Jak poznám zlomeninu nosu?

18633
5.3.10 19:12

Jak poznám zlomeninu nosu?

Náš pomalu pěti letý vykuk, má šplhací období ( už aby bylo jaro a mohli jsme na hřiště :roll: ) Okolo šesté hodiny lezl po horním kraji gauče a spadl čumáčkem na topení. Krve jak z vola, řval jak tygr (neopomenul „vymalovat“ zeď na červeno :wink: ) Krvácení jsem zastavila prakticky ihned, ale ńosík má jak klaun - červenej a dost oteklej. Stěžuje si na bolest,ale pohmatem nosík citlivej není. Jak poznám že je nos zlomenej, nebo jen naraženej? Je pátek večer - děcká pohotovost 50km daleko :zed: Na netu jsem četla že srovnání nosních kůstek je možné do 24-48hodin, jak zítra případně situaci vyhodnotit a kdy už se teda do té děcké nemocnice vypravit? (předpokládám že otok do rána asi těžko odezní sám od sebe a bolet to bude asi dýl jak pár hodin :think: )
Co vy na to? Jak se pozná zlomený nosík???

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

9110
5.3.10 19:15

lacenko Bohužel neporadím :nevim: . Ale držím pěsti, ať to není zlomený! Bobku, je toho na tebe teď moc…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1853
5.3.10 19:17

Ten váš jak to popisujete vypadá zlomeně :-( ,ale zjistí vám to jistě až na nosním.Jestli bude, připravte se na to ,že rovnání bolí .

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30293
5.3.10 19:21

hELE,lADI,

a ma ho krivej????
Ono to muze a nemusi byt zlomeny,ale klido pido to takhle sroste,…
A kdyz by se to pak chtelo rovnat,uiz se to dela v narkoze-coz mi tedy prijde vhodnejsi nez ted to ‚zaziva‘ rovnat...... :think: :think: :-?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18633
5.3.10 19:21
pavlak5 píše:
Ten váš jak to popisujete vypadá zlomeně :-( ,ale zjistí vám to jistě až na nosním.Jestli bude, připravte se na to ,že rovnání bolí .

On ho ale nemá křivej, jen šíleně napuchlej. Týýjo no já s ním stejně na RTG nemůžu a jestli ho při tom rovnání bude držet táta tak to s ním šlahne je děsná citlivka…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30293
5.3.10 19:23

Rovnani se ale nedela na rtg-to se,mysim,dela u dr v ordinaci… :-?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18633
5.3.10 19:23
farska píše:
hELE,lADI,a ma ho krivej????
Ono to muze a nemusi byt zlomeny,ale klido pido to takhle sroste,…
A kdyz by se to pak chtelo rovnat,uiz se to dela v narkoze-coz mi tedy prijde vhodnejsi nez ted to ‚zaziva‘ rovnat...... :think: :think: :-?

Baruško krásný metříky… :palec: CO jsme se dočetla tak plastika se pak dělá min. za půl roku a dýl. No na druhou stranu každej ten frňák máme nějakej a u kluka by to zas t ak moc vadit nemuselo,ale nenese to sebou nějaká zdr. rizika??

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18633
5.3.10 19:24
farska píše:
Rovnani se ale nedela na rtg-to se,mysim,dela u dr v ordinaci… :-?

To jistě ale prve musí zjistit co kam rovnat ne? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1853
5.3.10 19:28

mě to zjištovala ,tak že mi do dírek cpala takový trubičky se světýlkem v zatemněný komoře-zlomený jsem neměla.To měl kamarád a doktor mu to narovnal rovnou na pohotovosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30293
5.3.10 19:28

Ladi,

diky :huban:
Ja mela kamarada,co havaroval na sankach a mel zlomeny nos.( ja na tech samych sanich havarovala den predem a mela zlomenou celist,tak jsme se po navratu z one ‚akce‘ spolu sesli na ORL a lezeli spolu ve spitale,tak to vim)
Mel ho ale prej zlomenej i predtim-coz je fakt,ze ho mel krivej vzdy,ale ono to na nem bylo sexy 8-)
No,tak mu ho v narkoze rovnali a vim,ze ti,co to nemeli v narkoze,si stezovali,ze to desne boliiii :-?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13211
5.3.10 19:32

Ahoj Lacenko,
no ať se mu tam něco vevntiř neposune nebo tak, nějaká přepážka :nevim:
Dalece tomu nerozumím, respektive vůbec…ale zlomený nos jsem měla (upadla jsem z prolízačky přímo na frňák, abych nekopla menší dítko, co se mi připletlo pod nohy), rovnali mi to cca za pár hodin, tenkrát ještě zaživa a teda…au :-(
Držím pckovi palce, ať se to rovnat nemusí ( :!: ) a ať to přestane bolet :hug: !
Ale k dr. bych určitě zašla!

P.S. Frňák mám stejně křivý :think: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12681
5.3.10 20:06

tak já by jsem to asi nechala, záleží jestli ho to bude pořád bolet, dala by jsem na to led a čekala, pokud to nemá křivý tak by o nic jít nemělo, většina lidí s tím nikam nejde a až kdyby to nějak vadilo tak by jsem mu to nechala srovnat v narkóze, bude to asi pro něj i lepší.Kdyby byl zlomenej byl by na oamk takovej hrbatej

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18633
5.3.10 20:16
goldenka píše:
tak já by jsem to asi nechala, záleží jestli ho to bude pořád bolet, dala by jsem na to led a čekala, pokud to nemá křivý tak by o nic jít nemělo, většina lidí s tím nikam nejde a až kdyby to nějak vadilo tak by jsem mu to nechala srovnat v narkóze, bude to asi pro něj i lepší.Kdyby byl zlomenej byl by na oamk takovej hrbatej

Moc díky, už řádí zas jak černá ruka, půjdem to zahnat do pelechu a ráno to rozseknem. Otok mírně opadl, nos má už „normální“ barvu. Počkáme přes noc a uvidíme… Mám mu dát panadol, nebo nurofem aby ho to nebolelo v noci? No asi mu něco dám, aby se aspoň trochu vyspal,ale teď si fakt s Tomem hrají a tvrdí že nos je zahojenej, tak snad to nebude tak dramatický. Dík za reakce :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6512
5.3.10 21:59

Bude lepsi, kdyz mu na to na ORL mrknou, jestli nema posunutou prepazku - mohl by s tim mit pozdeji potize… Nechala bych to radsi na doktorovi, jestli je potreba rovnat a pripadne kdy :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.3.10 09:00

lacenko jak ste dopadly…manža mel v detsví zl.nos nikam nešly..a dnes tak šílene chráme a dýchá jen pusou, nosem mu to moc nejde, a protože je už prej starej a bojí se tak prej bude chrápat dál,nikam stím nechce na opravu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama