Psychologická poradna pro snažící se, těhotné i maminky
Mgr. Lucie Machová
To snad ani není možný, aby jeho samotnýho bavilo chodit do práce, kde mu už přes rok nedali ani korunu. A co zdravotní a sociální? To mu taky neplatí? A víš to určitě, že mu neplatí? Víš to přímo od jeho zaměstnavatele, nebo jen to co ti řekne manžel? Mě se to teda nějak nezdá. Nedovedu si představit, že by manžel chodil rok zadarmo do práce a pořád doufal, že mu jednou zaplatí…
@Ilonka007 píše:
To snad ani není možný, aby jeho samotnýho bavilo chodit do práce, kde mu už přes rok nedali ani korunu. A co zdravotní a sociální? To mu taky neplatí? A víš to určitě, že mu neplatí? Víš to přímo od jeho zaměstnavatele, nebo jen to co ti řekne manžel? Mě se to teda nějak nezdá. Nedovedu si představit, že by manžel chodil rok zadarmo do práce a pořád doufal, že mu jednou zaplatí…
jo je to celý nějaký podezřelý ![]()
Tohle není normální, asi bych o svém manželovi měla jisté pochybnosti a nevěřila bych mu.
Docela blbá situace, nezávidím, tady je těžko poradit, co s tím.
Udělala bych mu doma takový dusno, že by to nerozchodil a asi bych mu utekla, pokud by to bylo trochu možné, aspon na nějakou dobu, at procitne, blbec.
Jé, jéé, jéééééé…to by bylo něco na mě! to by bylo snad to poslední, aby mi chlap nenosil domů peníze! nevařila bych mu! nakoupila bych pro sebe a pro děti a hlavně se začala zajímat, jak na tom s tou prací skutečně je! víš jistě, že do práce chodí???
Ja bych za nim do ty prace dosla a zeptala se jeho sefa jak to je. Jako rok delat zadarmo, to by musel byt fakt vul.
Určitě by sis s ním měla v klidu promluvit, říct mu to vše, jako nám tady, že úspory dojdou a on se musí postavit na vlastní nohy. Ať situaci se zaměstnavatelem řeší, nebo že mu klidně pomůžeš s hledáním práce nové. Někteří chlapi jsou ješitní, nepřipustí si problémy, neradi je řeší, proto bych se ani nedivila, kdyby do té práce, kde mu nezaplatí, dál chodil. Je to třeba pro něj stereotyp, nemusí řešit změny, bojí se, že třeba novou práci nezvládne, a tak. Zkus si s ním v klidu bez emocí sednout. Taky bych se i pídila po tom, jak jsou na tom ti ostatní zaměstnanci - jestli peníze dostávají nebo to nějak řeší ![]()
Já se předem omlouvám, ale z této diskuse mi vyšlo jedno…ono není normální, že mají manželé jeden účat kam chodí peníze obou a z tohoto účtu se platí vše co je třeba? pokud zbyvá, jede se na dovolenou, pokud chybí šetří se? To je fakt normální, že má každý svůj účat a přispívá
Jako chápu, když si každý platí své důchodko, nebo pojištění či tak, ale mít svůj účet a on svůj ![]()
Zakladatelko, tvůj manžel je nejspíš finančne negramotný, pokud nechápe, že peníze pokud se na účet nedoplňují, tak mizí. Asi bych ho nechala ať vede domácí finace on. Pěkně bych tedy založila jiný účet třeba s 50tis a ať z toho vede paltí a táhne domácnost. Musí si udělat představu kolik co stojí, že se to platí měsíčně atd. Uvidí jak to mizí a jak je třeba dodávat.
Jestli on si nemyslí, že se firma ještě rozjede a nechce si pak drbat hlavu, že „možná“ nenajde jinou práci, když tahle je jistá ![]()
Nejdůležitější pro mě by bylo, jestli manžel opravdu chodí do práce a pak zjišťovat vše ostatní
@dorinka01 tak nejak to bude…a tim ze maji 3 mega to nemusi vubec resit…nic ho netlaci…a ne ze to neni mozne…jak tady mnohe pisou je to mozne…
Zakladatelko a proc nezvednes telefon nebo zadek a nedojdes se zeptat na mzdove do jeho prace, jak je to doopravdy s tou jeho vyplatou? Mozna ji sice nedostava na ucet, ale nechava si ji vyplacet na ruku a tobe tvrdi, ze firma neplati… Kdo vi, co s tim pak dela. Ujasnila bych si nejdriv tuhle vec. Pokud by se to potvrdilo, tak bych ho normalne vyhodila. A co nejdriv bych se rozvedla, protoze mit doma gamblera nebo nekokoho, kdo naseka dluhy… no diky.
Pokud by se ukazalo, ze firma opravdu ROK neplati - ale tomu se mi moc verit nechce. Tak bych zkusila pomoc na UP nebo to medializovat…
Obvolat nejake jeho kolegy a tak.
Treti moznost me napada ta, ze ho vyhodili, ale boji se ti to rict a tak travi cely den… buhvi kde.
Zavolala bych nebo zašla do práce za účetní a starala se o to, proč už rok nemá výplatu na účtu - jestli mu chodí jinam nabo ji dostává na ruku, jestli neudělal v práci nějaký průšvih, nebo jestli mu ji fakt nevyplácejí. A podle toho bych se zařídila dál. Rok je strašně dlouhá doba na to, aby mi nevadilo, že chlap nenosí domů žádné peníze, přitom chodí (nebo to aspoň předstírá) do práce a ještě si bere peníze ze společného rozpočtu.
Myslím si, že zakladatelka není matkou svého manžela. Jemu už 18 bylo a on je zodpovědný za svoji situaci ať je jakákoliv. Takže chodit se ptát do práce, jak učitelky na dítě je více než trapné a ponižující.
Prostě postavit chlapa před hotovou věc. Peníze dochází( ty co máš převeď na jiný účet, o tom on nemusí vědět), nevím co s tím. Tady máš účet s 50litry a já už to nezvládám, přebíráš štafetu. Hotovo… ![]()
Zakladatelko, a nemohl tam nějaký průšvih udělat on, a tím, že nedostává výplatu, to „splácí“? A třeba je ponižující Ti to přiznat?
Nebuď blbá jako já!!! My moje úspory prožrali až jsem tedy přítele donutila makat a je to zatím v pohodě. Ale po dobrém to nešlo… S láskou říct, že ode dneška a´t se živí jak chce…tečka…to uvidíš až bude muset pěšmo jak pomaže kde mu platí