Jak začít jíst maso?

Fotoalbum tématu (4) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Kokoska200
Nováček 4 příspěvky 06.04.19 17:16
Jak začít jíst maso?

Ahoj, jelikož jsem hledala snad všude a nenašla, tak mě napadlo napsat sem, jestli někdo neměl náhodou stejný problém nebo nezná alespoň nějakou radu. :oops: :think:
Jsem už od dětství vegetariánkou a poslední rok mě všichni, včetně doktorky, nutí jíst maso, sama už jsem o tom začala uvažovat, protože jsem si tím přivolala zdravotní problémy, ale čím víc nad tím přemýšlím, tak tím víc to snad nedokážu sníst. :nevim: Na jednu stranu vím, že musím, pokud nechci už po zbytek života jíst jen pomalu ovoce a zeleninu, ale na druhou stranu to prostě nejde, nějak to mám v hlavě zabudované a nedokážu sníst to mrtvé nebo se tak tvářit, že to vlastně není ze zvířete. :? Budu ráda za každou radu! :lol: ;)

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 19 Další »
Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.04.19 17:19

Zkus že začátku třeba jen ochutnat. Maso je výborné, určitě ti zachutna

Lenka_Hal
Echt Kelišová 8650 příspěvků 06.04.19 17:21

Co zacit rybou, pokud je to o te predstave zvirete. S rybama vetsinou maji lidi mensi problem :think:

astoret
Ukecaná baba ;) 1637 příspěvků 06.04.19 17:22

Zkus nejake maso, kde byla zvirata volne chovana a usmrcena humanne, zezacatku zkus jen vyvary, pak pridej bile maso, ryby. Neni nutne jist mado kazdy den, pomalu ochutnavej co ti zachutna, jak maso (druh) tak jeho uprava.

astoret
Ukecaná baba ;) 1637 příspěvků 06.04.19 17:24

Muzu se zeptat ohledne toho vegetarianstvi co jsi jedla, nemela jsi to vyvazene?

arinecka
Kelišová 6173 příspěvků 06.04.19 17:27

@Kokoska200 Tak co zkusit to maso do jídla jako by schovat? Dělám si občas kuřecí maso, rozmixovat, k tomu brokolici, vajíčko + koření, trošku strouhanky a uděláš z toho placičky, které osmažíš na pánvi? To maso tam skoro není znát. Prostě zkusit pomalu přidávat do jídel, ve formě že ho prostě jako by neuvidíš? :nevim:

Jana525
Kelišová 5530 příspěvků 06.04.19 17:31

Psychoterapie nebo psycholog. Tohle patri do poruch prijmu potravy a pomoc muze odbornik.

Valkýra88
Kecalka 433 příspěvků 06.04.19 17:34
@Kokoska200 píše:
Ahoj, jelikož jsem hledala snad všude a nenašla, tak mě napadlo napsat sem, jestli někdo neměl náhodou stejný problém nebo nezná alespoň nějakou radu. :oops: :think:
Jsem už od dětství vegetariánkou a poslední rok mě všichni, včetně doktorky, nutí jíst maso, sama už jsem o tom začala uvažovat, protože jsem si tím přivolala zdravotní problémy, ale čím víc nad tím přemýšlím, tak tím víc to snad nedokážu sníst. :nevim: Na jednu stranu vím, že musím, pokud nechci už po zbytek života jíst jen pomalu ovoce a zeleninu, ale na druhou stranu to prostě nejde, nějak to mám v hlavě zabudované a nedokážu sníst to mrtvé nebo se tak tvářit, že to vlastně není ze zvířete. :? Budu ráda za každou radu! :lol: ;)

Ja maso nejedla do svych 18ti let, pomohl mi az muj manzel (v te dobe jeste jen pritel). Udelal mi platek masa a okorenil to tak dobre,ze mi to zachutnalo. Tak ze od te doby jim maso ale nesmi to mit zadny tvar zvirete ,jako napr. kure, kachna.. A nesmi to chutnat moc masove. Tak ze snim platek masa ale musi to byt dost okorene a libove. Kdyz ale narazim v mase na neco ,,jineho" jako napr.slacha -zila..tak maso nejim zase nejakou dobu..Ja vim, znim jak cvok :mrgreen: , ale aspon tak jsem nejako zacla jist maso a takhle ho jim do ted :mavam:

Eemii
Neúnavná pisatelka 17411 příspěvků 06.04.19 17:34

Ja si nemyslím, ze je nutné, maso jist. Se musíš si ten jídelníček hlídat, doplňovat bílkoviny jinak. Luštěniny, tvaroh, riccota, klíčky, hodně vajec, tak , aby to v jídelníčku bylo zastoupeno denně.

Uživatel je onlinewarita
Extra třída :D 10339 příspěvků 06.04.19 17:39

@Kokoska200 a syry a jogurty jis? Ja myslim, ze pokud mas ve strave vajicka, syry a pod, tak to maso nutne jist nemusis. Nebo co vlastne mas za zdravotni problemy, ze MUSIS zacat jist maso. Ja totiz tohle znam jenom od hard core veganu, ze si nevhodnym stravovanim uhnali zanet streva a proste maso museli zacat jist. Ale vegetariani timto netrpivaji. :think:

Jinak bych zacala pomalu a necim hodne cerstvym.

Uslava
Zasloužilá kecalka 650 příspěvků 06.04.19 17:39
@Kokoska200 píše:
Jsem už od dětství vegetariánkou a poslední rok mě všichni, včetně doktorky, nutí jíst maso, sama už jsem o tom začala uvažovat, protože jsem si tím přivolala zdravotní problémy, ale čím víc nad tím přemýšlím, tak tím víc to snad nedokážu sníst. :nevim: Na jednu stranu vím, že musím, pokud nechci už po zbytek života jíst jen pomalu ovoce a zeleninu, ale na druhou stranu to prostě nejde, nějak to mám v hlavě zabudované a nedokážu sníst to mrtvé nebo se tak tvářit, že to vlastně není ze zvířete. :? Budu ráda za každou radu! :lol: ;)

Nejíš ani mléčné výrobky a vejce?

Kokoska200
Nováček 4 příspěvky 06.04.19 17:44

To bylo rychlé, děkuju děvčata :lol: Asi tedy začnu přemýšlet nad tím vývarem, to zní asi nejlépe :think: Kéž by to bylo tak jednoduché a šlo prostě jen ochutnat :roll: :lol:
Ale jsem ráda, že nejsem jediná, co tady má problém s masem, cítím se jak cvok. :D

Kokoska200
Nováček 4 příspěvky 06.04.19 17:49

@Uslava @warita @Eemii @astoret
Nemůžu vůbec kravské mléko - bílkovinu z důvodu alergie a luštěniny kvůli bolestivému nadýmání, bývá mi několikrát týdně zle, tak mě čeká další a další vyšetření na intoleranci potravin a možná i orgánů, přestala jsem s masem ve vývoji, v 12ti a pestrou stravu jsem moc neměla, nebyl čas a pro rodiče v tu dobu to bylo i finančně náročnější :think: :nevim:

DustInTheWind
Zasloužilá kecalka 541 příspěvků 06.04.19 17:56
@Kokoska200 píše:
Jsem už od dětství vegetariánkou a poslední rok mě všichni, včetně doktorky, nutí jíst maso, sama už jsem o tom začala uvažovat, protože jsem si tím přivolala zdravotní problémy, ale čím víc nad tím přemýšlím, tak tím víc to snad nedokážu sníst. :nevim: Na jednu stranu vím, že musím, pokud nechci už po zbytek života jíst jen pomalu ovoce a zeleninu, ale na druhou stranu to prostě nejde, nějak to mám v hlavě zabudované anedokážu sníst to mrtvé nebo se tak tvářit, že to vlastně není ze zvířete. :? Budu ráda za každou radu! :lol: ;)

Když jíš rostlinu, tak po utržení nebo sklizni je už taky mrtvá, ne?

Neber to jako provokaci, ale jestli se neživíš syntetizovanou výživou, tak žiješ z jiných živých tvorů.
Jestli jsou to rostliny nebo živočichové, je už jen otázka vzdálenosti na evolučním stromě.

DustInTheWind
Zasloužilá kecalka 541 příspěvků 06.04.19 17:59

A jestli jde jen o bílkoviny živočišného původu, tak co to maso jednoduše rozmixovat a přimíchat do nějaké té vegetariánské kaše?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 19 Další »
Váš příspěvek
Reklama