Kontakty pro finančního poradce - dát mu je?

Anonymní
21.7.13 17:36

Kontakty pro finančního poradce

Ahoj holky,

řešíme s manželem nyní dilema. Na konci měsíce nám končí fixace úrokové sazby naší hypotéky. Vzhledem k tomu, že jsem ji vyřizovali v roce 2008, úroky jsou dost strašné a chtěli jsme refinancovat. Rozhodli jsme se požádat o pomoc finančního poradce. Kamarádka nám dala kontakt na manžela její kamarádky (proto anonym, chodí sem a nechci aby zatím věděla), který pracuje pro Partners. Pokusím se shrnout celou spolupráci s ním a s čím nám vlastně pomohl/nepomohl:

• refinancování nevyšlo - bohužel přecenil hodnotu nemovitosti (i přes mé námitky si trval na svém), ceny jsou teď úplně jinde než v roce 2008. Odhadl nám jej na 1,7 mil., kupovali jsme za 1,6 mil. Přislíbil úrok 2,8 - 2,9 % - podle toho, jak odhadne nová banka cenu. V nejhorším případě to bude těch 2,9 %. Bohužel 3 týdny před konceme fixace nám oznámil, že banka nám nabízí úrok 3,9%, protože by se jednalo o hypotéko do 100% hodnoty :? Vyjednali jsme si tedy alespoň u stávající banky co nejlepší úrok, na refinancování jinde už nebyl čas.
  • pojištění - smlouvu jsme nakonec uzavřeli, ale až po konzultaci s mým strejdou pojišťovákem - jeho návrh byl pro nás celkem nevyhovující, až strýc nás upozornil na to jaké vlastně máme všechno možnosti.
  • investování - smlouva byla uzavřena, ale zjistila jsem, že by šla uzavřít pro nás výhodněji. Po konzultaci s našim poradcem ji budeme zítra rušit a uzavřeme znova a lépe - prý o této možnosti nevěděl :nevim:

A teď k jádru věci. Zítra po nás bude chtít kontakty na naše známé. Ach jo, jsme celkem proti tomu dávat čísla jen tak, ale bohužel jsme mu to neřekli už v květnu, kdy jsme s ním začali jednat. A naše zkušenost s ním nám to příliš neusnadňuje. Jak by jste se zachovali nyní vy?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

10852
21.7.13 17:39

Kontakty nedávám už ze zásady. Řeknu si o vizitky s tím, že je rozdám známým a pokud budou mít zájem, ozvou se mu. Při podpisu nevím, jestli je to správný a co když někomu dohodím nějakýho podvodníka :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17050
21.7.13 17:40

Koukám, že Partners jsou přímo lovci kontaktů a špatní rádci :roll:. Neslyším tohle poprvé. Prostě bych mu nic nedala. Nikde nemáte napsané, že kontakty musíte zajistit, ne? Řekla bych, že o to nemá nikdo ze známých kontakt a ctíš jejich soukromí. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Jemys
21.7.13 17:41

Řekla bych mu, že jsem s jeho službama nebyla spokojená, že jsem to musela řešit s jiným poradcem, který mi poradil lépe, takže nehodlám doporučovat svým známým něco, s čím jsem sama nebyla spokojena

• Nahlásit
  • Citovat
8400
21.7.13 17:42

Nikdy nedávám kontakty na nikoho(a to, i když jsem s jeho prací spokojena), slušný poradce by je dnes ani nechtěl.
Ale vzhledem k tomu, že dělá pro Partners, mě to ani nepřekvapuje.

Příspěvek upraven 21.07.13 v 17:45

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
917
21.7.13 17:43

Já bych kontakty nerozdávala :) sama sem se dostala do podobný sebranky, oběhla sem pár školení, abych věděla o co v jakým programu jde, což bylo super, ale jak došlo k obtěžování známých tak sem z toho zase hodně rychle vycouvala… A to sem je měla kontaktovat sama, jenže jejich stylem… A ten ulisnej a vtíravej styl prostě nesnáším! Chci člověku říct výhody a nevýhody ať se rozhodne sám a ne mu něco nutit za každou cenu…

Nedávno mě kontaktovala holčina s jejím „bossem“, který se snažil mi vysvětlit proč moje životní pojištěni stojí za nic a on má lepší… V tom byli školení super, protože chlapec koukal jak puk, že vím o čem se bavíme :D

Normálně bych mu řekla, že ať se nezlobí, ale nejste spokojený natolik, že by ste ho doporučovali dál… Ať se klidně urazí :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16848
21.7.13 17:48

Tak to prrr… To není tím, že je u Partners, ale tím, že je to pablb. My i několik našich známých máme finančního poradce od nich a nemuseli!! a ani nedávali jsme kontakty. my jsme s naší poradkyní nadmíru spokojeni, takže když budu vědět o někom, kdo by ji potřeboval, dám kontakt jemu na ni a hotovo. Žádnej problém s tím nemá. A vím o dalších minimálně 3 jiných poradců od Partners a ani oni kontakty nedostali a ani je nijak nevyžadovali :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
21.7.13 18:02

My právě též kontakty nedáváme, ale teď z toho mám fakt špatný pocit, že jsme mu to neřekli hned na začátku :oops: S těma vizitkama mě to už též napadlo, asi si prostě řekneme o ně.

Určitě jsme mu nic nepodepisovali, že mu kontakty dát musíme, jen nám to bylo řečeno… jen že po nás nic chtít nebude, jen ty kontakty. Zakladatelka

• Nahlásit
  • Citovat
14780
21.7.13 18:17
@Anonymní píše:
My právě též kontakty nedáváme, ale teď z toho mám fakt špatný pocit, že jsme mu to neřekli hned na začátku :oops:

Ale taky jste mu neřekli, že mu ty kontaky dáte?

No… vymáhat je po vás nemůže. Mně by to zas bylo blbý vůči těm známým.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17669
21.7.13 18:25
@Anonymní píše:
My právě též kontakty nedáváme, ale teď z toho mám fakt špatný pocit, že jsme mu to neřekli hned na začátku :oops: S těma vizitkama mě to už též napadlo, asi si prostě řekneme o ně.Určitě jsme mu nic nepodepisovali, že mu kontakty dát musíme, jen nám to bylo řečeno… jen že po nás nic chtít nebude, jen ty kontakty. Zakladatelka

Možná byste mohli narazit, kdyby se někdo naštval, že někomu poskytujete jeho osobní údaje, i kdyby to bylo jen číslo mobilu. To nedělejte. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
21.7.13 18:34

@eumedon To by nám též bylo blbý :oops: S náme je to težké… řekneme si o vizitky a bude :palec:

Nechci aby to vypadalo, že byl úplně neschopný. Byl ochotný, v mnoha věcech nám otevřel oči a nakonec jsme dosáhli svého, i ta hypotéka se podařila vyjednat více méně dle našich představ. Jen to na nás působilo tak, že si všechno musíme zjišťovat sami jinak se nic nedozvíme, jako by jel ve svých zajetých kolejích, přesně dané šablony vyplněných smluv a zbytek neřešil.

V každém případě moc děkuji za všechny reakce. Když to tak čtu, že nejsme jedíní kdo kontakty nedavá, hned mi to není tak hloupé ho odmítnout, ještě když si přečtu příspěvek od @araw, že to opravdu jde i bez toho.

• Nahlásit
  • Citovat
58778
21.7.13 18:42

Kontakty nedávám, protože nemáš právo dát někomu cizímu jentak číslo :think: narovinu mu řekni, že si to lidi nepřejí, tečka… pokud nepracoval dobře, přeci ho nedoporučíš známým :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14780
21.7.13 18:54
@martina.se píše:
Kontakty nedávám, protože nemáš právo dát někomu cizímu jentak číslo :think:

Ano, souhlasím, myslím, že by to bylo dokonce protiprávní - neoprávněné nakládání s osobními údaji. Bez souhlasu dotyčného nelze. Bez souhlasu subjektu osobních údajů nelze s jeho osobními údaji nakládat (leda by šlo o zákonnou nebo úřední licenci). Proto jsem psal, že to nelze vymáhat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58778
21.7.13 19:24
@eumedon píše:
Ano, souhlasím, myslím, že by to bylo dokonce protiprávní - neoprávněné nakládání s osobními údaji. Bez souhlasu dotyčného nelze. Bez souhlasu subjektu osobních údajů nelze s jeho osobními údaji nakládat (leda by šlo o zákonnou nebo úřední licenci). Proto jsem psal, že to nelze vymáhat.

jj, je to protiprávní, šlo by to napadnout a mohl by z toho být průšvih. něco jiného, když člověk číslo někde napíše dobrovolně. Ale 3tí osobna nesmí s jeho údajema nakládat bez jeho souhlasu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16848
21.7.13 19:51
@Anonymní píše:
@eumedon To by nám též bylo blbý :oops: S náme je to težké… řekneme si o vizitky a bude :palec:

Nechci aby to vypadalo, že byl úplně neschopný. Byl ochotný, v mnoha věcech nám otevřel oči a nakonec jsme dosáhli svého, i ta hypotéka se podařila vyjednat více méně dle našich představ. Jen to na nás působilo tak, že si všechno musíme zjišťovat sami jinak se nic nedozvíme, jako by jel ve svých zajetých kolejích, přesně dané šablony vyplněných smluv a zbytek neřešil.

V každém případě moc děkuji za všechny reakce. Když to tak čtu, že nejsme jedíní kdo kontakty nedavá, hned mi to není tak hloupé ho odmítnout, ještě když si přečtu příspěvek od @araw, že to opravdu jde i bez toho.

Určitě. to bu´d v klidu, taky bys byla hloupá, dávat kontakt na svoje známé někomu, kdo zklamal. Takže se fakt neboj, to, že mu nedáš kontakty neznamená, že bys mu musela zaplatit :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama