Jak začít jezdit autem bez strachu?

Anonymní
7.4.21 12:45

Jak začít jezdit autem a beze strachu?

Ahoj. Mám řidičák 2 roky, ale nejezdila jsem. Za tu dobu jsem jela snad jen 10×, takže opravdu nejsem vyježděná. Bylo to tím, že manžel má Audi, drahé auto prostě, a když jsem jela tak byl nepříjemnej a prostě jsem dělala podle něho vše špatně. On má jiné návyky, než to co mě učili v autoškole. Tak jsem se sekla a řekla, že s jeho autem už nepojedu.
Uběhly dva roky a on teď našetřil peníze a rozhodl se, že mi koupí auto. Krásný. Mám radost, ale velký strach. Jak to zvládnu? Zítra si ho jede převzít a je moje. Je to skvělý, konečně budu nezávislá, můžu kdykoliv kamkoliv, s dětma nebo bez. Prostě mám radost ale bojím se, že strach mě bude dost omezovat. V autoškole jsem problém neměla, byly to spíš maličkosti, když už mi něco nešlo. Jinak jízdy byly v pohodě. Testy na plný počet… Ale stejně… Poradíte mi, jak dál? Co dělat?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
16069
7.4.21 12:48

Zaplatit si cvičné jízdy?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
67
7.4.21 12:49

Pro začátek, pokud jsi hodně vystrašená, si vezmi kondiční jízdy s instruktorem autoškoly. Pojedete tvým autem, v klidu si ho „osaháš“ a bude se ti lépe jezdit.

Zároveň by bylo dobré začít jezdit s někým, kdo je klidný a netepe tě. Kamarádka, rodič,…

Přijeď si s nimi trasy, které budeš jezdit nejčastěji a postupně je začni jezdit sama.

Ono se to zlomí. Jen musíš nabrat zkušenosti. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7741
7.4.21 12:50

Zaplať si kondiční jizdy

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7.4.21 12:54

Hele já mám řidičák 4 roky, pořádně jsem začala jezdit až minulé léto, do té doby tak jedenkrát za půl roku :-) Koupila jsem si auto a jezdila s přítelem, taky mě furt za něco nadával, ale já se nenechala. Párkrát mi ta jízda s ním stačila a to jsem se taky bála. Pak už jsem jezdila sama a strach nemám. Musíš prostě jezdit a jezdit! Třeba jen krátké vzdálenosti, někde kde nejezdí moc aut, ale prostě jezdit, ten strach opadne, až párkrát pojedeš a budeš si jistá

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16054
7.4.21 12:55

Normálně si zpalať kondiční jízdy, až to půjde, s nějakým příčetným instruktorem - zejména to nechtěj po manželovi, pokud je nervák a neumí učit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1280
7.4.21 12:57

Kondiční jízdy, a pak jezdit, jezdit, jezdit :) Určitě ne s manželem nebo někým, kdo Tě bude peskovat, ale třeba kamarádkou, co je zkušenější řidička a pomůže Ti třeba ve složitější křižovatce nebo uklidní při rozjezdu do kopce. Neměj strach, hlavně to chce začít :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2383
7.4.21 13:01

Ahoj, já vůbec nejsem z těch, co by mohli radit, jen tě chci podpořit. Já začala sama jezdit loni na podzim, 28 let od autoškoly :lol: Občas jsem popojela někde na chalupě po sotvasilnici. Sama bez nějakého šoféra co by mi radil jsem do té doby nejela nikdy. Ale jak je vidět, i po takové době to jde, je to má velká výhra a mám z toho hroznou radost.
Máš svoje auto takže zbývá jen jediné - jezdit, jezdit, jezdit, jezdit…

Abych nejezdila v této době MHD, vozil mě manžel do práce autem. Pak jsem začala řídit já, několikrát jel se mnou. Pak jsem se teda konečně odhodlala a naučenou cestu zkusila sama. Bylo to úžasné, šlo mi to mnohem líp k mému překvapení. Takže když jedeme společně, řídí manžel, nemám nervy na jeho sykání a trpění během mého řízení :cert: Já jezdím stále do práce a z práce, ke svým rodičům mám taky dobrou naucenou trasu. A s navigací už zvládám i cesty do neznáma ;) Maximálně týden bez řízení, pak mám zase nepříjemné pocity před jízdou. I kdyby jen kousíček na nákup.
Ale musím říct, že mne by svazovalo nové auto. Na naší plechovce jsou zatím všechny šrámy na vrub manžela :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.4.21 13:03

Děkuji moc, holky :hug: oni u nás moc teď nefungují instruktoři, nebo bych musela čekat cca měsíc. Ale mám mamku 5km od nás, tak začnu tím, že začnu jezdit sama za ní. Snad to bude v pohodě a nějak se do toho dostanu. Byla by škoda, kdybych měla auto a stálo by v garáži. :)

• Citovat
  • Nahlásit
3014
7.4.21 13:04

Nejezdi s manželem, jezdi sama a co nejvíc - vyjezdíš se a získáš cvik. Klidně nejdřív jen po okreskách bez cíle, bez stresu že někde musíš bejt včas, prostě se jen projížděj, postupně zvyšuj obtížnost a půjde to :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.4.21 13:06

@Katcha děkuji, je skvělý, že je na tom někdo podobně :palec: akorát máš pravdu, že je to nové auto a o to větší i strach mám, abych ho hned někde neodřela :roll: já mu říkala, že mi stačí nějaké starší auto, nepotřebuji nic drahého, ale on z toho má takovou radost, že mi udělá radost :D

• Citovat
  • Nahlásit
2807
7.4.21 13:09
@Anonymní píše:
@Katcha děkuji, je skvělý, že je na tom někdo podobně :palec: akorát máš pravdu, že je to nové auto a o to větší i strach mám, abych ho hned někde neodřela :roll: já mu říkala, že mi stačí nějaké starší auto, nepotřebuji nic drahého, ale on z toho má takovou radost, že mi udělá radost :D

Kdyz pojedes jen po okresce, v klidecku, bez nejakych slozitych krizovatek, tak to nemas kde odrit. Klid, to se zvladne, drzim palce :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5966
7.4.21 13:15

Pro začátek bych si nedávala velké cíle, natrénovat si určitě trasy které potřebuješ k životu, až se rozjezdis budeš postupně přidávat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4132
7.4.21 13:23

Jezdit, jezdit, jezdit a jezdit.
Nové auto bude mít pojistku, škrábanců se bát nemusíš ;-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1280
7.4.21 13:38

Jinak auto s největší pravděpodobností dřív nebo později někde odřeš, nebo ho odře někdo Tobě. Od toho je (havarijní) pojistka :D Není to nic špatného, stává se to i zkušeným řidičům, ženským i chlapům. Takže pokud se Ti to stane, neměj stres.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat