat test na AMH.Jsem 40+ a bohužel hodnota je tragicky nízká-0,18. Měl někdo podobné nízké hodnoty a ještě bylo možné provést odběr vajíček? Děkuji za odpověď.
@Jane486 ahojky, jak se daří embryjkům? Už víte nějaké výsledky? 🙏 držím pěstičky ![]()
Jak byli ženy a muži spokojení s lékařskou péčí?
Narodilo se vytoužené miminko? Přečtěte si hodnocení všech českých center asistované reprodukce nebo přidejte vlastní.