Je slušnost něco koupit?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.04.19 11:45
Je slušnost něco koupit?

Prosím anonym, vážení admini, :)
Zdravíčko vespolek :) :),
Nevím, jak to formulovat, ale každopádně čeká nás to poprvé, ještě jsem nikdy nemusela toto řešit. Jsem maminka syna, který si našel přítelkyni, a přítelkyně rodiče by osobně mě poznali s mým manželem i naší dcerou.
Je slušnost jim jako pozornost něco koupit, pokud ano, co jim máme koupit? :nevim: :nevim: Vím, že jsou tu všichni mladé maminky, ale třeba to již okoukali od svých maminek a poradí mi, nebo jste znalejší etikety :mrgreen: :mrgreen:
díky všem za odpovědi

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Kaileee
Ukecaná baba ;) 1097 příspěvků 13.04.19 11:47

Pokud se jdete sejít na neutrálním místě tak nic, pokud jdete k nim domů tak kytku a flašku

arinecka
Kelišová 5892 příspěvků 13.04.19 11:48

Pokud půjdete k nim domů, tak bych koupila kytku a víno :nevim:

Uživatel je onlineSlečnaDahlia
Ukecaná baba ;) 2270 příspěvků 13.04.19 11:49

Pokud máte domluveno setkání na neutrální půdě, tak nic nenosit. Pokud vás pozvali k sobě domů, tak samozřejmě ano. Zeptat se mladých, čím se jim člověk zavděčí - něco sladkého, káva, víno. Originálnější bych na první schůzce nebyla.

Kotatko03
Echt Kelišová 8435 příspěvků 13.04.19 11:51

Pokud jdete na navstevu k nim domu, urcite bych nejakou drobnost prinesla. Bud klasiku: kytku/bombonieru/flasku…a nebo ja vetsinou nosim zdravejsi variantu: caj / kornout se susenym ovocem / jiz zminenoj lahev vina. :andel:

divine woman
Extra třída :D 11034 příspěvků 13.04.19 11:55
@Kaileee píše:
Pokud se jdete sejít na neutrálním místě tak nic, pokud jdete k nim domů tak kytku a flašku

Pod to se podepisuji. :kytka:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.04.19 11:55

@arinecka @Kotatko03 @SlečnaDahlia @Kaileee Děkuji, takže se mi potvrdilo, co jsem si myslela :), no pozvali nás k sobě domů. Dlouho jsem se tomu bránila, že je ještě čas, ale teď už se tomu vyhnout tedy nedá, nervy z toho až někam :lol: :lol:, tak snad se to obejde bez nějakého trapasu
Takže kytku si koupí muž a já ji dám lahvinku,

arinecka
Kelišová 5892 příspěvků 13.04.19 11:58
@Anonymní píše:
@arinecka @Kotatko03 @SlečnaDahlia @Kaileee Děkuji, takže se mi potvrdilo, co jsem si myslela :), no pozvali nás k sobě domů. Dlouho jsem se tomu bránila, že je ještě čas, ale teď už se tomu vyhnout tedy nedá, nervy z toho až někam :lol: :lol:, tak snad se to obejde bez nějakého trapasu
Takže kytku si koupí muž a já ji dám lahvinku,

Nééé, obráceně, chlap atˇdá paní bytu kytku a ty dej chlapovi flašku :mrgreen: To bude dobrý neboj :mavam:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.04.19 13:17
@arinecka píše:
Nééé, obráceně, chlap atˇdá paní bytu kytku a ty dej chlapovi flašku :mrgreen: To bude dobrý neboj :mavam:

a jo :lol: :lo, chudák pán domu, ten by neměl nic, a paní domu všechno :lol: :mrgreen: :mrgreen:

arinecka
Kelišová 5892 příspěvků 13.04.19 13:25
@Anonymní píše:
a jo :lol: :lo, chudák pán domu, ten by neměl nic, a paní domu všechno :lol: :mrgreen: :mrgreen:

No právě :mrgreen: Tak pak napiš jak to dopadlo :mavam:

Bubla_Bučková
Kelišová 5993 příspěvků 13.04.19 13:37

Ha haa…tak copa budou asi mladý oznamovat :mrgreen:

Luboš P
Ukecaná baba ;) 1762 příspěvků 13.04.19 13:46

To mi připomnělo scénu z filmu Moje tlustá řecká svatba. Rodiče ženicha (Američané) vezli na první setkání bábovku. A rodiče nevěsty (Řekové) to pojali jako slavnost pro 50 lidí a pekli na zahradě berana. Tedy zvyklosti jsou různé. Jinak kamarádovi jsem za službu dal láhev whisky a on to komentoval: „kořalkou nikoho nezarmoutíš“ - tady bych byl spíše pro víno.

maja45
Kecalka 109 příspěvků 13.04.19 13:53
@Anonymní píše:
Nevím, jak to formulovat, ale každopádně čeká nás to poprvé, ještě jsem nikdy nemusela toto řešit. Jsem maminka syna, který si našel přítelkyni, a přítelkyně rodiče by osobně mě poznali s mým manželem i naší dcerou.
Je slušnost jim jako pozornost něco koupit, pokud ano, co jim máme koupit? :nevim: :nevim: Vím, že jsou tu všichni mladé maminky, ale třeba to již okoukali od svých maminek a poradí mi, nebo jste znalejší etikety :mrgreen: :mrgreen:
díky všem za odpovědi

skorotchýni kytku, skorotchánovi lahev nebo bonboniéru…

Paola21
Závislačka 3889 příspěvků 13.04.19 15:38
@Anonymní píše:
díky všem za odpovědi

A vy jdete navštívit je domů, nebo přijdou oni? Nebo je sraz na neutrální půdě? Kupovala bych něco jen v případě, že jdu k nim domů - bonboniéru, lahve vína nebo něco upeč a vezmi to ke kafi.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.04.19 21:50

Díky všem za radu, no příští pátek se ozvu, jak to dopadlo :)

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama