Jsem frigidní nebo ne?

Anonymní
9.11.19 10:32

Jsem frigidní nebo ne?

Ahoj holky, ani nevím jak začít, tak bych to asi hned vybalila.
Je o to, že nemám chuť na sex. Opravdu to nepotřebuji. Jo, sem-tam když dostanu chuť si to udělám sama. Ale nepotřebuji k tomu muže. Paradox je, že mám dlouhodobý vztah. Přítel mi už několikrát naznačil, že nikdy nepřijdu já sama, že z mé strany není žádná iniciativa a že si myslí, že mě už nepřitahuje. Mám ho ráda, ale prostě ten sex nepotřebuji. Taky jsem dost nestálá v citech, dovedu se šíleně rychle zamilovat, nebo platonicky zamilovat, to pak s tím objevem myslím na sex v jednom kuse. Ale stejně tak, jak rychle se dovedu zamilovat tak i dovedu přestat milovat. Jakou malou holku (nevím přesně kolik mi bylo, asi tak 6-7 let) mě jeden muž osahával a dělal mi to pusou. Bylo mi to příjemné, za co se hrozně stydím. Pohlavní styk se mnou ale neměl. Někdy, po sexu cítím velmi nepříjemné pocity, hnus, odpor, jako kdyby to bylo něco špatného. Někdy je to ale v pohodě. Klidně nemusím mít sex i několik měsíců, vystačila bych si sama. Je to normální, nebo už ne?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1931
9.11.19 10:45

Něco jako normálnost neexistuje. Jde o to, jestli ti to takhle vyhovuje, nebo by ses těch nepříjemných pocitů po sexu chtěla zbavit :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.11.19 10:49

Přeju radostnější zítřky. :kytka: Asi bych primárně řešila, co ve mě zanechalo to zneužití a celkově vztah k sexualitě. Ale nemít potřebu častějšího sexu asi nenormální není. Neobvyklé asi ano, ale ne nenormální. Asi. Pokud partner trpí, něco s tím dělej(te). Taky nejsem moc iniciátor a muž má větší apetit, než já, ale víme to o sobě a zařídili jsme se podle toho.

• Citovat
  • Nahlásit
676
9.11.19 10:50

A co je normální? Hele, každý je nastavený jinak. Pokud jsi spokojená, tak jak jsi, tak není důvod se do něčeho nutit..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
15404
9.11.19 11:16

Nejsi frigidní - to by si neměla období jsem zamilovaná a nadržená.

Ale evidentně máš dost složitý vztah s vlastní sexualitou a může v tom hrát roli, že ti ni poničil člověk, co tě zneužíval. To že ti to bylo příjemné není tvoje vina a právě dětem, co jsou osahávané od blízkého člověka, kteérmu věří se tohle děje běžně. O to větší paseku jim to nadělá v psychice. Zneužívání vážně není podmíněné přímou penetrací.

Najdi si psychoterapeutku a začni se tím tématem zaobírat v bezpečném prostředí psychoterapie. Sice to chvíli bude bolet, protože se budou muset otevřít stará zranění, ale budeš k tomu mít podporu a záchranou síť, takže to nebude ubližovat, jen trochu bolet. A pak se od toho konečně osvobodíš.

Nebo alespoň koukni do téhle knížky
https://www.kosmas.cz/…uzeni-tygra/

Jinak v praze a v Brně se o sobotách a nedělích, aby se tam dalo dojet z jiných míst konají skupiny obětí sexuálního násilí - což ty jsi - je to anonymní a nemusíš tam mluvit, stačí třeba jen poslouchat. Umí to dost pomoci.

https://sasa.obetiznasilneni.cz/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat