Má to s partnerem vůbec ještě smysl?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
z92
Kecalka 191 příspěvků 27.11.17 13:35
Má to vůbec ještě smysl?

Ahoj holky, jdu si za Vámi pro „radu“, názor… S partnerem jsme spolu přes 4 roky, no trvale spolu bydlíme teprve rok. Máme se rádi, ale neumíme spolu žít :zed: - když jsme spolu, hádáme se, oběma nám na tom druhém něco vadí, většinou to jsou naprosté prkotiny, ukrýváme se před sebou (partner se zavírá ve svém pokoji, nebo má své koníčky mimo domov, já hledám útočiště v přírodě nebo jezdím k našim) ale když spolu nejsme, chybíme si, chceme s tím druhým být, milujeme se. :srdce: Ke všemu partner nemá rád mé rodiče, já zase jeho, oba se snažíme rodině svého protějšku vyhýbat a nestýkat se. Máme 16ti měsíční dceru, přítel se jí moc nevěnuje, takže jsme s malou stále spolu, samy, a o to větší bariéru to mezi námi s partnerem tvoří. Denně si pokládám otázku:„Má tohle vůbec význam, nějaký smysl?“Mluvíme o tom, a oba to vidíme stejně. :? Prošly jste si třeba taky některá podobným případem, jako je ten můj(náš)? Děkuji za reakce. :kytka:

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
 
Sany80s
Kelišová 6617 příspěvků 27.11.17 13:38

NO a jak to vidíte?

 
Paola21
Závislačka 3606 příspěvků 27.11.17 13:47

Máte 16 měsíční dítě a bydlíte spolu jen rok? Chybou dle mě bylo, že jste si nezkusili spolu bydlet před dítětem. Ale to už nezměníte no. Zkuste se nehádat kvůli blbostem ale spíš spolu travte čas jako rodina, vyrazte na výlet, na procházku…ale to musí chtít i partner.

 
Premek_Orac
Závislačka 4411 příspěvků 27.11.17 13:47

@z92 Jednochá odpověď by zněla : Nemá to smysl.
Ale v partnerství jednoduché odpovědi neexistují. Zkoušela jsi mluvit s přítelem o tom, jak by si on představoval váš vztah a soužití? Přemýšlela jsi o tom, proč ses dala s přítelem dohromady, co jsou jeho kladné a záporné stránky? Přemýšlela jsi, jak byste fungovali jako rodiče po rozchodu, jak a kdo by pečoval o dítě?

 
Kakika
Extra třída :D 14979 příspěvků 27.11.17 13:49

@z92 chce se mi napsat…nooo, vy jste se našli. Navzájem nemáte rádi své rodiče, navzájem vám na druhém vadí v podstatě prkotiny, kvůli kterém se pak hádáte. Otázka zní: Stojí vám to za to? Vždyť vy spolu sice bydlíte, ale nežijete :nevim: Co máte krom dítěte a adresy společného?

 
Kobliha51
Neúnavná pisatelka 16915 příspěvků 27.11.17 13:49
@z92 píše:
Ahoj holky, jdu si za Vámi pro „radu“, názor… S partnerem jsme spolu přes 4 roky, no trvale spolu bydlíme teprve rok. Máme se rádi, ale neumíme spolu žít :zed: - když jsme spolu, hádáme se, oběma nám na tom druhém něco vadí, většinou to jsou naprosté prkotiny, ukrýváme se před sebou (partner se zavírá ve svém pokoji, nebo má své koníčky mimo domov, já hledám útočiště v přírodě nebo jezdím k našim) ale když spolu nejsme, chybíme si, chceme s tím druhým být, milujeme se. :srdce: Ke všemu partner nemá rád mé rodiče, já zase jeho, oba se snažíme rodině svého protějšku vyhýbat a nestýkat se. Máme 16ti měsíční dceru, přítel se jí moc nevěnuje, takže jsme s malou stále spolu, samy, a o to větší bariéru to mezi námi s partnerem tvoří. Denně si pokládám otázku:„Má tohle vůbec význam, nějaký smysl?“Mluvíme o tom, a oba to vidíme stejně. :? Prošly jste si třeba taky některá podobným případem, jako je ten můj(náš)? Děkuji za reakce. :kytka:

Sedněte si proti sobě a řekněte si navzájem, jak byste si představovali společný život, co vám na sobě vzájemně nejvíce vadí. Co od sebe vzájemně očekáváte. A nediskutujte o tom, ale nechte si čas na to, abyste o tom mohli přemýšlet. Za nějakou dobu si sedněte a řekněte si vzájemně, v čem jste ochotni ustoupit, vyhovět si, a v čem už ustoupit nechcete. Možná se budete divit, možná se konečně domluvíte. Tak bych to udělala já. A dokonce bych si to napsala, aby mi pak neřekl, že to jsem neříkala. Většina chlapů ale takovou konfrontaci nezvládne, protože oni většinou problém nemají a problémy jejich protějšků je nezajímají. napiš, jak je to u vás. Když se hádáte, určitě nějaké argumenty má. Zkus to z něj nějak dostat.

 
Amys
Generální žvanilka 20817 příspěvků 27.11.17 14:05

Fungující partnerský vztah je o kompromisech. Takže byste se oba měli zvládnout domluvit na nějakých hranicích, co ano a co ne. Je jen málo párů, kteří si rozumnějí absolutně ve všem. Vztah se totiž musí budovat a je normální, že je plný ústupků z obou stran. Bez toho to prostě nefunguje. Takže by sice bylo velmi jednoduché napsat, že se máte rozejít, ale obecně je spíš lepší na vztahu zapracovat, abyste v něm byli oba spokojení. Však svoje koníčky si můžete zachovat - něco podnikat spolu, něco každý zvlášť.

 
z92
Kecalka 191 příspěvků 27.11.17 14:27

@Paola21 Ano jen rok, přítel byl na misi v zahraničí… Předtím to nešlo bydlet spolu, oba jsme z opačných koutů republiky a během našeho vztahu a těhotenství jsem studovala prezenčně, takže jsem bydlela v místě školy.

 
z92
Kecalka 191 příspěvků 27.11.17 14:29

@Sany80s Vidíme to tak, že to nejspíš nemá smysl, jenže když se odloučíme, tak si chybíme. :nevim:

 
z92
Kecalka 191 příspěvků 27.11.17 14:32

@Premek_Orac Ano, o tomhle všem jsem přemýšlela naprosto důkladně, nekolikrát, sama i s partnerem, prošla jsem si to všechno i tabulkovou metodou ( klady, zápory) abych v tom měla přehled, jenže stejně v tom je něco víc, něco co neumím pojmenovat, pochopit a vyhodnotit.

 
z92
Kecalka 191 příspěvků 27.11.17 14:34

@Kakika Psala jsem i tu druhou stránku věci, že se i přes to máme rádi, když spolu nejsme, tohle nás drží stále pohromadě. Je to celé naprosto nelogické :nevim:

 
Sany80s
Kelišová 6617 příspěvků 27.11.17 14:39

@z92 Já si nemyslím, že to nemá smysl. Jen je to nejjednodušší řešení pro oba. Ani jednoho to nebude stát žádnou snahu. Řešení jaké jste volili doteď chcete praktikovat dál?
Nemyslím si, že s někým jiným by vám to fungovalo. Žijete si nadále jako svobodní, protože vám to oběma vyhovuje. Oba musíte prostě ustoupit z toho nastaveného chování.
Ale opravdu to není o tom, že s někým jiným by to bylo lepší. Vy se oba chováte tak, jak to ve vztahu být nemá.
Proč nemáte rádi rodiče toho druhého?

 
elena.78
Zasloužilá kecalka 789 příspěvků 27.11.17 14:39

A co zajít do manželské poradny?

 
z92
Kecalka 191 příspěvků 27.11.17 14:42

@Kobliha51 Takové „sedánky“ mám obden, většinou po větší hádce :zed: Jenže co si jeden večer naslibujeme a nějak rozumně bez emocí se dohodneme, už druhý den neplatí, zase si jedeme každý v tom svém. Velký problém je, že jsem stejná znamení a velmi podobné povahy, takže si moc ustupovat neumíme a pak dochází ke kolizím. Jenže to všechno, jelikož toho už je přemíra, začíná přerůstat v jakousi „alergii“ na toho druhého. Velký problém je v tom, že každý z nás chce něco jiného-já plně funkční rodinu on svobodu a koníčky a tím to všechno vždy začíná…

 
z92
Kecalka 191 příspěvků 27.11.17 14:51

@Sany80s S těmi rodiči, to je hodně obsáhlé téma. Jednoduše, partner nezná rodinný život na který jsem já zvyklá a vyrůstala jsem v něm-rodinná soudržnost, takže když k nám jedeme, on tohle nedokáže „zvládnout“ být tam všichni pospolu, povídat si a tak, vždycky pak chytá jen nervy z toho, že nemůže na počítač (na který je závislý), že si s nima stejně nemá co říct, jednoduše ho to nebaví tak k našim ani nejezdí. A já zase mám jakousi averzi na jeho mamku (otce již nemá) jelikož bydlíme ve stejném městě a za dobu, co tady bydlíme, za vnučkou přišla všeho všudy 5×, já neznám takovýto způsob chování, z mojí strany jsem nikdy nic takového nezažila u nás se babičky snaží pomáhat, navštěvovat, prostě konají plnohodnotně funkci babičky, kdežto „tchyně“ raději tráví víkendy u dcery a pomáhá jí s malou. Tohle chování u mě vyvolalo jakousi zapšklost vůči ní, neumím se toho zbavit. A jestli mi budete oponovat větou: A vy se s ní kontaktujete, nebo čekáte, až se ozve ona? Tak ano, ze začátku všechny návštěvy byly iniciovány z mé strany, ale přestalo mě bavit se „doprošovat“ :nevim:

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

5 receptů na rychlé vánoční cukroví

Taky se vám nechce zbytečně stát za plotnou ještě před Vánoci? Nebo nestíháte... číst dále >

Články z Expres.cz

Milion mu nestačil, chtěl další peníze, tvrdí svědek v případu podvodu Tomáše Řepky!

Milion korun. Za takovou sumu měl Tomáš Řepka své dávné, dnes již bývalé... číst dále >

Drsný souboj Muže roku s ex Robinsonkou pokračuje: „Mlátil mě a podváděl!“

Jeden z nás tady lže, ale já to nejsem! Tohle je přesně věta, kterou se ohání... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Ondřeje: Chci konečně strávit Štědrý den s mámou, žena je proti

Začal advent, období, které jsem měl od dětství z celého roku nejraději.... číst dále >

Pět chyb, kterými si přiděláváme zbytečné vrásky

Nejsme kouzelníci, abychom zastavili čas. A tak se vrásky dříve či později... číst dále >