Jak upevnit vztah

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.01.19 23:19
Jak zpevnit vztah

S přítelem jsme spolu 8 měsíců. Je mi 15 a jemu 16. I když mnoho z vás asi nebude, bereme to vážně a opravdu to není dětská láska. Je hodný, milý, pomáhá mi se vším a rozmazluje mě. Ale je dost přecitlivělý a ve všem se rýpe. Náš problém je, že se oba moc milujeme, známe se i s rodiči toho druhého apod., ale i přes to jsme každý dost jiný. Já jsem spíš flegmatik, nic neřeším, jsem celkem extrovert(ted spíš introvert protože je na mě závislý a nemá rád kdybych s někým šla ven) a on je dost citlivý, rozebírá věci a hadame se hlavně kvůli tomu, že já něco udělala, sama za sebe bych to neřešila ale on to řeší a už je hádka. Co mám dělat aby se náš vztah upevnil a nehádali se tolik? A jak mu opatrně naznačit, aby mi dal trošku volna?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Russet
Extra třída :D 14048 příspěvků 24.01.19 23:24
@Anonymní píše:
S přítelem jsme spolu 8 měsíců. Je mi 15 a jemu 16. I když mnoho z vás asi nebude, bereme to vážně a opravdu to není dětská láska. Je hodný, milý, pomáhá mi se vším a rozmazluje mě. Ale je dost přecitlivělý a ve všem se rýpe. Náš problém je, že se oba moc milujeme, známe se i s rodiči toho druhého apod., ale i přes to jsme každý dost jiný. Já jsem spíš flegmatik, nic neřeším, jsem celkem extrovert(ted spíš introvert protože je na mě závislý a nemá rád kdybych s někým šla ven) a on je dost citlivý, rozebírá věci a hadame se hlavně kvůli tomu, že já něco udělala, sama za sebe bych to neřešila ale on to řeší a už je hádka. Co mám dělat aby se náš vztah upevnil a nehádali se tolik? A jak mu opatrně naznačit, aby mi dal trošku volna?

Vím, že tohle číst nechceš, ale je ti jen 15. Teprve se vztahům učíš. Není to poslední kluk v tvém životě.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.01.19 23:34
@Russet píše:
Vím, že tohle číst nechceš, ale je ti jen 15. Teprve se vztahům učíš. Není to poslední kluk v tvém životě.

Ale i první láska nemusí být poslední, znám takový případy. Vím a chápu že si to řeknete, ale to není takovej ten vztah kdy se mi ten člověk líbí vzhledem. Asi vypadám naivně, ale spolu se snažíme se tomu naučit, oba zároveň prožíváme každé poprvé, a snažíme se jeden naučit druhému. Samozřejmě všechno má své plus a minus, ale tohle je zásadnější

Russet
Extra třída :D 14048 příspěvků 24.01.19 23:35
@Anonymní píše:
Ale i první láska nemusí být poslední, znám takový případy. Vím a chápu že si to řeknete, ale to není takovej ten vztah kdy se mi ten člověk líbí vzhledem. Asi vypadám naivně, ale spolu se snažíme se tomu naučit, oba zároveň prožíváme každé poprvé, a snažíme se jeden naučit druhému. Samozřejmě všechno má své plus a minus, ale tohle je zásadnější

Když mi bylo patnáct, po osmi měsících jsme se zdaleka nehádali. Randili jsme a užívali si života.

Ou
Kelišová 6306 příspěvků 24.01.19 23:43

Stáhni si tuhle knížku - je to fakt užitečné a je to přesně o tom, abys dokázala vyjádřit co potřebuješ bez toho, aby se tím ten druhý cítil ohrožován a zároveň aby si počítala s tím, že ten druhý nejspíš má jiné potřeby.

https://uloz.to/!FuiyEcWo4/ne­nasilna-komunikace-ocr-pdf

demonado
Nováček 9 příspěvků 24.01.19 23:56

Ten vztah má naději, ale musí se změnit, především Tvůj přítel. Je krásné, že se milujete, ale nesmí Tě nijak moc omezovat, jinak Ti to časem začne vadit. Upřímně, proč myslíš, že b mu mělo vadit, že chodíš s jinými lidmi ven? Pochopím, kdyby to bylo s klukem, ale když třeba v partě nebo s holkou? Tvůj přítel má malé sebevědomí. Musí ještě dozrát. Opakuji - ten vztah má naději, ale musíte chtít, opravdu chtít oba dva. Ty musíš dostat větší svobodu a důvěru. Zaměřte se taky na to, jaký věci řešíte, jestli mu vadí blbosti nebo jsou to věci vážný… A v neposlední řadě k té závislosti, ať se naučí pěkně rychle být samostatný, protože závislost vztah zaručeně zničí. Věř mi, on takový muž časem přestane být imponující.

kristyn.g
Závislačka 3014 příspěvků 25.01.19 05:13

Myslím že se bude muset přítel změnit, nabrat sebevědomí… Možná se teprve začíná projevovat jaký ve vztahu bude. Jsou i žárlivci co partnerce nedivili nikam jít a řeší kraviny ale to už jde pak je dost patologické. Pokud ti bude zakazovat tak to moc budoucnost nemá pokud ty máš zdravé sebevědomí. Jak píšeš vše je poprvé, na všem se učíte a taky se naučíte ne ne všichni k sobě pasují, zamilovanost, nezamilovanist. Teprve zjistíte jestli se k sobě hodíte. Když s ním mluvit tak v klidu. Ne v hádce řešit.

Lulina999
Kecalka 236 příspěvků 25.01.19 06:04
@Russet píše:

A třeba zrovna je, někomu to vyjde :-D

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.01.19 06:18
@Russet píše:

S tím já moc nesouhlasím, že jí je 15 neznamená, že jí vztah nemůže vydržet. Já jsem s tím svým začala taky chodit v 15-ti letech a teď máme svoje bydlení, termín svatby a snažíme se o IVF(jsme spolu 8 let a pořád je to krásný), takže jsem zastánce toho, že i s první láskou můžete být spolu jak jen dlouho chcete. :mavam: :*

Kakika
Neúnavná pisatelka 15167 příspěvků 25.01.19 07:20
@Anonymní píše:
S přítelem jsme spolu 8 měsíců. Je mi 15 a jemu 16. I když mnoho z vás asi nebude, bereme to vážně a opravdu to není dětská láska. Je hodný, milý, pomáhá mi se vším a rozmazluje mě. Ale je dost přecitlivělý a ve všem se rýpe. Náš problém je, že se oba moc milujeme, známe se i s rodiči toho druhého apod., ale i přes to jsme každý dost jiný. Já jsem spíš flegmatik, nic neřeším, jsem celkem extrovert(ted spíš introvert protože je na mě závislý a nemá rád kdybych s někým šla ven) a on je dost citlivý, rozebírá věci a hadame se hlavně kvůli tomu, že já něco udělala, sama za sebe bych to neřešila ale on to řeší a už je hádka. Co mám dělat aby se náš vztah upevnil a nehádali se tolik? A jak mu opatrně naznačit, aby mi dal trošku volna?

Jak moc dobře znáš jeho rodiče? Jak fungují oni dva? Chodí si maminka ven na kafíčka s kamarádkami apod.? Oni totiž oba partneři do vztahu přinášejí dost vzorců chování z domova. Každopádně je potřeba, aby tě partner nechal i volně dýchat, jinak vám to nevydrží. Zřejmě má nízkou sebedůvěru a cítí se ohrožený tím, že bys někde mohla potkat někoho dalšího. Tohle musí ukrotit, protože přehnaná žárlivost je cesta do pekel. Takto skončil můj první vztah po roce, to se prostě nedá dlouhodobě snášet. S druhým partnerem jsem 16 let. Takže to není o tom, že každému musí krachnout několik vztahů.

Russet
Extra třída :D 14048 příspěvků 25.01.19 07:31
@Anonymní píše:
S tím já moc nesouhlasím, že jí je 15 neznamená, že jí vztah nemůže vydržet. Já jsem s tím svým začala taky chodit v 15-ti letech a teď máme svoje bydlení, termín svatby a snažíme se o IVF(jsme spolu 8 let a pořád je to krásný), takže jsem zastánce toho, že i s první láskou můžete být spolu jak jen dlouho chcete. :mavam: :*

Můžeš, ale nemusíš. Oni dva se dohadují už po osmi měsících.

Russet
Extra třída :D 14048 příspěvků 25.01.19 07:32
@Lulina999 píše:
A třeba zrovna je, někomu to vyjde :-D

Takže je v pořádku, aby jí v 16 dělal scény, když není jen s ním? Tak to pak asi nerozumím :roll:

terinka4444
Hvězda diskuse 69359 příspěvků 25.01.19 07:38
@Anonymní píše:

máš pravdu, že může vydržet, když mi bylo 15, začala jsem si s klukem, který je dnes mým manželem a jsme spolu letos 29 let. Nicméně, tvůj přítel tě omezuje a usurpuje a to není dobré. Tohle je špatný povahový rys. S tím se do budoucna bude dát těžko žít. Budeš mu to muset říct jasně, buď tě přestane omezovat, žárlit, ničit či tě měnit, nebo je konec.

Lulina999
Kecalka 236 příspěvků 25.01.19 07:39

@Russet
Ne, ale to přece neznamená, že to nevyřeší ;-)

Zabatko
Závislačka 4409 příspěvků 25.01.19 07:55

Mně první láska vydržela do dneška, 21 let, takže vydržet to může, záleží, jak jste kompatibilní, pokud se hádáte už teď, tak nevím, my jsme se ještě snad opravdu nepohádali nikdy. :lol:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Články z Expres.cz

Odeberte jí děti, zní hlasy na poslední Výměnu! Co se dělo pak? Potrat a stěhování do ciziny

Česko má za sebou jednu z nejskandálnějších Výměn manželek. Diváci nestačili... číst dále >

Mottlová sdílela sexy fotky z daňového ráje a prozradila, co neměla

Nejen sportovkyně a modelky tapetují sociální sítě fotkami v bikinách!... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >