Jak naučit partnera aby mi pomáhal?

Anonymní
8.11.20 11:02

Jak fungovat a naučit fungovat v domácnosti

Ahoj, zkusím to napsat stručně. Mám nebo měla jsem partnera, nejsme momentálně spolu pár dní. Je o 2r mladší. Kdyz jsme se poznali tak já už měla dítě, začali jsme spolu bydlet, já byla zvyklá už bydlet pár let mimo rodiče a starat se o sebe i o dítě. On bydlel vždy s matkou, která za něj dělala všechno. Tajze vůbec nevěděl a neměl přehled ten základní. Je to hrozně hodný člověk, který miluje mě a má rád i moje dítě. Je empatický, pozorný a snesl by modrý z nebe. Dokazal by mě hladit celý den a dokazovat mi jak mě miluje.Ale kde nastal problém. Já jsem akční on ne. Platimedoma vše na půl, nechci abychom si nic pak vyčítali. Co mě hodně vadilo, bylo, že nevěděl ani kolik platíme nájem, elektriku, plyn.On mi dal peníze ale já to platila. Neridi auto, moje opravy auta ho vůbec nezajímaly, málokdy vylezl z auta, aby šel on natankovat, raději hrál hry na mobilu.Kdyz jsme jeli na dovolenou vůbec se nezajímal kam, kolik to stojí vůbec nic. Nikdy nevymyslek žádný výlet. Nekdy jsem si připadala že mám doma dvě děti. Oba dva jsme zjistili, že to mezi námi nefunguje, nevím čím to je, milujeme se ale spolu fungovat nemůžeme. Nevim jestli si na člověk nastavit hned nějaký pravidla nebo já nevím. Da se vůbec chlap naučit, aby se zajímal o takové chlapske věci? Nebo to v sobě prostě nemá. Nechci ten vztah zahodit, ale taky nevím jestli to má smysl :(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
538
8.11.20 11:08

Prostě zvyklý, z se o všechno stará asi maminka :nevim: Příště zkus hledat spíš chlapa než kluka. Určitě takových bude dost ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
60912
8.11.20 11:13

Nedá.. Musel by sám chtít.. Typicky mamanek absolutně neschopný normálního života

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17512
8.11.20 11:14

Buď se smíříš s tím, že za chlapa budeš doma ty, a nejen za chlapa, ale i za matku velkýho dítěte, nebo jdi radši o dům dál. On může dospět, ale to by si nejdřív musel vyzkoušet samostatný život a trochu se nechat životem opráskat namísto opečovávání kýmkoliv. Nedospěje ani s tebou, protože nepotřebuje. Já jsem hodně samostatná ženská, ale pokzd mám partnera, tak chci, aby to byl chlap se vším všudy, ne chlapeček na mazlení. Já bych to nedala. Hele, v životě se nemusíš spokojit jen s polovinou toho, co chceš. Můžeš mít všechno, jen je potřeba ty polovičatosti obětovat a pustit do světa.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3943
8.11.20 11:14

No, mělas doma další dítě :nevim:
Já si myslím, že nějaké rozdělení kompetencí mezi partnery je normální a v pořádku, od toho jsou dva, aby se mohli o zodpovědnost podělit. Ale tohle, co popisuješ, je spíš už trochu extrém. Jestli vám spolu funguje chemie, nech si ho jako kamaráda s benefity :oops: ale jako partnera bych si ho domů netahala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8.11.20 11:17

Každý má svoje. Manžel je hodně šikovný na chlapské věci, pracuje v IT, placení je vlastně na něm, u nás zase já úplně nevím, co nas přesně kolik stojí.
Ale záchod neumyl nikdy, když já chci něco dělat, tak on zrovna má náladu tak koukat na film, když je venku pod 15 °C nebo nad 28 tak odmítá pomalu vylézt, nevaří, bordel nevidí, neumí úplně ty sociální kontakty správně udržovat… :roll: naštěstí to vše vím od začátku a taky nejsem dokonalá, takže nám to funguje dobře. Ale je to o prioritách. Já od chlapa chci chlapskou práci, to je pro mě důležité. Někdo má zase na prvním místě právě tu sociální stránku, jiný zase chce vše 50:50. Když je to pro tebe nepředstavitelné, tak toho chlapa nepreucis, pošli ho dal. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
538
8.11.20 11:26

@Lily-of-the-valley Přesně jako u nás doma, akorát manžel dělá v jiném oboru :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14229
8.11.20 11:27

Kolik mu je?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3943
8.11.20 11:27

My jsme s manželem spokojení a taky nevím kolik platíme elektriku nebo plyn. Roční vyúčtování sice zakládám do šanonů, ale jde to mimo mě. Všechny tyto platby odchází z manželova účtu. Já zase dělám veškeré nákupy a kdyby se ho někdo zeptal kolik měsíčně utratíme a projíme, taky bude střílet od boku. Můj muž taky nevymýšlí výlety. O víkendech si raději kutí doma. Když výlet vymyslím já a s předstihem oznámím, jede rád.
Každopádně jak slyším, že dospělý chlap hraje na mobilu hry, tak už u mě ztrácí veškerou úctu. Je to prostě celkově z toho popisu ještě nevyspělý jedinec a k tomu mamánek. To by pro mě nebylo. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1098
8.11.20 11:33

Ano, je lepší nastavit si vše hned na začátku. Jestli by to šlo ještě teď, nevím. Dle tvého popisu si netroufám odhadnout, jestli on vyloženě trvá na tom, aby ses o všechno starala ty nebo kdybys ho naučila, jak se co platí a zařizuje, byl by třeba schopen to i převzít. Záleží, co je pro tebe priorita, jestli tzv. „chlapák“ (z mého pohledu např. jestli někdo řídí auto nebo ne o chlapáctví nic nevypovídá) nebo třeba hodný chlap, který prostě jen zatím nebydlel sám a neví jak na to. Chlapák může mít zase jiné zápory. Takže jak říkám, pokud by byl ochoten se začít podílet stylem, jaký ty si představuješ, nepřijde mi, že by to byl vztah odsouzený k zániku. P. S.: Zase mi chybí info, kolik vám je. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.11.20 11:34

Je mu 27let, jenže já jsem zvyklá od 19let bydlet sama, umím si zařídit plno věcí. Jak jsem mu říkala, nikdo se nenarodil s tím, že vše umí a pokud to umět a naučit nechceš, tak to musí aspoň umět zařídit, ale taky za to zaplatí. Nikdy mi neřekl, co mu na mě vadí, protože se nechtěl hádat, ale to je taky chyba, já nejsem dokonalá a bojím se, že nenajdu člověka jako on který mě opravdu hodně miloval. Ze začátku nedokázal pochopit, vze na sebe máme čas jen večer, když malý spí. Ja mu řekla, že mám dost starostí. Rano honičky školka, práce, zase skolka, věnovat se malýmu, uklidit, uvařit, do toho byl malý furt nemocný a v práci to bylo na prd a prostě večer je člověk unavený. On dal v práci minulý rok výpověď a že si udělá prázdniny to jsem úplně šílela.

• Citovat
  • Nahlásit
16002
8.11.20 11:34
@Anonymní píše:
Ahoj, zkusím to napsat stručně. Mám nebo měla jsem partnera, nejsme momentálně spolu pár dní. Je o 2r mladší. Kdyz jsme se poznali tak já už měla dítě, začali jsme spolu bydlet, já byla zvyklá už bydlet pár let mimo rodiče a starat se o sebe i o dítě. On bydlel vždy s matkou, která za něj dělala všechno. Tajze vůbec nevěděl a neměl přehled ten základní. Je to hrozně hodný člověk, který miluje mě a má rád i moje dítě. Je empatický, pozorný a snesl by modrý z nebe. Dokazal by mě hladit celý den a dokazovat mi jak mě miluje. Ale kde nastal problém. Já jsem akční on ne. Platimedoma vše na půl, nechci abychom si nic pak vyčítali. Co mě hodně vadilo, bylo, že nevěděl ani kolik platíme nájem, elektriku, plyn.On mi dal peníze ale já to platila. Neridi auto, moje opravy auta ho vůbec nezajímaly, málokdy vylezl z auta, aby šel on natankovat, raději hrál hry na mobilu.Kdyz jsme jeli na dovolenou vůbec se nezajímal kam, kolik to stojí vůbec nic. Nikdy nevymyslek žádný výlet. Nekdy jsem si připadala že mám doma dvě děti. Oba dva jsme zjistili, že to mezi námi nefunguje, nevím čím to je, milujeme se ale spolu fungovat nemůžeme. Nevim jestli si na člověk nastavit hned nějaký pravidla nebo já nevím. Da se vůbec chlap naučit, aby se zajímal o takové chlapske věci? Nebo to v sobě prostě nemá. Nechci ten vztah zahodit, ale taky nevím jestli to má smysl :(

Nezlob se, ale takhle muž nedokazuje lásku ženě - takhle se ujišťuje malý chlapeček o tom, že ho má maminka ráda.

Jsou věci, které se doma dají nastavit - věci typu “v týdnu se o myčku starám já a o víkendu ty, s prádlem naopak”. Ale to, co popisuješ Ty, je něco úplně jiného. Dospět z chlapečka v chlapa musí on sám, to ho Ty naučit nemůžeš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1098
8.11.20 11:38
@Anonymní píše:
On dal v práci minulý rok výpověď a že si udělá prázdniny to jsem úplně šílela.

Aha, a přispíval na domácnost teda z čeho, z úspor?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.11.20 11:42

Jo měl něco z pracáku a úspor, že by byl bez práce jsem finančně nepocítila

• Citovat
  • Nahlásit
6004
8.11.20 11:43
@Anonymní píše:
Ahoj, zkusím to napsat stručně. Mám nebo měla jsem partnera, nejsme momentálně spolu pár dní. Je o 2r mladší. Kdyz jsme se poznali tak já už měla dítě, začali jsme spolu bydlet, já byla zvyklá už bydlet pár let mimo rodiče a starat se o sebe i o dítě. On bydlel vždy s matkou, která za něj dělala všechno. Tajze vůbec nevěděl a neměl přehled ten základní. Je to hrozně hodný člověk, který miluje mě a má rád i moje dítě. Je empatický, pozorný a snesl by modrý z nebe. Dokazal by mě hladit celý den a dokazovat mi jak mě miluje.Ale kde nastal problém. Já jsem akční on ne. Platimedoma vše na půl, nechci abychom si nic pak vyčítali. Co mě hodně vadilo, bylo, že nevěděl ani kolik platíme nájem, elektriku, plyn.On mi dal peníze ale já to platila. Neridi auto, moje opravy auta ho vůbec nezajímaly, málokdy vylezl z auta, aby šel on natankovat, raději hrál hry na mobilu.Kdyz jsme jeli na dovolenou vůbec se nezajímal kam, kolik to stojí vůbec nic. Nikdy nevymyslek žádný výlet. Nekdy jsem si připadala že mám doma dvě děti. Oba dva jsme zjistili, že to mezi námi nefunguje, nevím čím to je, milujeme se ale spolu fungovat nemůžeme. Nevim jestli si na člověk nastavit hned nějaký pravidla nebo já nevím. Da se vůbec chlap naučit, aby se zajímal o takové chlapske věci? Nebo to v sobě prostě nemá. Nechci ten vztah zahodit, ale taky nevím jestli to má smysl :(

Tak urcite se to chlap, naucit muze! :lol: Ten tvuj bude spis takova cerna ovce a mas teda celkem smulu.
Zalezi, jestli ho to chces ucit zrovna ty. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama