Jak se žije v Plzni?

3633
3.12.20 22:57

Jak se žije v Plzni

Ahoj, uvažujeme o stěhování do většího a vzhledem k cenám koukáme i po menších městech. Chceme ale, aby tam byla vš a nějaké kulturní a sportovní vyžití. Plzeň se nám docela líbila, byli jsme 2× na prodloužený víkend. Jak se vám žije v Plzni? Klady a zápory? Školy? Práce? Máme 3 děti, tak hlavně aby tam bylo dobře jim.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
54
4.12.20 00:36

Ja tu jsem jako naplava. Sla jsem do Plzne na VŠ, nasla muze a uz jsem tu zustala :) a jsme spoko… Neni to zaroven tak hrozne velke, zaroven to neni ani male. Pro deti je tu mraky skol, ze kteryh vybirat… akorat me tu rozciluje doprava, ktera je teda rok od roku horsi, protoze tu chybi obchovaty a je tu hodne rek. Ale melo by se to v budoucnu zlepsit. Pracovnich prilezitosti je tu dost, vyziti jak kulturni tak sportovni take. V okoli jsou super cyklostezky, lesy… jak rikam - jedine, co mi posledni dobou vadi je ta narustajici doprava…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.12.20 01:28

Taky jsem v Plzni, přišla jsem z jinýho města a jsem tu ráda. Práci tady určitě najdete a pro děti je to tady ráj a vyžití pro ně je tu hodně! Mám to tu ráda, je tu klid jsem 10km od Plzne, takže vesnička. Ale jsme v Plzni pořád. Takže Plzeň určitě dobrá volba :palec:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
4.12.20 05:43

V životě bych do Plzně nešla :D mám ji co kamenem dohodíš, od mala ježdění do větších obchodů, na kulturní akce, Zoo, kino, zábava-párty ve starším věku střední. Chaos. Plzeň je hezká na kulturní vyžití a to už přimouřím oči, ale na život, :nevim: nikdy bych tam nežila. Nelíbí se mi, kord dnes, kdy je možnost internetu objednávání, tak spoustu nedostupného u mě v okolí koupím přes e-shop, úřady se dnes dají řešit elektronicky. Při nejhorším si tam zajedu. :D Samozřejmě my, jako okolí to máme za větší město. Lékaři, nemocnice, vše. Na to je Plzeň špičkově vybavená, přehledná, ale za mě, když nemusím nejedu tam. A to znám Plzeň křížem krážem..
Je zde spousta cizinců (kde není, já vím), ubytovny, chaos -je to všude, ale ruku na srdce ta větší města jsou více otevřená, nebezpečná. Každý jsme na něco, já bych nešla do města, jiný na vesnici. Pokud jste zvyklá na město. Plzeň je oproti Praze slabý čajíček, to uznávám. :P

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
4.12.20 05:45

Ještě bych zapomněla ***** 8o
Velké plus - práce. Ale toť vše, za mě vážně stačí jet do práce a zpět do klidu :D.
Anonym :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
1141
4.12.20 08:20

Já jsem v Plzni od narození a pokud bych se stěhovala jinam, tak leda do Prahy. Ale to jen kdybych musela :-)
Tady máš všechno… A kdyby ti jako Pražačce třeba chyběly dopravní zácpy apod., tady ti chybět taky nebudou, dostat se přes město před čtvrtou odpoledne trvá přes hodinu :lol:
A do Prahy to máš taky kousek, kdyby byla potřeba. Z Brna nebo Ostravy je to dost daleko :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.12.20 10:16

Já teda do Plzně jezdím jen do školy. Musím říct, že má celkem pěkné památky a kultura. Ale jelikož mám já osobně ráda svůj klid, v Plzni bych bydlet opravdu nechtěla. Už jen protože nemám moc ráda plzeňáky, omlouvám se, jestli jsem teď nějakého naštvala :D

• Citovat
  • Nahlásit
2712
30.12.20 14:17

@Dracunculus tak jak? Přestěhujete se?
Plzeň můžu jen doporučit, já osobně to tu mám ráda ;)
Je tu vše, školy, práce, a když by práce nebyla, Německo je za rohem :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52664
30.12.20 14:27

Je to město :lol:, záleží jaká část ;). Jinak škol na výběr hodně, lékař taky na každém rohu. Kousek máme lesopark ale tam je často dost plno takže to chce odhadnout dobu kdy je tam klid. Všude je něco. město beru jako fajn že je dosahu několik škol, manžel to má do práce taky ok. kdyby jsme žili mimo město tak by dojíždění byl bez auta problém.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3633
31.12.20 10:19

@Rachel_cz Nakonec jsme našli adekvátní byt u nás, tak zůstaneme. Na stěhování to vypadá na jaře.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat