Psychologická poradna pro snažící se, těhotné i maminky
Mgr. Lucie Machová
U nás celý týden od kontaktu s pozitivním a syn byl pozitivní. Ale osobně si myslím, že to v sobě měl dýl, protože byl nachlazený, stejně jako část dětí ve třídě a až nyní se řešily testy a jsou pozitivní. Osobně bych se nebála, že vir se dostane z těla nějak rychle.
@Anonymní píše:
Dobry vecer, mam dotaz po kolika dnech od kontaktu s pozitivni osobou vam vysel pozitivni PCR test. Jde mi o to, te synovi vysel 2× antigenni test pozitivni a zacinam mit obavy, ze nez se dosteneme na PCR test, bude jiz negativni. Prosim, jake mate zkusenosti?
A je nemocný? Test jste měli domácí? pokud by PCR test vyšel NEG., tak tím líp ne?
Jojo, domaci, ale s puldennim odstupem, tak je to jiste. Mirne priznaky ma rovnez, ale typicke covidove. Kdyby ted po vice nez tydnu vysel negativni, nebudou se na nej vztahovat pravidla osob, ktere covid prodelali a pujde do karanteny pokazde, kdyz pujde cela trida… ![]()
Neboj, PCR vyjde pozitivní i po hodně dlouhé době. Proto se upustilo od „výstupních“ testů ke skončení karantény, protože těm lidem vycházely pozitivní třeba dva měsíce. Může být pozitivní i dlouho poté, co už člověk dávno není infekční. Jó, strefit se antigenem do toho období, kdy pozitivní vyjde, to je jiné umění.
No tak u nas se to povedlo pulce tridy
Jenomze ti sli vetsinou neorganizovane na PCR a jiz to maji i PCR testem potvrzene. No a ja jsem si rikala, ze kdyz je to tak jasne, tak pujdu dle objednani
No a dnes uz mi vysel doma delany atg test negativni. Tak by me mrzelo, kdybychom na dodrzovani pravidel doplatili tim, ze bychom vysli negativni a nemohli mit alespon nejakou ulevu, kdyz uz si tim kluk prosel…
Ty antigeny jsou fakt taková loterie a můžou vycházet pozitivní dost krátkou dobu. Já schválně dělala antigen mému dítěti v den pozitivního PCR týden od kontaktu a zfleku bych ho tady mohla dát do diskuze o lovení duchů. Muž měl jasno, že je jednoznačně negativní, ale člověk zvyklý čučet na místní těhotenské testy tam pod některým úhlem jakýsi náznak viděl
Ale jinak se na PCR může jít s pozitivním antigenem prakticky hned. A zcela tě chápu, u nás dítě taky pozitivitu oslavovalo (příznaky nemělo), že mu teď daj všichni půl roku pokoj.
Diky za pochopeni. Me desi, ze ted bude nejmin 14 dni doma, nebot priznaky ma a pak pokazde, kdyz pujde trida do karanteny + test… ![]()
Že jo. Když už si to jednou odkroutím a je to oprávněně, tak ať to má aspoň nějaký přínos. Já myslím, že i po tom týdnu ten PCR pozitivní bude, zvlášť, když jsou příznaky.
Ozvu se, jak nakonec dopadl. A dekuji za uklidneni. Trochu si to vycitam.
A proč jste nešli dávno na PCR? Na pcr se musí jít 5.-7. den po kontaktu s pozitivním, pokud to nestihnete, tak automaticky jsi v karanténě 14 dní po kontaktu s pozitivním. A na žádný certifikát o prodělává nemoci nebudete mít nárok.
Synovi přišel dopis ze školy, že byl v kontaktu, 6. den jsme šli na pcr a je také pozitivní. Pro jistotu jsem mu udělala 8.den doma antigen (jestli nedošlo k záměně vzorků třeba) a byly tam 2 čárky.
Naštěstí mu vůbec nic není a velké plus je, že bude mít od všech těch šťourání v nose a karantén na 180 dní pokoj.
Prosím nechat anonym.
A když vyjde pozitivní PCR, tak jsi doma taky 14 dní od kontaktu dítěte s nakaženým, nebo ještě déle (třeba 14 dní od pozitivního testu)? Když má dítě příznaky a potřebuješ co nejrychleji zpátky do práce, nevyplatí se tam nejít?
Kolegyně měla pozitivní antigenní test, všechny příznaky covidu a po týdnu už měla PCR test negativní..
@Anonymní píše:
Jojo, domaci, ale s puldennim odstupem, tak je to jiste. Mirne priznaky ma rovnez, ale typicke covidove. Kdyby ted po vice nez tydnu vysel negativni, nebudou se na nej vztahovat pravidla osob, ktere covid prodelali a pujde do karanteny pokazde, kdyz pujde cela trida…
To mu vysel pozitivni antigen a tyden cekate s PCR?
Nesla jsem na test protoze vsude pisi, ze musis jit na objednani! Drivejsi termin nebyl volny. O vikendu se u nas oficialne netestuje. Navic sms, se kterou se clovek mohl vytrasovat a dostat zadanku a na kterou jsme meli pokyn cekat, prisla az po osmi dnech od kontaktu…
Dobry vecer, mam dotaz po kolika dnech od kontaktu s pozitivni osobou vam vysel pozitivni PCR test. Jde mi o to, te synovi vysel 2× antigenni test pozitivni a zacinam mit obavy, ze nez se dosteneme na PCR test, bude jiz negativni. Prosim, jake mate zkusenosti?