Jak si poradit s tchýní

192
18.4.17 10:52

Jak si poradit s tchyni

Ani nevim kde zacit :) mam problem s tchanovci. Nasla jsem si k tchyni cestu az po 3 letech kdy jsem otehotnela a celkem dobry chodili jsme o vikendu na obed, volali jsme si a povidali byla sranda :) pak po porodu jsem se k nim musela nastehovat na par dni i kdyz dopredu to vypadalo tak na mesic i dele (chlap byl v nemocnici). A tam to vsechno zacalo, skoro jsem prisla o mliko ze stresu ze tam byt nechci no kdo by chtel kdyz si ze me delali sluzku, uzurpomavala si me dite a protoze oba hodne pijou vznikali rozbroje a chodili si ke me stezovat dokonce jsem si vyslechla ze jsem lina a materstvi v sobe nemam a mam se hodne co ucit. No kdyz jsme s prckem okupovali mali obyvak se spoustou detskych veci tezko se neco hledalo o uklidu nemluve ale i s tim meli problem navic doma je doma uz proste vite kde co je a muzete si regulovat teplo :) tam to neslo bylo jim porad vedro nam porad zima :) po odstehovani jsem moc hlidani nechtela po tom co jsem si tam zazila kvuli jejich alkoholismu a tak jsem pujcila asi 3× a dost ale chodili jsme na navstevy vzdy jen my k nim bez chlapa (tam vznikli spory uz v nemocnici). Citila jsem se tam prehlizena ale jsem splachovaci a tak jsem si rikala hlavne at si s malou pohrajou teda jen tchyne on sel vzdy spat. Behem 1 roku to tam bylo (navstevy) cim dal horsi. My se prestehovali z mensiho do vetsiho resili spoustu veci a pak jsme meli spatne obdobi financni krize, nevera (snad uz to bude brzo za nami) a no a od nich jsem poslouchala same kecy vlastne to co meli rikat chlapovi kdyz je to jejich syn, cpali me protoze jsem byla jedina ochotna se s nima jeste bavit to me znechutilo natolik ze jsem tam pred par tydny prestala chodit ale nekolikrat jsem je pozvala na prochazku nebo ven vzdy ze ne ze chce sama hlidat. Nechtela jsem ja proste hlidat zatim nedavam. Nechce pochopit az to vygradovalo ze me v podstate poslala nekam ze se mnou nikam nejde. Jeste jsem ji napsala ze si muzeme vse vyjasnit. Na to uz mi odpovedel tchan dosti hnusnou sms jak jsem ta spatna a ze se mam zamyslet a ze nase dite s nama bejt nechce atd to ani vypisovat nebudu je mi z toho zle. No a to jsem se druhy den vzbudila a napadlo me ze bych ji znovu pozvala abychom si mohli promluvit protoze jim vnouce brat nechci muzou prece prijit k nam nebo jit na prochazku. Ale nenapsala bojim se opet hnusne odpovedi a za to mi to nestoji. No a od te doby je to par dni mi to vrta hlavou mam to nechat byt at se sami zacnou zajimat? Mozna jsem se jen potrebovala vypsat ale zajimalo by me jak by jste se zachovalali vy napadlo me i proste tam zajit a promluvit si ale ma to smysl kdyz jsou vecne opily?? Diky za trpelivost jsem mizerna spisovatelka :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3219
18.4.17 11:02

@Eminka1 Upřímně? Tvůj chlap nechce s vlastní rodinou nic mít a ty se jim vnucuješ. Alkoholikům. K takovým lidem bych dobrovolně nechodila, natož jim tam vodila miminko a aby hlídali sami? V žádném případě. Myslím, že ses snažila ažaž. Opravdu si rozmysli, komu dáváš dítě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1776
18.4.17 11:02

@Eminka1
Nedavala bych dítě nikomu, kdo ma potíže s alkoholem, kdo mě uráží a nerespektuje jako mámu.
Nevím, na co se ptáš vlastně :lol: jestli jim psat? Ne. Proč? Však dítě můžou vidět, když se zastaví ne? Co na to tvůj muž?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
18.4.17 11:04

Četla jsem to jen zběžně…ale prostě dvě generace pod jednou střechou děla neplechu…a vztahy s tchanovci jsou často u spoustu lidi velmi krehke…jako u nás vím, ze chtějí byt treba s klukem sami…chteji se s nim mazlit a různě hrát bez meho dohledu…za zacatku mi taky spoustu věcí vadilo…strava a různé jine pohledy na výchovu…ale snažím se ted uz moc nepídit co vse dělají a mám klid… :lol:…ono po porudu kluka se to u nas trochu taky vyostrilo…ted uz snad je to ve starych koleji…radím snaz se najit cestu…ja jsem za to, ze mi ho hlidaji rada…odpocinu si atd…akorát teda u tebe hraje roli ten alkohol no :think: jako pokud vis, ze jsou na mol…tak bych kluka nedala

• Nahlásit
  • Citovat
192
18.4.17 11:12

Taky slo o to ze jsem se s manzelem snazili ji pomoc aby nechlastala a radsi sla s nama ven ale nezabralo to. A prave jsem ji nikde nechtela nechat s prckem o samote a z toho bylo pak zle hlavne ze porad rikali jak me maji radi :D :D no jen jsem potrebovala videt nazor 3 strany mam to samozrejme zkreslene byly i hezke chvilky kdyz jsem tam byla a i daleko horsi veci co jsem nevypsala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14930
18.4.17 11:17
@BaMaK píše:
@Eminka1 Upřímně? Tvůj chlap nechce s vlastní rodinou nic mít a ty se jim vnucuješ. Alkoholikům. K takovým lidem bych dobrovolně nechodila, natož jim tam vodila miminko a aby hlídali sami? V žádném případě. Myslím, že ses snažila ažaž. Opravdu si rozmysli, komu dáváš dítě.
:palec:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
18.4.17 11:17

Tak pokud je to tak jak píšeš neni co řešit…tve dítě a jeho bezpečí je na prvním místě před nějakým vztahem s tchyni…

• Nahlásit
  • Citovat
3546
18.4.17 11:23
@Eminka1 píše:

Teda alkoholikovi bych dítě na hlídání nesvěřila. A když je na problém upozorníš, tak Ti vynadají? Hm. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8100
18.4.17 11:25

Já jsem většinou dost kritická k názorům snach a tolerantní k tchyni a tchánovi.
Ten tvůj příspěvek je strašně zmatený, trošku skáčeš od jednoho k druhému a bez odstavců se to špatně čte. Takže se omlouvám, jestli jsem něco špatně pochopila.
Nepopisuješ moc konkrétně situace, jak si z tebe dělali služku, proč jsi u nich vůbec měsíc po porodu byla v obýváku.
Půlku z toho bych si vůbec nenechala líbit a alkoholikům, kteří jsou navíc asi dost nesnášenliví, bych si prostě nevšímala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
487
18.4.17 11:29

Taky bych si jich nevšimala, a jejich poučky bych vůbec nebrala v úvahu, vždycky všechno můžou být jen předsudky, protoze jsi ta snacha… taky jsem to moc asi nepochopila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
192
18.4.17 11:36

Prave ze me dite je na prvnim miste proto jsem hlidani od nich nechtela a proto vznikali rozbroje. Kdyz jsme ji rekli ze ji tam kvuli tomu alkoholu nenechame praskla nam s dverma pred nosem doslova! Ja dlouvo nevedela ze je to tak zle u ni s alkoholem o tchanovi se to vi ale u ni dlouho ne kdyz jsem se tam nastehovala na tu dobu na neurcito chlap byl v nemocnici malem zemrel tak jsem tam sla abych nebyla sama v byte a maji jeste2 kluky 18 a 15 ty mi moc pomahali a ja myslela ze ona pije kvuli tomu ze ji mozna umira syn a me chlap tak jsem ji chtela byt oporou. Zeny kdyz to tak po sobe ctu je to hodne zmatene vim omlouvam se zazila jsem toho s nimi dost a dost a proto jsem ji nechtela odriznout :( mladsi svagrik za nami sem tam prijde na navstevu ale doma to nemuze rict tak je mi to vsechno lito a chtěla jsem ty rodiny vztahy urovnat :) blka co :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
192
18.4.17 11:38

Mozna jsem si s tim mela dat praci rozepsat to a byl by z toho denicek na pokracovani :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20820
18.4.17 11:44

@Eminka1 Já myslím, že první chyba byla se k nim nastěhovat. Ale chápu, že pokud nebylo zbytí. A jinak soushlasím s tím, co bylo napsáno přede mnou. Nevnucuj se jim :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20820
18.4.17 11:46

@Eminka1 A jinak - asi bych počkala, až se to urovná a nikam to nehnala. Pokud mají hodně velký problém s alkoholem a nenechají si zatím nijak pomoct, tak s tím stejně nic neuděláš. Musí si to uvědomit a chtít řešit hlavně oni a dokud to nevyřeší, tak s nimi nejspíš nehneš, jsi dobrý hromosvod, na který se dá všechno svést.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.4.17 11:55

Asi mozna ano, kdyby si to rozepsala bylo by to srozumitelnejsi ale ten alkohol vyplynul i z toho prvního příspěvku :(…musim rict, ze u nás ne vzdy ty vztahy byly na jedničku…ale jako babicka a deda jsou pro sveho vnuka opravdu vynikajici…hodne mu kupuji a věnují se mu a rozmazluji…tak jak by babi a deda meli…holt my dospělí se musime nejak tolerovat a najit cestu… :potlesk: :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama