Kdy je správný čas mít mimčo?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Tyba9
Nováček 3 příspěvky 17.04.18 16:39
Kdy je správný čas?

Je mi 27 a jsem v období, kdy by už pomalu mohl být ten správný čas mít mimčo, ALE pořád na něco čekám, teď aktuálně až se mi rozjede kariéra a budu mít více roků praxe. Ten tlak vnímam hlavně ze strany společnosti a nároků dnešní doby na ženy (mít vš, super práci a do toho ještě velkou rodinu) a to všem nejlíp stihnout do 30. Zajímal by mě váš příběh, kdy byl pro vás ten správny čas :) a jak jste to ROZSEKLI s prací. Můj velký strašák je ten, že se nám to hned nemusí povést.

Děkuju všem.

Reklama

Reakce:

Uživatel je onlineP4ja
Závislačka 4505 příspěvků 17.04.18 16:44

@Tyba9 Vždycky budeš na něco čekat a vždycky bude něco dalšího, co se dá dosáhnout, kam se jet podívat.
To záleží na tobě..pokud cítíš, že dítě teď chceš a tikají ti hodiny, pak je určitě čas na to, ho mít. Pokud ještě ne, tak bych se společností a nároky vůbec nezabývala. Ty ho totiž za tebe nevychovají.

Ale jinak je to samozřejmě tak, že čím je člověk starší, tím větší problémy s těhotenstvím může mít.

Jinak ja čekám první a je mně 33. Ještě jsem dodělávala kvalifikaci a čekala na smlouvu na neurčito. Určitě bychom to zvládli i dřív, ale takhle to nějak vyplynulo a cítili jsme, že je ten správný čas.

andelka83
Neúnavná pisatelka 18718 příspěvků 17.04.18 16:49

Nikdy nebyla ideální doba když jsem otěhotněla. Vždycky na první pokus, slovo snažení neznám v podstatě. První jsem měla rok po škole, předtím jen brigádu, nestihla jsem nikde dělat kariéru. Druhé bylo do dvou let. Třetí po 5 letech, po 1,5 roce v práci. Těžko se to ladí. Ty nároky jsou velké.

Karleon
Kelišová 5157 příspěvků 17.04.18 16:56

Měla jsem dvě děti, pak jsem dokončila vysokou a teprve potom nastoupila do práce.

vertunka
Závislačka 4143 příspěvků 17.04.18 16:56

Me az bude 27 tak mym detem bude 5 a 3. Ale jsem bez skoly a kariery. Mam jen maturitu a prumernou praci. Ale mam v planu se pracovne realizovat az po ty tricitce, kdy uz budou obe deti chodit do skoly.

radkka
Generální žvanilka 20234 příspěvků 17.04.18 17:09

Ano, je to náročné, člověk si musí vybrat. Já dostudovala, našla práci, porodila dvojčata, s nimi dál pracuji na půl úvazku, protože chci, jsem prostě magor, nebaví mě sedět doma. Další děti nebudou, ze zdravotních důvodů, ještě mi nebylo třicet, na kariéru bude moře času… Chvátla jsem si po škole, protože jsem měla zdravotní problémy, teď jsem za to ráda. Pro mě bylo podstatné, že jsem finančně zajištěná, vdaná, ve spokojeném dlouhodobém vztahu… Dítě jsme chtěli oba, tak jsme do toho šli. Nechtěla bych děti v pětatřiceti.

Anonymní  17.04.18 17:25

Ja se tak trochu vetru. Resim to same, je mi 26, bilogocike hodiny uz primo rvou na poplach, ale do konce VS mi chybi jeste 2 roky.. Jsem vdana, zazemi mam.. Co delat, nasledovat ten silny pocit, nebo ciste z rozumu cekat? :nevim: Anonymni V.

vbu
Stálice 79 příspěvků 17.04.18 17:56

Ja si rekla, kdyz mi dosla ve 27 super nabidka prace, ktera se neodmita, ze kariera pocka a sla jsem rodit :D udelala jsem dobre. Muj zamestnavatel, u ktereho jsem zustala mi vychazi max vstric. A ted i trochu lituju, ze jsme se neodvazali k mimcu driv…

Russet
Echt Kelišová 8258 příspěvků 17.04.18 17:58
@Tyba9 píše:
Je mi 27 a jsem v období, kdy by už pomalu mohl být ten správný čas mít mimčo, ALE pořád na něco čekám, teď aktuálně až se mi rozjede kariéra a budu mít více roků praxe. Ten tlak vnímam hlavně ze strany společnosti a nároků dnešní doby na ženy (mít vš, super práci a do toho ještě velkou rodinu) a to všem nejlíp stihnout do 30. Zajímal by mě váš příběh, kdy byl pro vás ten správny čas :) a jak jste to ROZSEKLI s prací. Můj velký strašák je ten, že se nám to hned nemusí povést.Děkuju všem.

Až jsem se na dítě cítila, měla jsem ho. Po třicítce. Ne kvůli tlaku okolí a nedodělané kariéře. Nevedlo se hned, ale nebyla to katastrofa.

Zkai
Ukecaná baba ;) 1114 příspěvků 46 inzerátů 17.04.18 19:35

Tak ve 27 letech jsem usoudila, ze už je správný čas a trvalo to dlooouhé roky.

Veru122
Nováček 2 příspěvky 17.04.18 19:56

Taky jsem řešila zda se mam zaměřit na práci. Potom jsem dostala pracovní nabídku, kde mi bylo jasné, ze by mimi muselo několik let počkat. A tak jsem se rozhodla že není na co čekat. A ted po několika měsících neuspeneho snažení, jsem rada ze jsem nečekala. ;) :palec:

kytkalenka
Zasloužilá kecalka 519 příspěvků 17.04.18 19:56

Já měla první ve 33 a pracovala jsem při něm do jeho 2 let, dobrá práce marketing a produkce, vedoucí pozice. Pak mi to nějak došlo, že práce není to hlavní a od 35 jsem doma. Dodělala jsem si jednu vysokou, teď jsem na druhé, věnuji se sociální oblasti, občas projektům, za pár korun a užívám si jako žena v domácnosti. Te´d ve 39 čekáme druhé (po letech snažení) a hodlám dodělat ještě asi doktorát, ale co bude potom to nevím. Chtěla bych se i věnovat dětem v rámci domácího vzdělání. Takže u mě byla první kariéra a peníze a pak jsem přišla na to, že to není všechno. Každý příběh má něco, byli chvíle kdy jsem litovala, že jsem do toho nešla dřív, obzvlášť po hodně zklamáních co se týká IVF. Na druhou stranu mám dlouholetý vyrovnaný vztah, zázemí, zkušenosti a rodičovství si maximálně užívám. V mých 20+ když si na sebe vzpomenu by to určitě tak nebylo.

Tyba9
Nováček 3 příspěvky 17.04.18 20:05

Moc všem děkuji za reakce!!! :kytka: Ve svém okolí nemám moc holek s kterýma bych to mohla probrat! Vím že jak odejdu z práce na MD, tak se do současné prace už nevrátim, protože bude následovat další mimi. A pak stejně budu muset hledat praci na zkrácený úvazek, protože si nedokážu představit jak bych to s dětmama stíhala. :nevim: :lol:

andelka83
Neúnavná pisatelka 18718 příspěvků 18.04.18 06:06

@Tyba9 já s dětmi pracuju na plný úvazek a na směny. Prostě se angažuje rodina.

al.g.
Kecalka 142 příspěvků 18.04.18 13:00

@Tyba9 Neboj se, stíhala bys to… Já teď čekám první, je mi 27. Je pravda, že v mém zaměstnání není problém mít kariéru a zároveň dítě, ale chápu tě, jelikož tohle řeší všechny mé kolegyně z VŠ, které skončily v jiném oboru než já.
Pokud máš zázemí, muže, o kterého se můžeš opřít, já osobně bych nečekala.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Nákup na AliExpressu: Jak ho zvládnout krok po kroku?

Dámské, pánské i dětské oblečení, hračky, dekorace, nábytek, šperky… zkrátka... číst dále >

Články z Expres.cz

Švehlíkova oslava syn? S pivem a ve společnosti dvou žen

Jak jsme vás jako první informovali, David Švehlík se stal trojnásobným... číst dále >

To se nepovedlo! Patrasová si pochvalovala festival, kde zemřel mladý chlapeček

Chtěla fanouškům ukázat, jak moc si to užila. Místo toho si ale uřízla... číst dále >

Články z Ona Dnes

Anna Wintourová vdávala dceru za syna italské kolegyně z Vogue

Přísná šéfka magazínu Vogue se už několikrát pochlubila sexy dcerou Bee... číst dále >

Když hrála, radši jsem uklízela, vzpomíná maminka tenistky Novotné

Je to přesně dvacet let od chvíle, kdy klekla na wimbledonský trávník a... číst dále >

Reklama