Kofeinová alergie

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.11.18 13:43
Kofeinová alergie

Ahojte, chtěla bych se zeptat zda tu někdo máte zkušenosti s alergií na kofein? Vím, že podobná témata už tu jsou ale všude se popisuje bušení srdce, nespavost a třes ale to není můj případ. Dokonce po kofeinu usínám líp než normálně. Ale parkrát do týdne na občasných návštěvách si kafe dám (doma nikdy nepiju, jen čaj) a když jdu na ranní do práce tak si koupím energy drink a po obou nápojích se mi motá hlava že kolikrát nemohu udělat ani krok a musím sedět. Na motání hlavy trpím od malinka, jelikož mamka měla nějaké komplikace při porodu a na tento problém se přišlo až když jsem omdlela ve školce a od té doby jsem lítala po doktorech. Když jsem otěhotněla tak to jako zázrakem zmizelo. Nutno podotknout že dříve jsem to měla ze stresu, z rychlé chůze a i když jsem musela jít větší dálku. Ale po porodu se mi to zůžilo jen na pokofeinové stavy. U lékaře jsem v dospělosti s tím samozřejmě byla ale napsala mi že mám málo železa a musela jsem brát pilulky, jenže to nepomohlo tak jsem šla znovu a nechala mi udělat vyšetření a na nic se nepřišlo. A dnes jsem si musela vzít prášek na bolest hlavy Ataralgin a až pozdě jsem si všimla že je v něm kofein. Samozřejmě teď ležím a čekám až to motání odezní. :nevim: máte nějaké zkušenosti?

Reakce:
Uživatel je onlinestinga
Echt Kelišová 8377 příspěvků 23.11.18 13:53

v tom případě moc nechápu, proč si několikrát týdně dáváš kávu a ještě si kupuješ energeťáky :zed: :zed: :nevim:
snad když něco nesnáším, tak to musím vysadit, ne ?
a bez kávy se fakt dá žít

_-Nickname-_
Povídálka 17 příspěvků 23.11.18 13:59

Podle popisu máte spíš problémy s tlakem. Každopádně, nic ze zmíněného maminy na diskusním serveru opravdu nevyřeší. Zajděte za lékařem.

Jana525
Kelišová 5818 příspěvků 23.11.18 14:00

Musela jsem kofein hooodne omezit diky menopauze. Takze si proste davam vyjimecne rano slaby cerny caj a vyjimecne male presso odpoledne. Nic vic nemuzu, presla jsem na bylinkove caje. Zeleza mam malo take, mimochodem bacha kofein ho odbourava. Takze, kdyz mam jidlo bohate na zelezo, tak nic od mleka nebo s kofeinem driv nez hodinu pred nebo po si nedavam. Bez kofeinu se fakt zit da a za to trapeni to nestoji.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.11.18 14:00

@stinga no kafe mi nejak ani moc nechutna ale piju jen na navstevach u tchyne, jelikoz uz ho mam vzdy pripravene kdyz prijdeme i presto ze jsem rikala ze ho nechci tak ona ma za to ze se mi nic stat nemuze a kdyz uz je pripravene tak je mi hloupe odmitnout a rict at ho vylije, jelikoz jsou na tom opravdu financne hodne spatne a kolikrat nemaji ani na tu kavu. Ja vim, hloupy argument ale opravdu to tak je. A Energy uz jsem delsi dobu nemela uz si netroufnu ale psala jsem to jako ze i po nich se mi to stava.

modravlocka
Ukecaná baba ;) 1433 příspěvků 23.11.18 14:12

Tak ono hlavně oproti energeťákům je i hodně silná káva stále jen slabý čajíček. Těm bych se vyhnula obloukem. Také mi to spíš než alergií na kofein zavání potížemi s tlakem. Po alkoholu problémy nemáš?

Kelsey
Hvězda diskuse 46534 příspěvků 23.11.18 17:32

Mi bylo po kave na zvraceni, tezko. Takze ji nepiju vubec.
Kolegyne piji o svacinove kavu a ja caj nebo vodu.
Energidrink jsem nikdy nepila, my to nekupujeme.

Uživatel je onlinestinga
Echt Kelišová 8377 příspěvků 23.11.18 21:13
@Anonymní píše:
@stinga no kafe mi nejak ani moc nechutna ale piju jen na navstevach u tchyne, jelikoz uz ho mam vzdy pripravene kdyz prijdeme i presto ze jsem rikala ze ho nechci tak ona ma za to ze se mi nic stat nemuze a kdyz uz je pripravene tak je mi hloupe odmitnout a rict at ho vylije, jelikoz jsou na tom opravdu financne hodne spatne a kolikrat nemaji ani na tu kavu. Ja vim, hloupy argument ale opravdu to tak je. A Energy uz jsem delsi dobu nemela uz si netroufnu ale psala jsem to jako ze i po nich se mi to stava.

mhm, to je fakt hloupý argument, blbě bude tobě, ne tchyni, když jí to párkrát odmítneš, tak kafe přestane vařit, ať ti udělá čaj, ten ji vyjde ještě levněji a tobě to neuškodí

Váš příspěvek
Reklama