Upadající vztah

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.01.19 21:36
upadající vztah

Ahoj chtěla bych požádat o radu a typy jak zpestřit vztah. S přítelem budeme v březnu spolu 4 roky. Máme spolu sedmiměsíčního syna. Přítel je velice hodný, pomáhá mi v domácnosti i s malým. Ale náš vztah už prostě není ono. Mám pocit, že na nic není čas a chuť. Do toho nás i celkem zklamala rodina, jelikož když se měl syn narodit všichni byli nadšený a realita je úplně jiná. Sotva za námi přijedou a o hlídání ani nemluvím. Kvůli tomu si hodně věcí s přítelem i navzájem vyčítáme. Třeba dá někdo nějaké typy a zkušenosti co změnit. Doufám, že mě za příspěvek neukamenujete… :lol: :lol: :lol:

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Jahudka82
Závislačka 2532 příspěvků 1 inzerát 24.01.19 21:38

No jedine si hlidani asi zaplatit nebo poprosit nejakou kamaradku, znamou sousedku apod., a vyrazit nekam jen ve dvou, aspon na veceri…

axelina
Závislačka 2611 příspěvků 24.01.19 21:42
@Anonymní píše:
Ahoj chtěla bych požádat o radu a typy jak zpestřit vztah. S přítelem budeme v březnu spolu 4 roky. Máme spolu sedmiměsíčního syna. Přítel je velice hodný, pomáhá mi v domácnosti i s malým. Ale náš vztah už prostě není ono. Mám pocit, že na nic není čas a chuť. Do toho nás i celkem zklamala rodina, jelikož když se měl syn narodit všichni byli nadšený a realita je úplně jiná. Sotva za námi přijedou a o hlídání ani nemluvím. Kvůli tomu si hodně věcí s přítelem i navzájem vyčítáme. Třeba dá někdo nějaké typy a zkušenosti co změnit. Doufám, že mě za příspěvek neukamenujete… :lol: :lol: :lol:

ahoj já ti neporadím ale uklidním Tě že od te doby co se narodili děti už se proste vše točí kolem dětí a na vztah čas není… občas si dáme víno když večer usnou ale spíš jen aby jsme uplně nevyšlí ze cviku… já to beru tak že 30 let jsem se věnovala sobě ted se budu 18 let venovat dětem a pak zas sobě… když neco delám dělám to pořádne :D

Meredithx
Stálice 90 příspěvků 24.01.19 21:43

Co kdyby jste si vyčlenili nějaký čas a strávili ho společně? Ať už sportem, seriály, co máte společného. Když nefungují babičky tak zkusit placené hlídání nebo kamarádka by nemohla? Že byste si navzájem vyšly vstříc v občasném hlídání? :nevim: A když by se ani to nepovedlo tak bych si třeba zavedla s partnerem chvilku po práci u kafe, nebo večer, na popovídání si, věnovat se chvíli jen tomu druhému. :srdce: Není třeba nějaký seriál co byste mohli večer spolu pravidelně sledovat?

terien
Echt Kelišová 9577 příspěvků 24.01.19 21:44
@axelina píše:
ahoj já ti neporadím ale uklidním Tě že od te doby co se narodili děti už se proste vše točí kolem dětí a na vztah čas není… občas si dáme víno když večer usnou ale spíš jen aby jsme uplně nevyšlí ze cviku… já to beru tak že 30 let jsem se věnovala sobě ted se budu 18 let venovat dětem a pak zas sobě… když neco delám dělám to pořádne :D

Hm, hezký a partnera máš kde?

Gabri.ela.ela
Kecalka 107 příspěvků 24.01.19 21:49

@axelina s tím já třeba vůbec nesouhlasím, u nás se netočí vše kolem děti a s manželem si vždy najdeme čas na nás vztah. Sice je pravda, že máme hlídání dá se říct kdykoliv potřebujeme… Ale nikdy bych ho nechtěla odložit na druhou kolej. Už jen proto, abych tady za pár let nepsala diskuzi : manžel má milenku.

Meredithx
Stálice 90 příspěvků 24.01.19 21:50

@axelina Takhle bych to já třeba nechtěla. Ano, děti jsou důležité a pro většinu střebod vesmíru ale jakmile po 18 letech piplaní vyletí z hnízda, zistíš že vztah se někam vypařil. Většinou se na to ale přijde dřív a to tak že partner si najde někde jinou zábavu.

Jahudka82
Závislačka 2532 příspěvků 1 inzerát 24.01.19 21:55

Ale chapu ze 7mesicni mimco se dava hlidat blbe no - kojis? Pokud ne a je hodne, spaci, je to asi jednodussi, prip.ho vzit s sebou, jet na vylet, jit na procházku a pokecat si, nebo at tatka hlida a ty si nekam vyraz zacvicit si, na pokec s kamoskou, nákupy - odpocinete si od sebe, pokud už to zavani doma ponorkou a z te izolace ti hrabe:), ale spis asi bude problem nedostatek casu jak na sebe (ty), tak i na sebe s partnerem navzajem, nam deti do 2 let taky nikdo nehlidal krome sem tam nejake hodinky dvou na doktora, zubare apod.,,na zabavu vubec, to az kdyz uz jsem nekojila a mohl tam malej spat, ale ze zacatku taky jen vyjimecne, max.1 noc, ne cely vikend treba, to az tak od 2,5 - 3 let a zaplať pámbu za to, ted si na nej babicky pomalu delaj poradnik ale zas nechtej moc tu mladsi, to je navic dost akcni torpedo, oproti malymu. Nejaky odreagovani to chce, i kdybys sla jen k holici treba, na kosmetiku, tak te to nabije, odreagujes se aspon sama a zas budes v pohode aspon na chvili…vim jak je to slozity si neco domlouvat kdyz mimco jeste nema uplne pevny rezim spani ale tak uz ma i prikrmy urcite, neni závislé s jidlem jen na MM a nase treba kolem půl roka spaly jeste hodne i pres den, nevim jak tvoje mimi, kazde je jine, ale cim driv to zkusis tim lip,nez prijde takove to obdobi separacni uzkosti, ze nebudes moct pomalu ani na zachod bez revu a pak tim spis ocenis, ze se o prcka muze postarat i nekdo jiny…aspon povozit v kocarku…to ani na to u vas „nejsou lidi“? :think: Treba se jen nechteji vnucovat…jiny maminy si tu zas stěžujou jak jim chce mimino porad nekdo vozit a oni maji problem ho nekomu pujcit, tak pak si vyber;)

Jahudka82
Závislačka 2532 příspěvků 1 inzerát 24.01.19 21:57
@axelina píše:
ahoj já ti neporadím ale uklidním Tě že od te doby co se narodili děti už se proste vše točí kolem dětí a na vztah čas není… občas si dáme víno když večer usnou ale spíš jen aby jsme uplně nevyšlí ze cviku… já to beru tak že 30 let jsem se věnovala sobě ted se budu 18 let venovat dětem a pak zas sobě… když neco delám dělám to pořádne :D

A partnerovi to nevadí?ten se taky toci kolem deti? Aby se za chvili netocil kolem kolegyne…

hanka.br.
Neúnavná pisatelka 19282 příspěvků 24.01.19 21:58
@Anonymní píše:
Ahoj chtěla bych požádat o radu a typy jak zpestřit vztah. S přítelem budeme v březnu spolu 4 roky. Máme spolu sedmiměsíčního syna. Přítel je velice hodný, pomáhá mi v domácnosti i s malým. Ale náš vztah už prostě není ono. Mám pocit, že na nic není čas a chuť. Do toho nás i celkem zklamala rodina, jelikož když se měl syn narodit všichni byli nadšený a realita je úplně jiná. Sotva za námi přijedou a o hlídání ani nemluvím. Kvůli tomu si hodně věcí s přítelem i navzájem vyčítáme. Třeba dá někdo nějaké typy a zkušenosti co změnit. Doufám, že mě za příspěvek neukamenujete… :lol: :lol: :lol:

Vykašlala bych se na nějaká očekávání a výčitky kvůli rodinám. Rodina jste především ty, partner a dítě a veškerá nesplněná očekávání vůči širším rodinám jsou zbytečná. Máte jedno dítě, hlídání si dokážete obstarat sami, není důvod si vyčítat, že ten nehlídá a ten taky ne. Může to být příjemný bonus, ale rozhodně by to neměl být předmět hádek. Vy jste rodiče, vy se o sebe starejte. Jinak že se vztahy mění je normální, je to vývoj. Když budete chtít, čas a chuť si na něj najdete. Opět platí, že jen na vás záleží, jaký si vztah uděláte.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.01.19 22:03

@Jahudka82 syn přes den moc nespí, ale za to spí celou noc. Tchýně bydlí od nás 5 min autem, ale neustále upřednostňuje své dva vnuky od přítelovi sestry. Ty tam má furt a na našeho jaksi nezbývá čas nebo je unavená z práce. Moji rodiče bydlí zhruba 50km od nás. Párkrát byla vozit a pomalu ji musíme prosit. Po hodině ho vrátila stim, že musí jít uklízet a pak se dozvím, že byla s těma dvěma na výletě :zed: :zed: přítel bohužel toto nevidí a nic jí neřekne…

kompendium
Stálice 53 příspěvků 24.01.19 22:19

My máme 10 mesačnú dcérku a tiež nemáme hlidani. Ona je aj dosť náročná, prešli sme si kolikou, refluxom, odmietanim prikrmov, spi spatne v noci aj cez deň. Aby sme sa z toho nezblaznili, všade sme ju ťahali so sebou. Zmeniť prostredie, spoločné zážitky. Už v jej 3 mesiacoch sme boli v Krkonosiach a 5 mesiacoch na Sumave, teraz sme sa prave vrátili z hor. V nositku so slúchadlami zvládla aj Coffee festival, cestovateľské filmy v kine a koncert :)

Gemini91
Povídálka 35 příspěvků 24.01.19 22:22
Jahudka82
Závislačka 2532 příspěvků 1 inzerát 24.01.19 22:44
@Anonymní píše:
@Jahudka82 syn přes den moc nespí, ale za to spí celou noc. Tchýně bydlí od nás 5 min autem, ale neustále upřednostňuje své dva vnuky od přítelovi sestry. Ty tam má furt a na našeho jaksi nezbývá čas nebo je unavená z práce. Moji rodiče bydlí zhruba 50km od nás. Párkrát byla vozit a pomalu ji musíme prosit. Po hodině ho vrátila stim, že musí jít uklízet a pak se dozvím, že byla s těma dvěma na výletě :zed: :zed: přítel bohužel toto nevidí a nic jí neřekne…

Hm, njn, to tak bohuzel byva, ze tchyne davaji prednost detem od svych dcer nez od snach…i kdyz nasi tchanovci si vetsinou berou oba dva kluky, naseho i synovce od svagrovy, ale urcity rozdil v přístupu tam obcas videt je, ze vnuka od muzovo sestry rozmazlujou a obskakujou trochu vic, nesmi se mu nic rict i kdyz malyho zlobí a ja ho okriknu tak na me tchyne vyjede, at z toho … vynecham a srovnam si svy dite… ale jak rika muj muz, ono se jim to vrati - za par let, az uz treba ti kluci od sestry (u nas 1 kluk) vyrostou a budou mit svoje jiny zajmy a oni si vzpomenou z nudy ze maji jeste jedno vnouce, tak to uz k nim treba ani nebude chtít, bud proto ze s nima nebude mit proste takovy vztah jako kdyby vidal babi s dedou odmala a byl na ne zvyklej, nebo u nas, ze uz taky musi vnimat, ze je tam jen do poctu a až na 2.miste po bratrankovi. Jako oni si spolu vyhrajou a vidi se radi, i kdyz je synovec o neco starsi (a je fakt ze ho uci taky veci, ze kterych nejsem vzdycky uplne nadšená, ale tak zase se nevidi kazdej vikend), ale ten rozdilnej přístup me i muze taky nekdy zamrzi. Je fakt ze synovce babicka prakticky vychovavala od cca 3 let, tak pro ni vzdycky bude asi trochu vic „jejich“… no od nas uz maj zase vnoucata dve a myslim ze az mala povyroste, budou si ji brat taky, to i nasi, to zas jo, ted je ji 16 mes., tchyne ji zatim jen parkrat povozila v kocarku, kdyz jsem mela nejaky svoje „vybehy“ a hlídání celkem nabizi, tak si porad rikam, ze se s ni domluvim aby ji pohlidala až nas malej bude spat u nasich, ze bysme s „tatkou“ taky nekam vyrazili ve dvou, i kdyz nekdy mam pocit, ze se mu ani nechce… misto aby byl rad, ze aspon toho malyho chteji babičky hlidat, furt nadava, ze si ho neuzije…jo kdyz ho vezme na vylet, brusle, kolo apod.tak ok ale tuhle mi treba nebylo dobre, mala byla taky nemocna, rikam dame ho k nasim at to nechyti a ne, muselo byt po jeho a mne po tom vikendu cvakalo, jak se s malou postuchovali o hracky furt, kluk ze školky rozhulakanej, me bolela hlava, on si furt neco zpival, vyrvaval a venku byli jen treba 2× na hodinu, no psycho, to jsem rekla ze uz priste takhle ne, misto aby mi pomohl s malou a ja mohla lezet, musela jsem jeste varit dalsi jidlo navic, zabavovat i ji aby tem dvema nelezla do kolejí aj.her, jako klukovi se venuje a postará se o nej, pohlida i oba a ja chodím na orientalni tanec 1× tydne, prip.obcas na akci z prace nebo na hokej, pry chodim sama ven vic jak on, to je zase fakt ;) Ale s maminkou se taky hada nerad, jako asi vetsina chlapu, bo serve pak i jeho, kdyz se me zastane nebo ji něco rekne, co vadi i jemu :roll:

Regina Hero
Nadpozemská drbna 27842 příspěvků 24.01.19 22:51
@Anonymní píše:

no prostě vyražte někam na výlet, jde to i s dítětem, ten čas si prostě udělejte…
Dítě snad máte kvůli sobě, ne kvůli tomu, aby vaše rodiny měly co hlídat… je na čase smířit se s tím, že očekávání se občas nemusí vyplnit tak, jak si to předem malujeme…
Když jsou děti, tak je jasné, že toho času bude o fous méně a že se náš život trochu změní…

@Anonymní píše:

tak to neřeš taky, její povinnost to není… když nechce, tak nechce, nemůžeš ji nutit… buď ráda, že máte zdravé dítě, že ti spí celou noc, že máš hodného přítele, který pomáhá a stará se… je zbytečné hrát si na ukřivděnou chuděru, jen si tím ubližuješ sama sobě… rodina jste ty, přítel a syn… tak si o víkendu někam vyražte, přidělejte korbu z kočárku na sáně a udělej si ve sněhu pár andělíčků… nebo běž s kámoškami na kafe, dej dítě kámošce, ať ti ho na dvě hodiny pohlídá a vyražte s přítelem do kina… když není čas, je dobré udělat si „rozvrh hodin“ a ten čas si najít… a hlavně si nestěžovat na rodinu, co nechce hlídat a nelitovat se… lítost ti nepomůže, spíš ještě víc člověka utvrdí v tom, jaký je chudák a srazí víc k zemi… a pak se snadno přehlédne to pěkné, co máme…

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Články z Expres.cz

Sluníčkář Klus nejdříve politoval své děti a pak oznámil deal s miliardářem

Zpěvák Tomáš Klus (32) neztrácí dobrou náladu a radost ze života a přál by... číst dále >

Hvězda Mostu! Zdeněk Godla platí za minulost: Topí se ve statisícových dluzích!

Díky seriálu Most! se ze Zdeňka Godly (44) stala hvězda první velikosti. Lidé... číst dále >

Články z Ona Dnes

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >