Jak si dát pauzu a odmilovat se

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.11.18 18:26
Jak si dát pauzu a odmilovat se

Ahoj, dobrý den,
jsem 18 let vdaná, mám 15-ti letou dceru. S manželem jsme si prožili dobré i zlé, ale vcelku můžu říct, že manželství je (bylo) spokojené, což vzhledem k tomu, co budu psát zní trochu zvláštně. Ale vždycky si vzpomenu na Bridget Jones „taky byl na tebe zlý a nutil tě brát drogy?“ Tak ne, z pohledu jiných budu možná vypadat jako znuděná panička… Špatná léta jsme překonali, když to bylo fakt zlý, manžel se na čas odstěhoval přes půl republiky za jinou, pak poradna, spousta práce obou a pak to bylo nějak za námi. To už je ale 10 let a vyřešené. V posteli nám moc nefunguje, manžel je trochu sobec, vždycky když to začneme řešit, na čas se to zlepší, ale celkově to asi nějak vyčpělo. Sem tam zaexperimentujeme abychom sex oživili, ale je to spíš moje iniciativa. Moc často se nehádáme, prostě tak nějak žijeme jako přátelé, kteří vychovávají skvělou dceru…
A teď „překvapivé“ vyústění. Před třemi lety jsem potkala někoho z práce. Nejdřív takovéto našlapování, vtipkování, pak rozhovory na obědech, mejly, zprávy. Sem tam nějaké výjezdko přes noc, dokázali jsme celou noc jen sedět venku a povídat si. Dva roky jsme spolu vůbec nic neměli, pak jsme se líbali, řekli si, že jsme oba zamilovaní a zadaní, takže holt smůla, měli jsme se potkat jindy… Od té doby si ale píšeme denně, někdy vtípky, někdy vážné věci, jak to přijde. V práci se potkáváme několikrát do týdne, pracujeme oba v korporaci na vedoucích pozicích, ale každý v jiné části firmy, máme jen společné porady a některé projekty. Nebudu to tady vypisovat celé, ale minulý měsíc jsme spolu strávili noc a bylo to… úžasný. Nebudu to omlouvat alkoholem, oba jsme dospělí a soudní a moc dobře jsme věděli co se stane.
Ve mně se ale něco pohnulo. Paradoxně ne svědomí vůči manželovi ale vůči jeho ženě, kterou znám. Je to fajn ženská, děti mají dospělé, ti už s nimi nebydlí, ale on prostě patří k ní…
Teď k mému dotazu. Potřebuji ho po těch letech dostat z hlavy, na radu odejdi z práce říkám, že to nemohu, v práci jsem si vydřela pozici, kterou mám, jsem finančně nezávislá a ta práce mě fakt baví. Prostě se potřebuji odmilovat a nevím jak na to. Díky němu jsem si taky uvědomila, že doma to takhle již nepůjde, že potřebuju tak nějak žít. Přemýšlím, že odejdu na čas od manžela, pronajmu si byt někde poblíž a na pár měsíců si dáme pauzu, abych si to srovnala v hlavě, nebojím se být sama. Dcera už není malá holka a ví, že nám to doma úplně neklape, myslím, že bychom se všichni společně mohli dohodnout na střídavé péči. Vím, že můžu prohrát úplně všechno, ale já už prostě takhle dál nemůžu. Potřebuji prostě toho druhého dostat z hlavy, abych byla schopná se na svůj život podívat trochu střízlivě a zjistit co dál i za cenu, že zůstanu sama.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

tzipora
Zasloužilá kecalka 598 příspěvků 08.11.18 18:39

Tak jdi do toho pronájmu. A ty ho chceš opravdu dostat z hlavy? :) Nechceš už s ním zažít ten úžasný sex? Já bych už měla domluvené další rande být na tvém místě. :)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.11.18 18:47
@tzipora píše:
Tak jdi do toho pronájmu. A ty ho chceš opravdu dostat z hlavy? :) Nechceš už s ním zažít ten úžasný sex? Já bych už měla domluvené další rande být na tvém místě. :)

Chci, stačí že budu zodpovědná za rozpad svojí rodiny. Já si prostě nedokážu představit, že bych ho odvedla od rodiny. Je mi z ty představy prostě blbě

tzipora
Zasloužilá kecalka 598 příspěvků 08.11.18 18:59

No tak na to nemysli. Nevíš, co bude. On by třeba od rodiny neodešel, chtěl by tě „jen“ jako milenku. Záleží, jestli bys byla toto schopna akceptovat. Nebo odešel, ale děti už jsou naštěstí velké…

Paola21
Závislačka 3513 příspěvků 08.11.18 19:03

Myslím, že ho z hlavy jen tak nevyženeš, zvlášť po tom, co jste se spolu vyspali. S manželem se rozveď jako „soudný a dospělý“ člověk, na kterého se odvoláváš v příspěvku a pak si můžeš dělat co chceš. :nevim:

Mango_Lassi
Extra třída :D 13819 příspěvků 08.11.18 19:08

Myslím, že pauza v manželství by vám prospěla. Jděte do toho, ujasníte si oba svoje priority

axelina
Ukecaná baba ;) 2014 příspěvků 3 inzeráty 08.11.18 19:11

ja bych zatim nikam neodchazela , ani bych ho nechtela dostat z hlavy..naopak bych si potajmu parkrat jeste uzila te pekne noci a romantiky…ono tyhle romanky vetsinou po cae sami přejdou… bych to nehrotila.. akorat to drž na uzde aby neodesel od rodiny od a pak na tebe netlacil

Mango_Lassi
Extra třída :D 13819 příspěvků 08.11.18 19:13
@Anonymní píše:
Chci, stačí že budu zodpovědná za rozpad svojí rodiny. Já si prostě nedokážu představit, že bych ho odvedla od rodiny. Je mi z ty představy prostě blbě

Tvůj zodpovědný přístup je fajn. Zkus nejdřív vyřešit svoje manželství

tzipora
Zasloužilá kecalka 598 příspěvků 08.11.18 19:14
@axelina píše:
ja bych zatim nikam neodchazela , ani bych ho nechtela dostat z hlavy..naopak bych si potajmu parkrat jeste uzila te pekne noci a romantiky…ono tyhle romanky vetsinou po cae sami přejdou… bych to nehrotila.. akorat to drž na uzde aby neodesel od rodiny od a pak na tebe netlacil

To je taky řešení. Já mám milenecký poměr rok a musím říct, že mě dokáže tak vytočit někdy. Dneska jsem si zrovna říkala, Bože co na něm vidím. Vždyť to jak se chová, není vůbec sexy…A to se vidíme a spíme spolu minimálně…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.11.18 20:00
Zakladatelka

Mně se pauza jeví taky jako nejlepší řešení. Důvodů k ní máme víc, nejen milence. Manžel se rozvést nechce, o pauze je ochoten přemýšlet. A já prostě nevím co chci, jen prostě nemůžu žít dvojí život. Nechci se obhajovat, jen vykecat, protože nemám moc komu. Já si zamilovaní do toho druhého nevybrala, snažila jsem se tomu bránit. Ale když jsem s ním vůbec nemyslím, nejsem schopná být racionální, ale na druhou stranu tak nějak jsem víc sama sebou. Potřebuji od něj získat odstup abych věděla co sama se sebou.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.11.18 20:03
Zakladatelka

A propos:máte některá zkušenost s pauzou ve vztahu, pomohlo vám to?

Ivča 39
Kecalka 258 příspěvků 08.11.18 20:24

A tak nějak žít - co to znamená? Hodit vše co bylo dosud za hlavu, udělat holce v pubertě v životě bordel a jít si za svým? Já já jenom já.Dlouhodobé partnerství není až tak o sexu. Ale ty jsi zamilovaná a je těžké odolat… :)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.11.18 20:28
@Ivča 39 píše:
A tak nějak žít - co to znamená? Hodit vše co bylo dosud za hlavu, udělat holce v pubertě v životě bordel a jít si za svým? Já já jenom já.Dlouhodobé partnerství není až tak o sexu. Ale ty jsi zamilovaná a je těžké odolat… :)

Ano, můžu zůstat ve vztahu, který nefunguje aby holka v pubertě neměla v životě bordel a poprat se s tím, že miluju někoho jiného. Já prostě nemám teď jenom sílu do svého manželství investovat

teerax
Zasloužilá kecalka 908 příspěvků 08.11.18 20:51
@Anonymní píše:
Ano, můžu zůstat ve vztahu, který nefunguje aby holka v pubertě neměla v životě bordel a poprat se s tím, že miluju někoho jiného. Já prostě nemám teď jenom sílu do svého manželství investovat

nikdo tvůj život nežije, nenech si vnutit nějaká moralistická moudra, nešťastná ve výsledku budeš pak jen ty.
Jak říkáš, měla by sis ujasnit, co chceš, jestli si dokážet představit zbytek života s manželem a chceš se zkusit snažit, nebo už na to nemáš a půjdeš od něj.
No a pak případně řešit někoho jiného.
Akorát s odmilováváním to bude těžké, když se budete pořád vídat :nevim:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.11.18 20:53

@teerax děkuju

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Aby dětem nepopraskaly rty: Vyberte správný balzám

Každého z nás někdy před odchodem na hřiště odchytla máma, aby nám namazala... číst dále >

Rebečina křídla: Příběh Rebeky, která trpí nemocí motýlích křídel

O nemoci motýlích křídel v poslední době slýcháme stále častěji. V čem... číst dále >

Články z Expres.cz

Nová láska na obzoru? David Kraus se vášnivě líbal se známou herečkou

Těžké časy jsou konečně zažehnány! Vypadá to, že si zpěvák David Kraus (38)... číst dále >

Tenisová hvězdička Siniaková: Zbožňuje Rusko, fandí jí tajemný přítel!

Po dramatickém zápasu s Američankou Keninovou je z ní v podstatě národní... číst dále >

Články z Ona Dnes

Moje nemoc měla smysl, říká Katka. Ve 22 letech porazila rakovinu

Ve dvaadvaceti se Kateřina Vacková dozvěděla, že trpí rakovinou vaječníků. Na... číst dále >

OBRAZEM: Morbidně obézní žena usiluje o to, aby byla nejtěžší na světě

Šestadvacetiletá žena z ostrova Faial v Atlantském oceánu, která si říká... číst dále >