Zlaté devadesátky, co se vám vybaví?

20511
29.12.20 23:00

Zlaté devadesátky, co se vám vybaví?

Dobrý večer.
Téma zakládám pro pobavení a z nostalgie.
V devadesátých letech mi bylo náct, vše bylo úžasné, nic závažného jsem nemusela řešit, byla jsem moc krásná, šťastná a hlavně mladá, vše před sebou.
Když se řeknou devadesátá léta, hlavně ta polovina až konec, protože začátek si moc nepamatuji, vybaví se mi třeba léto, kdy jsme jako děti lítaly po venku od rána do večera, domů převážně jen na oběd, mobilní telefony byly ještě v plenkách a i veškeré technologie, doma jen pevná linka, kterou zvedali hlavně rodiče a když volali ctitelé, tak ti většinou zavěsili.
Tropických dnů bylo jen pár, když se chtěl člověk opálit, musel k moři. Známky ve škole znamenaly určitou společenskou prestiž, dostat se na střední školu něco znamenalo. Maturita znamenala vstupenku do „lepšího života“.
Dále se mi vybaví seriál Beverly Hills, Helena a její chlapci, v neděli dopoledne jsme sledovali Eso s Terezou. Diskotéky, bar Tropic a kavárna Bounty. :mrgreen:
Nakupovat u Vietnamců neznamenalo potupu, ani být jako socka.
Kvalitní džíny v té době stály 1000,–Kč od firmy His, od firmy William and Delvin byly levnější, stály asi 800,–.
Z nanuků si vybavuji od firmy Algida Pepek, ten se ovšem brzy přestal prodávat, škoda, byl výborný… nebo Cornetto sladké srdce 💖 má.
Do restaurace se chodilo svátečně, ne jako dnes třeba denně nebo obden na polední menu, tenkrát se chodilo na ryby nebo smažený sýr, který rodiče moc k obědu nechtěli vidět, protože je nezdravý, zvlášť pro děti.
Klukům se psaly dopisy v růžové obálce nebo se srdíčky. :lol:
Z pohledu dnešní doby vše bylo složitější, ale ráda na tu dobu vzpomínám a jsem šťastná, že jsem dětství právě prožila v devadesátkách, i když bych to už nevrátila, nechtěla bych být zpátky mladá a vše si to prožít ještě jednou.
Na co vzpomínáte vy v devadesátých letech a vnímáte devadesátky pozitivně?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
18351
29.12.20 23:10

@Klopotkova mně se vybaví holka cca 19 v plíšňových mrkváčích, několikabarevné velké haleně a s květákem na hlavě, Jágr s jeho účesem, film Fontána pre Zuzanu
a taneční hudba - ta je dobrá dodnes

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20511
29.12.20 23:11
@stinga píše:
@Klopotkova mně se vybaví holka cca 19 v plíšňových mrkváčích, několikabarevné velké haleně a s květákem na hlavě, Jágr s jeho účesem, film Fontána pre Zuzanu
a taneční hudba - ta je dobrá dodnes

To byly osmdesátky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13826
29.12.20 23:11

Já taky miluju 90tky, jsem ročník 1988 ;)
S manželem pořád v autě posloucháme ty disco pecky, co hrávali a děti to taky zbožňujou :srdce: Taky většinou poslouchám jen KISS radio..
Já milovala Eso s Terezou, Meduzu, o víkendu Kačeří příběhy, Gumídky a Chipa s Dalem, později Pokemony :D Taky Divokého anděla, Beverly Hills, Buffy přemožitelků upírů, Dowsnův svět, Gilmorova děvčata, ale taky Věřte nevěřte a Hry bez hranic :jazyk:
Samozřejmě Michaela Jacksona, Lunetic, Spice girls, Babackstreet boys…
Jooo krásná léta :srdce:
Taky tamagoci, POGY, videohry- Mario, videokazety a videopůjčovny, kazety a walkmany a přetáčení kazet tužkou :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1565
29.12.20 23:14
@lucynka25 píše:
Já taky miluju 90tky, jsem ročník 1988 ;)
S manželem pořád v autě posloucháme ty disco pecky, co hrávali a děti to taky zbožňujou :srdce: Taky většinou poslouchám jen KISS radio..
Já milovala Eso s Terezou, Meduzu, o víkendu Kačeří příběhy, Gumídky a Chipa s Dalem, později Pokemony :D Taky Divokého anděla, Beverly Hills, Buffy přemožitelků upírů, Dowsnův svět, Gilmorova děvčata, ale taky Věřte nevěřte a Hry bez hranic :jazyk:
Samozřejmě Michaela Jacksona, Lunetic, Spice girls, Babackstreet boys…
Jooo krásná léta :srdce:
Taky tamagoci, POGY, videohry- Mario, videokazety a videopůjčovny, kazety a walkmany a přetáčení kazet tužkou :lol:
Úplně mi mluvíš z duše :mrgreen: Divokého anděla jsem teď sledovala jak ho opakovali a ty šílené písničky na kissu zas miluje můj chlap :lol:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16999

Sny, plany, Pratele a Esmeralda, Lunetic. Leta u vody a v lese, u babicky na vsi. A hlavne spanek dle potreby, ne jak ted, kdy mi tu zvatla dvoulete dite a ne a ne spat :mrgreen:

Klidne bych to vrátila, ale s tim, co vim dnes :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19548

Randeni, prvni praci, kde byli vetsinou mladi vrstevnici a byla tam sranda a cesty busem k mori, pac letadlem, nez prisel Fischer Reisen, to bylo dost drahe…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8145
29.12.20 23:16

@Klopotkova Dnes nic o sexu? :mrgreen:Jinak Beverly Hills a Helena a její chlapci bylo dobrý :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13826
29.12.20 23:17

@PeBa12 hehe, já na těch peckách vyrostla, mamka to furt poslouchala :mrgreen:

Jooo ještě jsem zapoměla na Rande, to jsme nedávno s manželem viděli a málem se umlátili smíchy, co to lidi dřív nosili :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20511
29.12.20 23:20
@Hanka1 píše:
Randeni, prvni praci, kde byli vetsinou mladi vrstevnici a byla tam sranda a cesty busem k mori, pac letadlem, nez prisel Fischer Reisen, to bylo dost drahe…

Přesně, v roce 1995 Španělsko Santa Sussanna busem a předtím 1994 řecký ostrov Korfu busem a trajektem, potom Chorvatsko autem v letech 97 a 98 a v roce 1999 poslední rodinná dovolená do Tuniska už tedy letecky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20511
29.12.20 23:23
@lucynka25 píše:
@PeBa12 hehe, já na těch peckách vyrostla, mamka to furt poslouchala :mrgreen:Jooo ještě jsem zapoměla na Rande, to jsme nedávno s manželem viděli a málem se umlátili smíchy, co to lidi dřív nosili :lol:

Jo, Rande, to bylo taky dobrý, uváděla Markéta Mayerová a Slávek Boura.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13826
29.12.20 23:25

@Klopotkova tyjoo, to já tak akorát jezdívala s babičkou nahoru do Polska k moři ke známé na 3 týdny vlakem..jinak do Jizerek k tetě, nebo k druhé babičce do Krkonos.

Ale na Korfu jsem taky jela busem a trajektem v 18 s přítelem, nekonečná cesta :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13826
29.12.20 23:26

@Klopotkova ona s ním pak čekala dvojčata, né? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20511
29.12.20 23:29
@lucynka25 píše:
@Klopotkova tyjoo, to já tak akorát jezdívala s babičkou nahoru do Polska k moři ke známé na 3 týdny vlakem..jinak do Jizerek k tetě, nebo k druhé babičce do Krkonos.Ale na Korfu jsem taky jela busem a trajektem v 18 s přítelem, nekonečná cesta :lol:

My jsme do toho roku 94 taky trávily jako děti prázdniny u babičky nebo na týden po Čechách, ale to nebylo každý rok, jako malá jsem byla v Bulharsku, ale to si nepamatuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20511
29.12.20 23:30
@lucynka25 píše:
@Klopotkova ona s ním pak čekala dvojčata, né? :think:

Něco matně se mi vybavuje, že jo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek