Poradna na téma jóga pro zdravé tělo
Karolína Racková
Ty ořechy já jim třeba mandle, zbyly mi od vánoc přírodní. A občas vlašské ty mám ráda. Mám to jako takové to uzobnuti, dřív bych si dala třeba nějaký kousek čokolády a teď si dám pár mandlí a psychicky mi to navodí pocit že se až tak neomezuji ![]()
@Diana2017 taky jsem si všimla že několik věcí je právě v těch dietach jinak… Je to takové sporné trošku. Proto taky váhám jestli to risknout a kombinovat dvě různé firmy. Abych oživila jídelníček… Ten první měsíc je peklo. Počítám dny… A říkám si jak jsem dřív u diet nezvládala jist jen maso bez přílohy, dneska bych sezrala steak klidne jen s okurkou
![]()
Myslíte, že je možné změnit ketodiet za prodietix, zatím mi to chutná, ale nedovedu si představit, že budu pít kokteily celý měsíc a možná i více, v čem je tato dieta pohodlnější? ![]()
Ja jsem u ketofitu vydrzela neco pres dva tydny. Fungovalo to, celkove mi to chutnalo, ale jak pisete, nebyl to pro me dost pestry jidelnicek. Jsem rada, kdyz si proste to jidlo pripravim, uvarim
U ketofitu bylo vsechno jen prasky zalevane mlekem
Hlavne jsem se u toho dost stresovala, pocitala hodiny a dny, a to hubnuti rozhodne nepomaha
. Jiz jsem po diete a jim zdrave, pestre jidlo, obcas si zacvicim, vahu neresim a citim se mnohem lepe a mozna za nejaky cas se to i projevi na tele
jinak kdo je na ketofitu, mam jeste nejake porce rajskych polevek a zampionove omelety, kdyby nekdo chtel ![]()
Jaké máte zkušenosti s profitdietou, ve srovnání s ketodietou?
Pár dní vás tady čtu, od 26.1. jsem taky na ketodietě a ráda bych přidala svých pár poznatků.
Hledala jsem, zkoušela, ochutnávala, hledala články o normálním neinstantním keto stravování, nakupovala, protože mi největší problém dělalo to, že mi nic až tolik nechutnalo, abych na tom mohla být příští měsíc. Snad koktejly, ale to je pořád sladké…
Vyzkoušela jsem Ketofit, ketomix a victus. V podstatě je to hodně podobné, každá firma píše musíte dodržovat přesně, žádné babské rady, ale protože já potřebuji jíst a ne být na instantním pokrmu vybrala jsem si z toho následující:
ketofit - polévky, omelety nic moc, koktejl dobrý, jenže momentálně nemají příchuť co mi chutná, tak jsem další koktejl koupila u konkurence. Ovocné jsou na mě moc navoněné. Pozor - ketofit doporučují rozdělávat do mléka, ale podle mě je to hloupost, moc sacharidů už jen samotným mlékem.
Ketomix- gulášová polévka, sýrová omeleta…no, v nouzi. Koktejl je jakoby řidší než od ketofit, ale čokoládový je báječný a má víc bílkovin než předchozí značka. Osobně mě i déle zasytí. Tak v něm asi chvíli pojedu, když už jsem ho koupila.
Victus - obdoba prodietix (spíš bych řekla, totéž pod jiným názvem, ale bohatá nabídka jídel - normálních, kousacích jídel ![]()
Vyzkoušeny různé dezerty, buchty, a hlavně těstoviny a pečivo.
Takže momentálně můj jídelníček vypadá asi takto:
ráno koktejl, na ten se fakt těším
svačina v práci taky koktejl nebo toast či tmavé pečivo např. se zeleninovýma placičkama nebo salátem.
oběd např. vývar a do toho protein nudle, když nestíhám tak instantní polévka či salát, nebo maso co vařím pro rodinu
svačina odpol. např. tyčinka či jiný dezert
večeře - salát s toastem
Taky jsem pekla na oběd kuře na zelí - jen kuře, zelí, sůl, anglická a dala jsem si normálně s rodinou.
Do omelety jsem si jednou přidala šunku a jednou anglickou, abych ji navoněla a dokázala sníst. Když jsem měla hlad a po ruce nic vhodného koupila jsem si v obchodě alespoň korbáčky abych přežila cestu domů.
Docela jsem nad tím přemýšlela a pořád jsem si říkala, že v normálním keto stravování je to přeci o minimu sacharidů a dostatku bílkovin.
Za dobu co se tak stravuji (14dnů) mám asi o 5kg míň - vážím se zítra, tak nevím přesně, ale snad jsem nastoupila dobrou cestu a pro mě hlavně udržitelnou.
Můžu u toho jíst a ne jen polykat.
Což mě uspokojuje, nemám potřebu hřešit a asi i takovouto stravu dýl vydržím.
Piju vodu, minerálky, ale 4kávy s mlékem denně.
Koukala jsem i na kalorické tabulky, pár dní si zkoušela evidovat a se sacharidama jsem pořád do 40g za den a s energeticky kolem 3-4000kj. Tak si občas říkám, jestli náhodou ten váhový úbytek není kvůli tomu…Na druhou stranu bílkoviny jsou schopné mě udržet tak, že nemám hlad a tudíž tolik nejím.
Snad jsem někomu pomohla, osobně bych se kombinací a střídání dle chutí nebála a budu v tom pokračovat.
Mmch. - dnes byla veselá sobota : 3× káva s mlékem, snídaně koktejl ketomix, na svačinu nějaké vanilkové smoothie od victus v balení na cesty, oběd řecký salát s olivama v restauraci, odpolední svačinka nugátová tyčinka victus a večer si dám asi zase vývar s nudlemi. Asi přidám i psyllium, protože podle kalorických tabulek mám dnes málo vlákniny a možná se dorazím čtvrtou kávou.
@dljl @Lumpiik tak ja mam zkusenost jenom s prodietixem. Vybrala jsem si ji na zaklade recenzi, sortimentu a i kdyz to mozna vypada jako blbost, dulezite bylo pro me, ze co jidlo to jeden samostatny pytlik
hodne to ulehcuje stravovani, kdyz cely den nekde beham. V tehle diete, abych odpovedela na vsechno jsou ruzne programy, podle toho kolik chcete shodit a vase soucasne vahy a pohybu. Ja jsem jela na tu “nejdrsnejsi” z4, coz znamena jenom 4 jidla za den ve trech 4-tydennich fazich.
Je tam spoustu jidel vcetne testovin, chleba, sucharu, toustu, muffinu, ale nama s nima zkusenosti. Pri vyberu jsem koukala na slozeni a maji vyssi sacharidove hodnoty. Holky je ale jedi, nekomu chutnaji, nekomu ne.
Ja jsem jim polevky - jsou vynikajici, par si jich objednam i po diete..
(Zampionova, brokolicova, chrestova, thajska, hraskova jsou moje oblibene), pak jsou dobre na snidani kremy (cokoladovy, stracciatela, ostatne jsou preslazene), teple napoje jako kakao, capuccino, omelety - se zeleninou, salatem mi vylozene chutaji a nakonec moje nejoblibenejsi jsou tycinky -coko, mandlova, pistaciova, oriskova
.
Asi bych diety nekombinovala, nakolik treba u prodietixu plati urcita pravidla co se s cim v jeden muze jist…napr. Je povinne jist dve slane a dve sladke jidla, kvuli obsahu mineralu a vitaminu, atd..
@dljl pohodlnost
ja potrebovala shodit 30 kg, takze to je maraton. Zkousela jsem prirozenou keto stravu, ale de facto to bych musela byt doma a porad si neco chystat, varit..takhle jsem najela do vypocitaneho programu, ktery funguje, denni prijem obsahuje vsechny potrebne mineraly a vitaminy, takze zadne pocitani, suplementy nejsou potreba. A pro me to je fakt pohodlne ze to vsechno mam doma, rano si dam krem, pak do kabelky soupnu polevku v pytliku a jednu tycinku a vecer si udelam za 2min omeletu na panvicce..a vim ze si nemusim nic vycitat. Ono pak uz ve druhe fazi je stejne jedno jidlo “normalni”, takze vecere s rodinou, ve treti uz i obed a vecere. Da se to v klidu vydrzet. Jedu uz druhe kolo programu a v pauze mi nektere jidla docela chybeli ![]()
Koukala jsem na ten Victus a docela mě zarazily ty hodnoty, píšou že v 1 fázi si můžu dát jejich vafli za 65 Kč..a sacharidů na 100 má 31 a cukr je 13. Vafle má 42g. Jako hned bych to koupila kdybych věděla že si to můžu v klidu dát v hubnoucí fázi. Ale teda nevím ten cukr je docela dost ne? To abych pak už nejedla nic, abych nešla z keto. Dokonce mají čokolády. Jako to by se mi držela dieta dobře, ale aby to byla dieta
ty kousací jídla mi fakt chybí už po těch dvou týdnech…
Jo a nevíte jak to je s mlékem? Keto fit mi povoluje až 200ml denně ale není to moc cukru už jen z toho mlika? Taky jsem se dočetla že u klasicke keto stravy se mliko vůbec nesmí. Tak jako pak aby se prase vyznalo… ![]()
@Lumpiik píše:
Koukala jsem na ten Victus a docela mě zarazily ty hodnoty, píšou že v 1 fázi si můžu dát jejich vafli za 65 Kč..a sacharidů na 100 má 31 a cukr je 13. Vafle má 42g. Jako hned bych to koupila kdybych věděla že si to můžu v klidu dát v hubnoucí fázi. Ale teda nevím ten cukr je docela dost ne? To abych pak už nejedla nic, abych nešla z keto. Dokonce mají čokolády. Jako to by se mi držela dieta dobře, ale aby to byla dietaty kousací jídla mi fakt chybí už po těch dvou týdnech…
Jsou od toho odecteny gramy za vlakninu? jinak by to bylo fakt prilis za jedno jidlo..
Já to mám tak, že si hlídám co má kolik sacharidů a skládám si to za den, abych se nedostala přes 40g/den. A i když jsem jídlo objednávala, tak jsem vybírala i ty čokoládové tyčinky s nižším obsahem sacharidů.
Ketofit doporučuje míchat do mléka, já míchala do vody. Ušetřené 4,2g sacharidů z každých 100ml mléka. Při dvou koktejlech za den už je to ušetřených okolo 20g.
Tady posilam print složení. A jak je to prosím s tou vlákninou? Já se furt něco dozvídám. A to jsem myslela jak si koupím jídla a mám to bez starostí s nějakým počítáním a hlídáním tabulek ![]()
@sr22 píše:
Já to mám tak, že si hlídám co má kolik sacharidů a skládám si to za den, abych se nedostala přes 40g/den. A i když jsem jídlo objednávala, tak jsem vybírala i ty čokoládové tyčinky s nižším obsahem sacharidů.
Ketofit doporučuje míchat do mléka, já míchala do vody. Ušetřené 4,2g sacharidů z každých 100ml mléka. Při dvou koktejlech za den už je to ušetřených okolo 20g.
Mně v keto diet napsali že si můžu kombinovat jak chci. Akorát tyčky a kaše ne v jeden den. A na stránkách mají že se nemají dávat v první fázi basic, což je program na shozeni jen několika kilo. Tak nevím jestli to mám nějak víc hlídat, já jsem v tomto vždycky byla marná, snažím se prostě eliminovat zbytečnosti, cukr… Atd… Ale jak mám nějak počítat na gramy kolik čeho mám tak jsem b pasti. Proto jsem řešila keto diet, že si to můžu dokupovat a míchat skoro jak chci… Ikdyž samozřejmě to složení je všude trochu jinak. A za další třeba nechápu že nemůžu rajče, ale rajčatovou polívku, která je obsahuje, jo… ![]()
@sr22 a prosím tě, jak jsi došla na těch 40g? Zatím jsem četla že do ketozy max 50g, a úplně nejlíp 20g za den. Takže zase takové info trochu nejasné.. A taky ještě jestli není lepší koupit místo nápoje keto diet přímo protejn který jsem měla po cvičení, dietní, tedy má třeba 70 až 80 bílkovin a prakticky žádný cukr a minimálně tuku… ![]()