Reklama

Jsem hotová, zoufalá, na dně

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Lenka002
Závislačka 4605 příspěvků 20.01.18 06:37
Jsem hotová, zoufalá, na dně

Ahoj.
Asi ani nepotřebuji radu, ale potřebuji se svěřit.
Manžel mávne rukou, že jsou horší věci (ano, to vím!).
Vemu to od začátku, v práci potřebuji FJ aspon úroven C1, nejsem schopná se na zkoušku ani připravit, natož ji udělat- sice mě nevyhodí ( jsem šéfka a nade mnou je velký šéf z Toulouse), bavíme se anglicky, ale je to trapné, většina mých podřízených FJ ovládá dokonale, včetně mé asistentky, trapas. já se domluvím, ale odborné věci nedám.
Pak mě zlobí záda, asi 20 let, prošla jsem od magnetické rezonce snad ke všemu, nic nezjistili, to je fajn, ale proč mi nepom§že 3× denně Brufen? Já to denně neberu, nejsem blázen, vím jak to škodí žaludku, rahabilitaci jsem absolvovaa asi 4×.
Dále nemohu spát (tlak mám v normě, krev OK), budím se ve 4, od 10 jsem jako mátoha, večer usnu v 11, prášky na spaní jsem zkusila- na prd.
Puboši mě vysávaj, dcera chce zájezd do VB, syn chce nový tablet, nejde o to, že bychom na to neměli, ale přijde mi to zbytečné, syn má funkční tablet, dcera byla s mamkou v Irsku na 4 dny nedávno, tak snad nemusí být všude, manžel ale neprotestuje-rozmazluje je, asi jim to stejně koupí, nebo tcháni.
Táta má podezření na ošklivou nemoc, jsem z toho špatná a mamka polyká Lexaurin jak lentilky (ale aby to neviděl).
Tak se nezlobta za můj výlev, asi mi nic neporadíte, ono co taky, s tím se musím vypořádat sama.
Pěkný víken přeji, jdu si natáhnout záda. :kytka:

Vím, že jsou daleko, daleko horší věci, nežiji ve vzduchoprázdnu.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Halamka
Závislačka 3560 příspěvků 1 inzerát 20.01.18 07:19

Mozna toho na sebe moc nakladas. Zvolni, nemusis vse resit. Nech neco plynout.
Tablet funguje, neres novy. Nesouhlasis, aby dcera jela, hotovo.
Po ctvrte se budis diky stresu. Znam to.
Nauc se relaxovat, udelat si pred spanim ritual, uvar si medunkovy caj a popijej ho v klidu, tichu.
Vse souvisi se vsim. Musis myslet i na sebe. Odstran nepodstatne zateze. Ulevis zadum i hlave.
Dr mi poradila Guajacuran. Volne prodejny, uvolnuje kosterni svaly, uvolnuje napeti a dobre se po nem usina. Zkus pro zacatek. Ale plati, ze vse je v hlave.

Lenka002
Závislačka 4605 příspěvků 20.01.18 07:22

@Halamka :kytka:

elibro
Zasloužilá kecalka 683 příspěvků 20.01.18 07:24

Záda tě bolí z přetížení, psychosomaticky. Proto nemáš nález a ani nic nezabírá. Spaní totéž. „Objektivně“ existují sice horší věci v životě, ale to se u stresu porovnávat moc nedá. Prostě v něm jsi.

Můžeš si zkusit pomoci sama: vypovídat se tu a kamarádce, vydupat si čas pro sebe a jít do přírody, dopřát si samotu, zapsat se do kurzu Fj… Zdá se ale, že jsi přetížená fakt hodně a projevuje se to i tím, že ti nezbývá energie řešit i poměrně běžné provozní problémy (požadavky dětí). Můžeš si dopřát tu sebepéči a promluvit si s nějakým psychoterapeutem. Říkáš, že tě záda zlobí 20 let, tipla bych si, že se vyrovnáváš obtížně se stresem podobně dlouhou dobu, že jde u tebe o nějaké hlubší zajeté vzorce. Tím spíš by to bylo na nějaké hlubší prozkoumání.

Lenka002
Závislačka 4605 příspěvků 20.01.18 07:26

@elibro :kytka:

Marie432875
Ukecaná baba ;) 1911 příspěvků 20.01.18 07:42

Me by zajímalo, proc nezvladas přípravu na kurz? Protože uz ti to hlava,,nebere”, nebo nemáš cas? Mas uz velké soběstačné deti, tak bys trochu toho času mohla věnovat i sobe. Ja bych to treba udělala tak, ze bych o tom s nima nedebatovala, zapsala se na potřebný kurz a rodině jen oznámila,,ve čtvrtek si děláte večeři sami”. Nazdar. Stejne tak s úklidem. Nevim, jak je to u vas nastavené, ale v 99% domacnosti uklid řídí a dohlíží žena. Vybodla bych se na to, rozdělila povinnosti - a za vzorné plnění bonusy typu nový tablet. Jinak nic. A volný cas bych věnovala jen a pouze sobe, případně na obnovu jiskry s manželem. :kytka:

Lenka002
Závislačka 4605 příspěvků 20.01.18 07:43

Prostě mi to do hlavy neleze, snažím se, mám soukromou lektorku a čas mám. Nevěřím si, že to dám.

Dzejn111
Kecalka 180 příspěvků 20.01.18 07:52

Já měla kdysi období, kdy jsem se asi čtvrt roku budila 3.20 a mivala jsem šíleně krece v břiše, za vše mohl stres, naštěstí jsem tehdy byla bezdětná a naordinovala.jsem­.si fítko 4× týdne, kino apod., a taky jsem.se ladovala hořčíkem, prostě to chtělo vypnout a myslet na jiné věci… Na francouzštinu pokud se ti nedari zlepsit pei chození na klasický kurz zkus jinou metodu výuky nebo online vzdělávání, na internetu jsou různé materiály, čtení, cvičení, testy, nebo si najdi skupinu pro konverzaci a „PEN frienda“ přímo ve francii, možná tě brzdí stud a takhle na dálku ti to pomůže. Držím palce.

Lenka002
Závislačka 4605 příspěvků 20.01.18 07:52

@Dzejn111 děkuji.

Káťa19
Kelišová 7074 příspěvků 36 inzerátů 20.01.18 08:03

@Lenka002 :hug:
Zdravotni problemy taky vidim jako problem stresu :(…muj manzel se taky hrozne stresuje, i kdyz treba nejde o nic vazneho. Spatne spi. Je to kolotoc. Co zkusit nejakeho terapeuta na stres?

Lenka002
Závislačka 4605 příspěvků 20.01.18 08:11

@Káťa19 :hug:

ejhle
Závislačka 2814 příspěvků 20.01.18 08:22

Podobny stav jsem zazila 2×. Jednou jako bezdetna a podruhe relativne nedavno. Stres stres stres. Musis se s nim naucit pracovat. Bolest zad jsem odstranila cvicenim, kdy jsem zacala posilovat core. Na stres se mi nejvic osvedcilo vyjeti nekam sama se sebou. Deti uz mas velke, objednej si wellnes vikend, zabal si sebou knizku a jed sama. Uvidis, jak ticho leci…a kdyz budes v pohode, tak i tu franinu zvladnes. :mavam:

Uživatel je onlineterinka4444
Hvězda diskuse 67096 příspěvků 20.01.18 08:25

Syndrom vyhoření. Chce to sport, najít něco, kde si vyčistíš hlavu. Já miluju zimu a hory ( kdybych nemusela plužit za prckem), to mě nabíjí. Máš toho moc.

jita22
Ukecaná baba ;) 1303 příspěvků 3 inzeráty 20.01.18 08:31
@Lenka002 píše:
Prostě mi to do hlavy neleze, snažím se, mám soukromou lektorku a čas mám. Nevěřím si, že to dám.

Nejaky tydenni intenzivni jazykobvy kurz ve Francii?

Lenka002
Závislačka 4605 příspěvků 20.01.18 08:35

Holky díky, jedu s dětmi plavat. Hezký den přeji.
 L.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Do čela s ním! 5 důvodů, proč by Kubera byl skvělým předsedou Senátu

Primátor Teplic Jaroslav Kubera (ODS) slaví úspěchy nejen v domovském městě,... číst dále >

Z lamače srdcí je pobledlý tlouštík. Řeší Elon Musk problémy návykovými látkami?

Ještě donedávna platil za miláčka davů a byl jedním z malé hrstky miliardářů,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >