Facebook bezpečnostní kontrola

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
azalia
Kecalka 364 příspěvků 23.11.18 11:03
Facebook bezpečnostní kontrola

Zdravím všechny, mám dotaz ohledně Facebooku.
Okolnostmi jsem byla dotlačena ke zřízení účtu na FB. Ale:

Účet jsem zřídila celkem snadno, hned mě přivítali a chtěli, abych dala fotku a začla hledat přátele - to jsem neudělala, protože FB potřebuji jen k tomu, abych se dostala na jednu konkrétní stránku. Nehodlám tam nijak běžně fungovat.

Hned druhý den mi po přihlášení naskočila hláška, že se někdo pokusil můj nový účet napadnout a že musím udělat bezpečnostní kontrolu, aby se přesvědčili, že jsem to skutečně já.
Bezpečnostní kontrola zahrnuje - zkouška nejsem robot, zadání telefoního čísla a nahrání fotky - fotka musí být zblízka, aby byly vidět všechny detaily obličeje. Jinou to nevezme.

A já se ptám, těch, co mají zkušennost - je toto standartní postup po založení účtu?
Skutečně je možné, aby nový účet (s poměrně silným heslem) mohl někdo hned takto zezačátku napadnout?
Museli jste také hned po založení účtu dělat tuto bezpečnostní kontrolu?

Děkuji

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
pikola
Generální žvanilka 22020 příspěvků 23.11.18 11:07

Tak fb si dává pozor na to, aby nebyly falešné účty, ale každý byl několikrát ověřen aby jsi nemohla mít třeba duplikát za někoho.

debra.morgan
Extra třída :D 10027 příspěvků 23.11.18 11:10

jo, je to mozne.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.11.18 11:12

Já mám na FB pouze datum narození, to je jediná informace. Ale také mě pořád uhánějí, abych si to „aktualizovala“, přidala fotku, více přátel. Podle mě chtějí jen vylákat informace.

azalia
Kecalka 364 příspěvků 23.11.18 11:17

Takže to dnes už bez konkrétkní fotky a telefoního čísla nejde založit?

Když jsem tam dala fotku nějaké silikonové panenky, tak mi to blokli - jo a teď chtěj vyfotit a poslat občanku. No tak to už vůbec - na mě je moc i ta fotka.

pikola
Generální žvanilka 22020 příspěvků 23.11.18 11:19
@azalia píše:
Takže to dnes už bez konkrétkní fotky a telefoního čísla nejde založit?Když jsem tam dala fotku nějaké silikonové panenky, tak mi to blokli - jo a teď chtěj vyfotit a poslat občanku. No tak to už vůbec - na mě je moc i ta fotka.

Až ti to ověří, můžeš si to změnit na co chceš. Já tam mám třeba nohy. Ty informace tam vidět nebudou. Ono jde i o bezpečnost tvého profilu, na nějaké nakukování a fake profily tahle síť není.

Tunrida
Hvězda diskuse 50023 příspěvků 23.11.18 11:24

Je to možné. My si teď v práci vytvářeli účty pro pracovní účely, aby nebyly spojené s našimi soukromými účty, a jako dneska založit profil, to je očistec.

ugluk
Hvězda diskuse 47610 příspěvků 23.11.18 11:29

Fotku jsem tam v životě neměla, i když prudí, ale už mám účet (za podobným účelem) asi tři roky.

TMana
Ukecaná baba ;) 1143 příspěvků 23.11.18 11:29

Nikdo nikoho nenapadl. Facebook je firma, která každého svlékne do naha a s osobními informacemi kšeftuje, takže je v zájmu FB, aby věděl maximum informací. A pro získání informací používá dobytek metodu, že si vylže fiktivní útok.

radkka
Generální žvanilka 20807 příspěvků 23.11.18 11:31
@Anonymní píše:
Já mám na FB pouze datum narození, to je jediná informace. Ale také mě pořád uhánějí, abych si to „aktualizovala“, přidala fotku, více přátel. Podle mě chtějí jen vylákat informace.

Spíš bojují proti fake profilum, se kterými se roztrhl pytel. Nedivím se.
Může tam dát fotku a až to ověří, může tam dát třeba kytku místo svého obličeje…

radkka
Generální žvanilka 20807 příspěvků 23.11.18 11:33
@TMana píše:
Nikdo nikoho nenapadl. Facebook je firma, která každého svlékne do naha a s osobními informacemi kšeftuje, takže je v zájmu FB, aby věděl maximum informací. A pro získání informací používá dobytek metodu, že si vylže fiktivní útok.

Mám na Facebooku pouze jednu fotku,jinak nic, ještě ze mne informace nikdo netahal. Telefon tam nemám, ani kde žiju, ani kde pracuji… Tak mě za těch X let naštěstí svlékat nechtějí :mrgreen:

debra.morgan
Extra třída :D 10027 příspěvků 23.11.18 11:34
@azalia píše:
Takže to dnes už bez konkrétkní fotky a telefoního čísla nejde založit?Když jsem tam dala fotku nějaké silikonové panenky, tak mi to blokli - jo a teď chtěj vyfotit a poslat občanku. No tak to už vůbec - na mě je moc i ta fotka.

to musela kamoška, nechtela o ucet prijit, tak poslala, nebyl problem…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.11.18 12:08

Účty na FB mám čtyři (osobní a k pracovním účelům) a při založení jsem tam vždycky prdla nějakou random fotku staženou z netu. Tel číslo po mě nikdy nechtěli - nebo chtěli a nezadala jsem a v pohodě.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.11.18 12:10

Nedavno jsem zakladala ucet clenovi rodiny. Bez fotky a bez veskerych informaci, jako je telefonni cislo a pod. Jen email je platny, jinak je mozne si vsechno vymyslet. Ja sama tam nemam svou fotku, tohle rozhodne neni nutne! Vyfotit a poslat obcanku? Ani nahodou! Nemas hacknuty ucet?
Jo a vazne to vkladam anonymne :D

azalia
Kecalka 364 příspěvků 23.11.18 12:15

@TMana Taky si to právě myslím.
Děkuji všem za reakce.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama