Nevím zda chci dítě

Anonymní
7.4.21 11:51

Nevím zda chci dítě

Ahoj holky, vždycky jsem razila postoj, že nikdy dítě nechci.
Jenže přišla doba, kdy člověk stárne a tak trochu o tom už přemýšlí a mění priority a já si stále říkám, že opravdu nevím.
Na jednu stranu bych již dítě chtěla, ale pak si řeknu co vše to za odpovědnost obnáší a dávám ruce za stranou.
Manžel by již dítě chtěl, jsme spolu dlouho, zabezpečení, vše klape jak má a myslím, že by byla i ideální doba na miminko.
Avšak se pořád nedokážu zbavit toho NEVÍM a děsně mě to štvě…
Měl to někdo taky tak? Asi se potřebuju vykecat a u kamarádek nemám pochopení. :) :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5111
7.4.21 11:57

Kolik ti je?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16003
7.4.21 11:57

Hele ledaskdy tohle bývá spojené s tím, že člověk sám neměl úplně jednoduché dětství.

S tím že nejsnáze se to nevím zkoumá v psychoterapii, kde se případné staré rány dají ošetřit tak, aby se zahojily a dál už neškodily. Což mimo jiné dost pomůže být lepším rodičem.

Jinak -kdyby se děti rodily jen 100% připraveným a nadšeným rodičům, tak lidstvo vyhyne. A na druhou stranu - ne fakt nemáš povinnost mít děti a opravdu pro to nebudeš horším člověkem.

Příspěvek upraven 07.04.21 v 12:25

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30992
7.4.21 11:58
@Anonymní píše:
Ahoj holky, vždycky jsem razila postoj, že nikdy dítě nechci.
Jenže přišla doba, kdy člověk stárne a tak trochu o tom už přemýšlí a mění priority a já si stále říkám, že opravdu nevím.
Na jednu stranu bych již dítě chtěla, ale pak si řeknu co vše to za odpovědnost obnáší a dávám ruce za stranou.
Manžel by již dítě chtěl, jsme spolu dlouho, zabezpečení, vše klape jak má a myslím, že by byla i ideální doba na miminko.
Avšak se pořád nedokážu zbavit toho NEVÍM a děsně mě to štvě…
Měl to někdo taky tak? Asi se potřebuju vykecat a u kamarádek nemám pochopení. :) :srdce:

Kolik ti je?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
292
7.4.21 12:00

Nikdo si nedokáže doopravdy představit jaké to bude, než ma vlastní dítě ;) Ja osobně jsem tohle nezažila, otěhotněla jsem neplánovaně ve dvaceti a do te doby jsem taky o dítěti nepremyslela :D Ja myslím ze až budeš stárnout, všichni okolo se budou těšit z vnoučat, začalo by te to skutečně mrzet, protože věřím ze žádné,,cestování a užívání si” a podobné důvody, kterými si lidé odůvodnuji děti nemít, ti nikdy nedají to co vlastní rodina. Taky jestli manžel děti chce, trochu bych se podvědomě bála aby si je nakonec neporidil s jinou a ja nezůstala vážně sama. Takže i jestli vás začíná tlačit věk, zvazila bych hodně důkladně pro a proti. Muže se pak stát ze si vzpomenes v 45 ze najednou hrozně chceš miminko a bude pozdě, ale to nikdo neví. Hlavně komunikujete s mužem, nakonec to záleží jen na vás dvou. Hodně štěstí a dobrou volbu :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
904
7.4.21 12:02

Teď to možná pro někoho vyzní zvláštně, ale my jsme se pro dítě rozhodli z čistě racionálních důvodů a to věk. Ani jeden z nás nejsme z malých dětí přátel bijak uchvácení, nenakukujeme do kočárků nerozplýváváme se nad miminy. Ale mně se blížilo 30 a manželovi 36, byli jsme svoji, žili ve vlastním bytě, oba s dobrou prací. Žádné tikání biologických hodin jako u kamarádek se nekonalo :lol:
Teď jsou malé 2 roky a jsem za to rozhodnutí strašně ráda a teď teprve se dostavilo citové rozhodování pro sourozence. Dcerku milujeme, laska naskočila s okamžikem porodu (těhotenství jsem nijak extra neprožívala) a říkám, že kdybych trochu věděla do čeho jdu, tak bych chtěla dítě dřív, klidně v 25. Cizí děti mě stále neberou :lol: :lol:
Můj limit pro děti byl vždycky porod do 35 let a první ideálně do 30, což se povedlo :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
164
7.4.21 12:05

Suchá větev na stromě života…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30992
7.4.21 12:07

Já jsem dítě nijak nechtěla. Vychovávala jsem příbuzné dítě a tam jsem si ověřila, že mateřství není pro mě. Ve věku 40+ jsem měla vlastní. A je to něco jiného. Miluju jí, dala mému životu nový smysl, je to úžasné, ale dlaší jsem nechtěla a nechci :nevim:

Mít dítě člověka obohatí atd. Ale stále jsou i další věci, které v životě chci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
K92
870
7.4.21 12:11

Koukni na to trochu z jineho úhlu. Nepřemýšlej nad tím, jestli chceš dítě, ale spíš jestli chceš rodinu. Jestli chceš s mužem, kterého miluješ být jen ve dvou a jestli si tak celý život vystačíte. Podle mě je založení rodiny takový přidaná hodnota každého vztahu. Mít děti je velké rozhodnutí a je to největší dobrodružství 😁. Já osobně jsem to nechala na přírodě, přestala jsem brát antikoncepci a jednou za čas jsme si nedali pozor no a jednou se zařadilo 😁. Nijak jsme to proste neřešili, buď miminko bude nebo nebude, teď nebo dýl… Máme dítě z lásky, ne proto že jsme si řekli, že už je čas pořídit si děti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3796
7.4.21 12:12

A manžel o tvém předchozím postoji, že děti nikdy nechceš, věděl? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3
7.4.21 12:16
@klamonožka píše:
A manžel o tvém předchozím postoji, že děti nikdy nechceš, věděl? :think:

Jasně :-) Jen si tak trochu myslím, že když to člověk řekne třeba ve 20 letech, tak to nemůže vědět co bude za pár let… Je hodný, nijak na mě netlačí a nechává tomu volný prostor.

Příspěvek upraven 07.04.21 v 12:17

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3
7.4.21 12:16
@Bábrdl píše:
Kolik ti je?

28 :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.4.21 12:22

Rozumím ti. Na základce jsem si představovala, že budu v pětadvaceti vdaná a mít dvě děti, jako moji rodiče. Pak střední škola, stále jsem chtěla děti. Vysoká škola, stále. Poté nástup do zaměstnání a alespoň budu dva roky pracovat, abych měla mateřskou a pak si mohla volit výši rodičáku (tenkrát se to tak tuším ještě dělalo). No.. Ejhle.. Při zaměstnání jsem si zvykla být nezávislá a sama bez jakýchkoliv závazků. Juuu :dance: Nátlak tehdejšího partnera moc nepomohl. Dneska mám sice jiného, ale s tím jestli mít děti si stále nejsem jistá. Každopádně je mi 33, což sice není žádný velký věk, ale má hranice kdy porodit je 35. Blíží se to neskutečně rychle a stále váhám. :think: V podstatě budeme, až budeme, mít dítě taky jen kvůli věku. Ale nepředpokládám že ho kvůli tomu budu mít míň ráda. :)
No takže ano, jsou lidi, ženský, který to tak mají taky. :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
381
7.4.21 12:24

Já jsem razila něco velmi podobné - vždy jsem víc tíhla ke zvířatům, než k dětem. Na truc rodičům jsem se v pubertě přihlásila na střední peďák a to mě v mém přesvědčení, že děti nikdy mít nebudu, utvrdilo. Můj první vážný vztah po škole trval 7 let a můj ex se s tím naprosto stotožňoval.

Pak se mi narodila neteř a ve mě se něco hnulo, nicméně jsem věděla, že nechci děti s člověkem po svém boku a vztah jsem ukončila. S mým současným přítelem jsem věděla od začátku, že děti chtít budu a po 3 letech vztahu se nám to konečně povedlo a mimčo máme na cestě. A to jsem pořád „na vážkách“, jestli to bylo dobré rozhodnutí :D

A pořád nejsem přesvědčená o tom, že bych byla „připravená“. Myslím si, že se na to 100% nedá připravit nikdy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.4.21 12:28
@Westie87 píše:
Já jsem razila něco velmi podobné - vždy jsem víc tíhla ke zvířatům, než k dětem. Na truc rodičům jsem se v pubertě přihlásila na střední peďák a to mě v mém přesvědčení, že děti nikdy mít nebudu, utvrdilo. Můj první vážný vztah po škole trval 7 let a můj ex se s tím naprosto stotožňoval.

Pak se mi narodila neteř a ve mě se něco hnulo, nicméně jsem věděla, že nechci děti s člověkem po svém boku a vztah jsem ukončila. S mým současným přítelem jsem věděla od začátku, že děti chtít budu a po 3 letech vztahu se nám to konečně povedlo a mimčo máme na cestě. A to jsem pořád „na vážkách“, jestli to bylo dobré rozhodnutí :D

A pořád nejsem přesvědčená o tom, že bych byla „připravená“. Myslím si, že se na to 100% nedá připravit nikdy.

Ano, asi to bude ono. Jsem člověk co většinou potřebuje mít 100% ano. Což v tomto případě asi jen tak nepůjde :-D

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat