Kolik knížek ročně přečtete?

Anonymní
30.12.20 19:18

Kolik knížek ročně přečtete?

Přemýšlím nad tím, jaký bude příští rok, ráda si dávám různá předsevzetí (a ráda je neplním, ale to by bylo na jinou diskuzi :) )
A příští rok bych ráda více četla. Dřív jsem přečetla třeba 50-60 knížek za rok (kvůli studiu ČJ), ale povinná četba mě od čtení odradila natolik, že poslední roky přečtu třeba jen 3 knihy ročně.

Teď mám v sobě dilema - na jednu stranu bych ráda více četla, na druhou si říkám, že to bere čas, že všechny ty načtené knížky mi moc nedaly a že se dá místo čtení stihnout spousta produktivnějších věcí.

Jak jste na tom vy, kolik toho přečtěte? Mimo čtení dětem na dobrou noc… :)

Anonym - studium

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
30.12.20 19:21

Tak mne knihy davaji ohromne moc. Ale ja ctu jen cestopisy, zivotopisne pribehy nebo knihy zalozene na skutecnych historickych udalostech…
Ale stejne tak max. 10 za rok…

• Citovat
  • Nahlásit
6182
30.12.20 19:22

Dalsi dementi dotaz… Bud cti, ze te to bavi nebo necti.

A silne pochybuju ze prectes 60 knizek za rok a to rikam jako knihomol.

Příspěvek upraven 30.12.20 v 19:24

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5936
30.12.20 19:22

Ani jednu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4071
30.12.20 19:23

:think: Nevím, tak 40? Ale některé knihy čtu třeba vícekrát.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1507
30.12.20 19:23

Tak 20 knih ročně, ale nemám na to teď moc čas.
A to máš pocit, že ti moc nedaly ty knížky z povinné četby? To byli samí čeští autoři?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1139
30.12.20 19:24

0

Já raději hudbu, ta mi zabírá veškerý čas.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4754
30.12.20 19:26

Já jsem knihomol, čtení miluji. Takže před dětmi jsem dala 6-10 knih za měsíc. s dětmi to kvůli nedostatku času šlo rapidně dolů 1-2 měsíčně. teď když už jsou větší tak se to zase navyšuje. Ale já čtu oddechovou ne naučnou literaturu, témata co mě zajímají a baví, takže to neberu jako ztrátu času. Raději čtu než koukat na tv, hrát či brouzdat na netu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26821
30.12.20 19:26

Dřív jsem četla třeba 60 knížek za rok (průměrně jsem přečetla 1-2 knihy týdně). Teď jsem na 20 za rok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2255
30.12.20 19:28

Teď bohužel max 15 za rok. Ale než se nám narodil syn, tak jsem četla minimálně jednu knížku týdně :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19612
30.12.20 19:32

Musela bych se prihlasit na web knihovny, ale ted pres vanoce osm knizek…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
687
30.12.20 19:32

Stovku určitě, chodím do knihovny a čtu různé žánry, co mi zrovna padne do oka. Tobě bych doporučila navštívit knihovnu, ať si nenakoupis milion knížek a potom ty budou ležet doma.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1345
30.12.20 19:34

Tipnu tak 20. Jsou mesice, kdy ctu v podstate porad, za mesic treba 4 knihy, a pak treba dva mesice neprectu vubec nic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30.12.20 19:36

A musí se ty knížky loženě číst? Já je totiž poslouchám v audioverzi. V průběhu studia jsem si vybudovala děsnou averzi k psanýmu textu, jak jsem se všechny skripta musela nedrtit nazpaměť. Jinak fakt reálně přečtu tak 5 papírových knih ročně, hlavně tenké humory nebo detektivky, s poslechem je to tak kolem 20. Nicméně mám ráda tlustý bichle, takže teď mám rozposlouchanou vondruškovou Husitskou epopej, a ta sežere dost času

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
116
30.12.20 19:36

@Cenarius Divim se, že tě tady ještě někdo toleruje, že ti vůbec někdo odpovídá. Zakomplexovanej vůl, co si tady honí svoje zdechlý ego. Choď na nejaký terapeutický sezení, ale nehoj si tady svoje mindráky :roll: Některý tvoje příspěvky jsou úděsný. Ty nemáš děti? Bylo by smysluplnější v tvém případě, že bys ten čas věnoval jim, než tady odpovídal na každý téma a stíral nebo? Ty si nemyslíš že je divný, že jako chlap tady pořád opruzuješ knihomole? Jak ty stíháš číst :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat