Jak se přestat bát toho, co bude?

Anonymní
6.6.21 09:38

Jak se přestat bát toho, co bude?

Holky, nevím jestli to mate některá také tak, ale celkem dost se ve svem životě bojím. Jak jde čas, u plno věci jsem se naučila byt docela flegmatik.

Drive to bylo: abych nepřinesla špatnou známku, abCh se dostala na gympl, na vysokou, abych udělala státnice, abych měla dobrou práci, aby mě nevyhodili, aby mě lidi měli rádi, aby mě nedrbaly holky, aby se se mnou nerozesel, abych byla hezká (jeden čas jsem měla i bulimii, když jsem náhle okolo 22 let začala pribirat - sama jsem se z toho dostala ale trvalo to tak 3 roky).

No tak tohoe vše je mi dnes celkem jedno. Neřeším to a jsem se vším spokojena.

Problém ovšem je, ze pak přijde nějaká pro mě důležitá věc a já se zase začnu strašně bát. Denně na to myslím, mám scénáře jak se to muže pokazit, často jsem pak na nervy atd atd. Zrovna teď mám půl roku možná trochu neopodstatněnou obavu, ale svým způsobem se opravdu muže stát a vím, ze by mě to položilo (jde o vztah, ale nebudu chodit do detailu).

Mluvila jsem s kamarádkou a ta proste řekne “hele stejně to neovlivnis, tak to neřeš”. Jenže to já jaksi asi neumím.

Nemáte nějakou radu, jak se proste a jednoduše přestat strachovat? Jak “věřit”, ze to dopadne dobře?

Dekuju :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6.6.21 09:59

Nemam. Jsi proste úzkostnejší. Tady Ti hned zacnou radit psychoterapie, ale faktem je, ze se z Tebe ani s nejlepaim psychoterapeutem nestane salámista.

Je fajn, co vse uz jsi dokazala odbourat (napr.ppp), a jsem si jista, ze sama vis, jak na to.

Jen Te chci podporit: prace na sobe same je ta nejtežší, žadna zkratka neexistuje. Bojuj :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.6.21 10:04
  • Citovat
  • Nahlásit
14352
6.6.21 10:08

Mně, kdyz chytnu nerva, pomůže predstavit si, co by se v nejhorším dělo a vymyslet plán. Jednak jsem klidnější, ze vím, co bych dělala, jednak si v 99% uvědomím, ze i to co mi v první chvíli připadá jako konec světa, ma řešení.

Ale ja se bojim tak nejak normálně a leccos dokážu hodit za hlavu. Jestli jsi „vážnější případ“, chce to odbornou pomoc. Nestyd se a vyhledej ji, tohle zbytečné nervování hrozně krade radost ze života :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16929
6.6.21 10:15
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6.6.21 10:24
@Ba-stet píše:
Mně, kdyz chytnu nerva, pomůže predstavit si, co by se v nejhorším dělo a vymyslet plán. Jednak jsem klidnější, ze vím, co bych dělala, jednak si v 99% uvědomím, ze i to co mi v první chvíli připadá jako konec světa, ma řešení.Ale ja se bojim tak nejak normálně a leccos dokážu hodit za hlavu. Jestli jsi „vážnější případ“, chce to odbornou pomoc. Nestyd se a vyhledej ji, tohle zbytečné nervování hrozně krade radost ze života :kytka:

Jo, záložní plany pomahaj, souhlas :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.6.21 10:33

Ano, záložní plán byla i rada mého psychologa na podobný problém :hug:

• Citovat
  • Nahlásit
1108
6.6.21 10:37

Co se má stát, to se stane. Mně hodně pomohlo uvědomit si, že všechno se nám děje z nějakého důvodu - aby nás to někam posunulo, nasměrovalo, případně zastavilo. Lidé nám do života přichází a zase z něj odchází, nám samotným se někdy daří lépe a někdy je to na h… a všechno to má svůj význam, který můžeme vidět až po nějaké době. Ale chce to nějaký čas a práci na sobě, což ty ale evidentně umíš a to je moc dobře. Černé scénáře taky berou hrozně moc energie, takže je dobře, že s tím chceš něco dělat. Na drujou stranu obavy a strach jsou přirozené pro nás všechny a kdybychom je neměli, bylo by to proti přírodě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2110
6.6.21 10:50

Byla jsem úplně stejná, všechno co popisujes jako bych psala já, přešlo to až s dětmi, kdy jsem si fakt uvědomila, že prostě jsou věci, které neovlivním a nějak dopadnou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
723
6.6.21 12:41

Tohle je fakt těžký, mám povahu jako ty, bojím se téměř všeho, všechno hrozně řeším, planuju každý detail a dělám z komara velblouda. Mně osobně pomohly antidepresiva, ale i s nimi jsem úzkostna. Asi je to prostě osobnostní nastavení, které se nedá změnit

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat