Jak stíhat nový vztah a děti z předchozího vztahu

Anonymní
8.2.20 07:24

Jak stíhat nový vztah a děti z předchozího vztahu

Ahoj, mám dotaz pro všechny maminky, co mají děti z předchozího vztahu a do toho vztah nový. S patologickym manželem jsme se rozešli, máme spolu dvě děti, starší dítě nesnáší jeho novou přítelkyni, tak otce vůbec nenavstevuje. Mladší dítě k otci chodí na 8 dní v měsíci. Po rozvodu jsem si našla partnera, je starší než já přesto bezdetny. Nebydlíme spolu. Vídáme se rok a půl, byli jsme spolu na dovolené společně s dětmi. Problém je v tom, že asi já dělám něco blbě a aby byli všichni šťastný, jsem hrozně unavená hlavně já. Děti chodí na základku, škola, úkoly, nákupy, kroužky, vše zarizuji pouze já. Partner k nám přichází občas večer na večeři, o víkendu na oběd, pak jedeme všichni na výlet. Pokud nemám mladší dítě, trávíme čas i sami s pritelem, ovšem s ohledem na to, že me starší dítě je bud chvíli doma samo, nebo musím poprosit rodiče o hlídání, či má chvíli akci pro sebe. Přítel u nás občas spí, když mladší dítě není doma neboť mám malý byt:), nechci se sestehovavat a neplánuji to ani do budoucna, bydlíme od sebe cca kilometr, což je velký prostor pro to, vídat se často. Myslím, že společně bydlení by znamenalo celkem velký konflikty. Partner je starší, bezdetny, neustále se diví, proč děti nelitaji venku, proč chtějí do mekace, proč chtějí do kina, proč sedí na mobilu, proč nechtějí jít do lesa, proč se s nima učím, proč chodí na kroužky, proč víc doma nepomáhají, proč a proč… Myslím, že nastěhování by byl konec. Takhle děti dávají jeho a on je a já čas od času holt radši mlcim:))) přijdu si ale hrozně vyčerpaná, když mám děti, starám se o ně, do toho pořád myslím, že bych příteli teda měla něco uvařit a i jemu pomoci.zvu jej na oběd, který sama nakoupím a dotahnu, mám domácnost, kterou uklízim sama a děti, který jsou my. Jakmile mladší dítě odejde k otci, snažím se trávit čas s přítelem, ale stále mám doma starsi dítě. Nestíhám jít na kosmetiku, jsem rozlitana, někdy i unavená. Asi dělám něco blbě. Nedávno jsem si už říkala, že jsem si spíše možná měla hledat zatím jen milence a na nějaký budování vztahu se vykašlat, když vlastně nemám čas. Jedno dítě je se mnou 24 h denně. Jak to děláte vy se vztahy po rozvodu s detma? Nedokážu si ale představit, si muže nastěhovat, vůbec není zvyklý na život vedle děti, neustále se diví a ptá a evidentně se spousty věcí v me výchově nesouhlasí, když spolu ale nebydlíme, tak to nenarazi. myslim, ze v bydlení by se ještě více projevil fakt, že děti nemá, i když už se trochu zlepsil:)), každopádně se tomu chci vyhnout.. Nechci si zkazit své vztahy s dětmi, protože ty jsou pro mě priorita, aby se hlavně ony citily doma v bezpečí. Anonym, protože sem chodí má rodina

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

180
8.2.20 07:32

Na mě to působí tak, že ty děláš všechno a přítel nehne prstem pro vás…zapoj ho do fungování, ať občas třeba uvaří on. Ať pomáhá taky on tobě, ne jen ty jemu. Nejsi jeho matka, jste partneři a navíc ty si v té pozici, že potřebuješ víc pomoct, když toho máš tolik. Podle mě moc jako přítel nefunguje :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10242
8.2.20 07:35

Asi tak. Tvuj pritel by si mel uvedomit, ze nejsi bezdetna a mas vuci svym detem povinnosti a taky za ne odpovednost. Otazky typu proc jsou takove a proc delaji toto a nedelaji tamto muzes klidne pouzit i na neho samotneho, proc on dela toto a ne tamto :mrgreen:
Na druhou stranu bys mela sve deti vest k samostatnosti, protoze jedine tak budes mit i casovy prostor sama pro sebe. Na sebe nezapominej. Protoze kdyz budes spokojena, odrazi se ta tvoje spokojenost ve vztahu k detem i novemu chlapovi :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26696
8.2.20 07:42

Přijde mi, že otročíš dětem. Nepíšeš, kolik jim je, ale staršího bych nepodporovala v ignoraci otce. Pak bys měla i čas pro sebe. Děti zapoj do chodu domácnosti. Mohou i na 1. stupni pomoci s nákupem, nádobím, vytřít podlahy nebo vysát. Utřít prach taky. Pak budeš mít více času na sebe a nového partnera.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.2.20 07:48

Já nevím. Nevidím na partnerovi nic pozitivního. V dnešní době není žádné stigma „byt sama“. Nepřijde mi stejně jako partner a celá od tebe hlavně full service. Připomínáš mi hodně moji mamku, no dopadla jak dopadla… Pěkně si ji zpracoval a odříznul. Hodně bych SE zamyslela, co je skutečný problém být singl, co ti dává tenhle konkrétní chlap…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9896
8.2.20 07:49

Děláš to blbě, buď jsi měla mít milence, tak bys měla fajn strávený čas bez toho, abys musela o chlapa pečovat a šel by mimo tvůj rodinný život. Nebo máš tedy partnera, ale toho nemůže držet mimo rodinný živit jen proto, aby se cítil dobře, za cenu toho, že sji uhoněná. Sestěhování nedělej, ale prostě jsou tady děti, tak to je, já jsem uhoněná, takže se zapoj. Jinak k čemu ti tedy takový vztah je? A zapoj i děti. Jak jsou staré?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
8.2.20 07:55

Holky, to já všechno dělám, uklizej si sami, nakoupí drobnosti, uvaří lehčí večeři typu toust nebo vajíčka. Starší dítě k otci asi nedostanu a zřejmě mi časem přistane i mladší dítě, neboť nová partnerka ex má dvě děti a ty celkem protezuje:) chápu starší dítě, že tam nechce chodit, víceméně tam o něj ani nikdo nestojí. Bohužel ani jeho otec. Je fakt, že přítel se do chodu ničeho nezapojuje. S dětmi nikdy nebyl sám ani minutu. Na druhou stranu my se mu snažíme drobné pomoci, já mu velmi často uvařím, upecu, pozvu ho k nám několikrát týdně na jidlo, podělím se o náklady na výlety a třeba mu shrabeme zahradu. Ale je celkem hodně znát, že děti nemá a nikdy se o žádný nestaral. Děsí mě to, že teď je týden pryč a já opravdu lítám, jako lehce se vznáším :)) vše stíhám… I toho holice… Byla jsem sama s detma v kině, s kamarádkou na kávě… Nejsem ulitana…dnes jsem se krásně vyspala sama ve svy posteli a jsem šťastna, že nebudu mít zas ten šílený maraton… Asi si za to můžu sama, že kolem muže běhám jako kolem ex manžela… Jenže s tím jsem měla dvě děti a bydleli jsme spolu že… Takže když já vařila, hlídal, občas napsal úkol, občas dítě někde vyzvedl, pohlídal, když jsem sla na kávu… Zřejmě je to má chyba chtít vše stihnout

• Nahlásit
  • Citovat
26014
8.2.20 07:55
@Runina píše:
Na mě to působí tak, že ty děláš všechno a přítel nehne prstem pro vás…zapoj ho do fungování, ať občas třeba uvaří on. Ať pomáhá taky on tobě, ne jen ty jemu. Nejsi jeho matka, jste partneři a navíc ty si v té pozici, že potřebuješ víc pomoct, když toho máš tolik. Podle mě moc jako přítel nefunguje :nevim:

No ale on s nimi nebydlí, takže by měl docházet uklízet jejich byt? Měl by hlídat její děti? Nebo jak asi? Ona je prostě samozivitelja, matka s dětmi a milencem. Ne partnerem. Tak je halt na domácnost a děti sama.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
8.2.20 07:57

Děti jsou šestá a třetí trida

• Nahlásit
  • Citovat
517
8.2.20 07:57

A je tohle budování vztahu? Pozve vás někdy třeba na večeři, když už neuvaří sám? Zeptá se jaké suroviny budou potřeba koupit na večeři? Udělá svačinu na výlet? Příteli to asi vyhovuje, nemusí dělat nic.
Z jeho pozice je to jako vztah v 15 letech. Doma full servis a jen se scházet a chodit po výletech. To si měl užít jako mladý, teď ke vztahu patří i povinnosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
8.2.20 08:01

Problém je asi to, že i když je jako přítel, oficiálně představeny děti ho znají a vidaji ho, a já se k němu chovám jako k příteli, vařím, pomáhám, tak ve finále je možná ten vztah trochu jako milenecký, sice děti zná, ale nezapojuje se extra do výchovy.. Všechno je na mě, asi to dělám prostě blbe. Chápu, jemu to vyhovuje. Sice se mnou není denně sám, ale vídáme se často. Má s kým jít do kina, má uvařeno, má vypráno, nikdo mu nikde nedělá bordel, má svůj klid, svůj čas, sex… Děti nějak snáší, ale do výchovy se nezapojuje. Těch pár hodin na výletě nebo v bazéne da… Někdy to je přece sranda jet někam i s detma..

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
8.2.20 08:04

Já si prostě jen přijdu blbě… Dělám servis, pomoc nic moc jako jasně, vezme nás na výlet bez keců, opraví mi něco v domácnosti, to ano. Přinese nějaký nákup, aniž bych něco říkala.. To ano… Bazén zaplatí za všechny, jedeme jeho autem.. To vše je ok.. Tak nevím, jestli spíš v tom furt něco nehledám… Mozna to tak prostě bývá, když je žena sama s detma a někoho k tomu má… A nechce si ho nastěhovat. Ale protože nad tím přemýšlím, dala jsem sem dotaz, jak to máte vy

• Nahlásit
  • Citovat
9896
8.2.20 08:05
@Anonymní píše:
Děti jsou šestá a třetí trida

Tak šestá třída už může zůstat doma sám bez hlídání, ne? Mám tedy dítě v sedmé, ale doma je samotné už minimálně dva roky pár hodin. Jinak proč mu vaříš, pereš, uklízíš, když má svůj byt a nebydlíte spolu? To tam jako naběhneš a děláš mu uklizečku? Nebo on si k tobě nosí špinavé prádlo? Bych se na to ani nevykašlala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26014
8.2.20 08:05

Normální milenecký vztah, ne partnerský. Buď se sestěhujte, vytvořte rodinu a pak se dělte o povinnosti, anebo máš smůlu. Jedině můžeš omezit pomoc jemu doma. To nechápu proč bys to měla dělat. A doma zapřáhni děti, už jsou dost velké na to, aby měly své povinnosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
517
8.2.20 08:06
@Anonymní píše:
Problém je asi to, že i když je jako přítel, oficiálně představeny děti ho znají a vidaji ho, a já se k němu chovám jako k příteli, vařím, pomáhám, tak ve finále je možná ten vztah trochu jako milenecký, sice děti zná, ale nezapojuje se extra do výchovy.. Všechno je na mě, asi to dělám prostě blbe. Chápu, jemu to vyhovuje. Sice se mnou není denně sám, ale vídáme se často. Má s kým jít do kina, má uvařeno, má vypráno, nikdo mu nikde nedělá bordel, má svůj klid, svůj čas, sex… Děti nějak snáší, ale do výchovy se nezapojuje. Těch pár hodin na výletě nebo v bazéne da… Někdy to je přece sranda jet někam i s detma..

A co ten vztah přesunout spíše do sféry milenecké? Nezvat na večeři, nepomáhat s listím. Na výlety je npokud by dětem chyběl, jinak jezdit sami. Jeho mít pouze na intimní věci a jinak si dělat věci po svým a pro sebe a děti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama