Jaká je šance otěhotnět s jedním vaječníkem?

21.10.11 23:00

Jaká je šance otěhotnět s jedním vaječníkem?

Ahoj holky, máte nějaká zkušenost s otěhotněním při jednom vaječníku? Levý vaječník mi vzali kvůli cystě a zůstal mi jen pravej. S přítelem se snažíme o mimi a zatím se nedaří :-( Gynekolog tbrdí, že to není problém, já nevím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3235
21.10.11 23:10

neměl by být, protože pokud jsou oba vaječníky tak jeden měsíc dozrává vajíčko v levém vaječníku a další měsíc v pravém.Pokud máš vaječník jen jeden, tak v něm bude vajíčko zrát každý měsíc :wink:

Hlavně buď v klidu a moc se na to neupínej (vím že se to dobře kecá,ale hůř dělá), my se o první dítko taky snažili 2,5 roku :nevim: Uvidíš,že brzo budou // na testíku :wink: Držím palce :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13101
21.10.11 23:10

Já jsem po mimoděložním, odebrán levý vejcovod. Ovulovala jsem pouze na levé straně a i tak se zadařilo po třech měsících snažení s tím jedním. Brala jsem teda clostilbegyt a utrogestan. Dnes je klukovi rok a kousek a do teď si děláme srandu, že je to nezřízená střela už od spermie :-D Doktor sice tvrdil, že stávající vaječník může nahradit funkci chybějícího, ale že když ovuluju pouze na té jedné straně, tak to moc nadějně nevidí a že nám dává měsíc, dva a pak na IVF. Tohle mi řekl 4.1.2010 a 5.1.2010 byla jedina soulož a ta osudná :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13101
21.10.11 23:12
Michaela23 píše:
neměl by být, protože pokud jsou oba vaječníky tak jeden měsíc dozrává vajíčko v levém vaječníku a další měsíc v pravém.Pokud máš vaječník jen jeden, tak v něm bude vajíčko zrát každý měsíc :wink:

Není pravda, já ovulovala pouze na té jedné straně bez vejcovodu 3 měsíce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.10.11 23:17

Jeee, holky, kéž by se zadařilo… Doktor mi dává naději, snažím se být v pohodě, ale znáte to… ta nejistota je užírající :-( Ale potěšily jste mě

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3240
21.10.11 23:19

Ahoj, já nemám, jako některé holky tady v diskusi, vejcovod na pravé straně - vyoperovali mi ho kvůli cystám spolu se slepákem. Otěhotněla jsem úplně v pohodě, vůbec jsme se nesnažili. Doktorka mi taky říkala, že nebude nikde problém a fakt nebyl. Neboj se, miminko k Tobě přijde! Moc Ti přeju, aby se zadařilo! :kytka: Hlavně klídek a nemysli na to! Psychika je potvora a kolikrát dělá víc než ta „zdravotní stránka“ věci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49453
21.10.11 23:31

Pokud jsou oba vaječníky, na oba působí hormony k dozrávání vajíčka a jeden z nich vždy zareaguje silněji a vajíčko v něm dozraje, jakoby ten druhý „přebije“. Nemusí to být zrovna pravidelně nebo na střídačku, já třeba vím, že daleko častěji ovuluji zprava. Ovšem pokud je vaječník pouze jeden, tak taky jen ten jeden může na hormony reagovat a holt vždy vajíčko dozrává v něm, není žádný, který by „s ním soupeřil“, hodně laicky řečeno. Chybějící vejcovod šanci na otěhotnění snižuje (protože může dozrát vajíčko zrovna na té nesprávné straně, šance na přetažení druhým vejcovodem sice teoretická je, ale ne zas tak extra častá), ale chybějící vaječník defakto ne, pokud žena normálně ovuluje, tak stále z toho jediného, který má, a šance na otěhotnění je srovnatelná.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6792
21.10.11 23:36

ahoj,moje mamka má funkční jen jeden vaječník a má 3 neplánované děti :mrgreen: nedělj si s tím hlavu,určitě se brzy zadaří :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
737
21.10.11 23:37

jo jde to . Já jsem otěhotněla i přes antisviště. A to mám oevej vaječník celej a levého jen půl. A to jsem brala na správnou funkci vaječníků. Kselinu Lystovou , vitamín B a magnesium :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.10.11 00:06

Ovulaci dost silně cítím každý měsíc, takže vaječník snad pracuje jak má :-) Podle toho, co píšete, se snad brzy zadaří, budu doufat. Jste zlatíčka, uklidnilo mě to :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3929
22.10.11 00:10

Fidel - na tom jsme úplně stejně akorát mě pravý - a stále zatím nic :-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16492
22.10.11 07:09

Moje mamka měla po mě s jedním vaječníkem ještě 3děti :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5misa6
22.10.11 07:18

Já otěhotněla půl roku po mimoděložním bez vaječníku.Dr mi vysvětlil,že ten jeden vykoná práci i za ten druhý.

• Nahlásit
  • Citovat
126
22.10.11 07:40

Ahojky, urcite se zadari. Moje mamca ma taky jen jeden vajecnik a jsme tri. Ale je pravda,ze naprvni dite, coz byl bracha…cekala trosku dele. Pak se ji narodila segra a ja uz byla nahoda:-). Vydrz urcite se zadari!!! Drzim palecky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6358
22.10.11 09:37

Určitě se brzy zadaří! Moje máma měla jeden vaječník skoro pryč, u něj vejcovod v pořádku, na druhé straně dobrý vaječník a špatný vejcovod po mimoděložním. Doktoři jí v podstatě řekli, že normální cestou nemůže otěhotnět. Měli jen mě a pak když už vyjednávali že jí pošlou do Prahy na nějaké umělé nebo co, tak najednou o dovolené otěhotněla a mám z toho bráchu :wink: Takže neboj, mimčo bude určitě :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama