Manžel je moc velký dobrák

Anonymní
24.8.21 00:16

Manzel je moc velky dobrak

Dobry den, prosim anonym, muj muz je odjakziva hrozny dobrak, kde a komu muze tak pomuze, a mne uz to jde trosku na nervy. Kdyz pominu dve zrusene dovolene, protoze mu v praci neco horelo, ze se vykaslal na svatbu me mamky, o ktere se vedelo, nekolik mesicu dopredu protoze kolega potreboval pomoci se stehovanim… ale vcera mi uz bouchly nervy. Asi pred mesicem prisel a oznamil jako hotovou vec, ze jeho kolega z prace si u nas s par kamaradama na zahrade udelaji „rozlucku se svobodou“. Nemela jsem nic proti, prijede par chlapu neco si ugriluji, popiji a prespi ve stanech. Jenze jak jsem zjistila manzel celou akci zafinancoval, s tim ze to bude od nej svatebi dar. Cele to vyslo asi na 8tis z nasi kapsy. Kdyz pominu silene zdevastovanou zahradu, bordel v koupelne, tak co me mrzelo nejvice, ze nejaky dobrak nechal otevrene dvere a utekl kocour, nastesti se po dvou dnech nasel u sousedu v kulne…ale v sobotu jedeme na svatbu a manzel se stavoval u bankomatu a vybral dalsich 5000, ze to da jako svatebi dar, to uz jsem na nej vyjela, ze zaplatil jidlo, piti + samozrejme energie a voda na te rozlucce u nas. No pak jsme se hrozne pohadali, ja se po obradu sbalila, vzala auto a jela na*rana domu. Dnes koukam na ucet dalsi 2000 minus, za taxika. K nam by to vyslo max na 300, takze zase rozvazel kdovi koho. Uz mne to jeho dobractvi stve..a to nemluvim o tchanovy, ktery kolikrat zavola ve dve rano, ze mu nejde wifina a manzel jede pres 50km aby se na to podival…pokud nekdo mate takoveho „moulu“ doma jake mate na nej paky? Uz jsem z toho fakt na nerviky :pocitac:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
24.8.21 00:23

To není dobrák a moula, to je blbec. Pomoct rodičům, kamarádům (i když s blbostí) - to je za mě v pořádku. Ale utrácet tisíce a ještě s tvým nesouhlasem, to ani omylem. S mužem bych se vůbec nestvala a trvala na tom, že se to nebude opakovat. Kdyby to bylo časté, asi bych s takovým člověkem nevydržela.

• Citovat
  • Nahlásit
404
24.8.21 00:38

Teda to mu prijde fakt v poradku investovat do kamaradovy svatby 13 000? A co ten kamarad, tomu to neni blby? To si vubec neumim predstavit…

Tak asi by bylo fajn si nastavit nejake pravidla, ale na me teda nepusobi jako dobrak kdyz ty veci dela na ukor sve vlastni rodiny, spis ze se necha pekne vyuzivat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1897
24.8.21 00:56

Toho nepřevychováš, sbalila bych se a šla..
Jinak bych upravila tvoje označení hodný za blbý, pardon :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7945
24.8.21 00:57

Co to je za kamaráda, že mu dává muž takové dary? Není běžné tolik investovat do cizí svatby, ale třeba jsou to nějací blízcí kamarádi… Mě to přijde extrémně moc. Ale neznám detaily. Zas na druhou stranu je teď děsně v módě u žen dělat rozlučky se svobodou různě v zahraničí a také se na to kamarádky nevěsty skládají… :nevim:
Nezbývá než si s manželem důrazně ale v klidu promluvit a nastavit pravidla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34808
24.8.21 01:06
@Anonymní píše:
Dobry den, prosim anonym, muj muz je odjakziva hrozny dobrak, kde a komu muze tak pomuze, a mne uz to jde trosku na nervy. Kdyz pominu dve zrusene dovolene, protoze mu v praci neco horelo, ze se vykaslal na svatbu me mamky, o ktere se vedelo, nekolik mesicu dopredu protoze kolega potreboval pomoci se stehovanim… ale vcera mi uz bouchly nervy. Asi pred mesicem prisel a oznamil jako hotovou vec, ze jeho kolega z prace si u nas s par kamaradama na zahrade udelaji „rozlucku se svobodou“. Nemela jsem nic proti, prijede par chlapu neco si ugriluji, popiji a prespi ve stanech. Jenze jak jsem zjistila manzel celou akci zafinancoval, s tim ze to bude od nej svatebi dar. Cele to vyslo asi na 8tis z nasi kapsy. Kdyz pominu silene zdevastovanou zahradu, bordel v koupelne, tak co me mrzelo nejvice, ze nejaky dobrak nechal otevrene dvere a utekl kocour, nastesti se po dvou dnech nasel u sousedu v kulne…ale v sobotu jedeme na svatbu a manzel se stavoval u bankomatu a vybral dalsich 5000, ze to da jako svatebi dar, to uz jsem na nej vyjela, ze zaplatil jidlo, piti + samozrejme energie a voda na te rozlucce u nas. No pak jsme se hrozne pohadali, ja se po obradu sbalila, vzala auto a jela na*rana domu. Dnes koukam na ucet dalsi 2000 minus, za taxika. K nam by to vyslo max na 300, takze zase rozvazel kdovi koho. Uz mne to jeho dobractvi stve..a to nemluvim o tchanovy, ktery kolikrat zavola ve dve rano, ze mu nejde wifina a manzel jede pres 50km aby se na to podival…pokud nekdo mate takoveho „moulu“ doma jake mate na nej paky? Uz jsem z toho fakt na nerviky :pocitac:

Není dobrák. Je to blbec. Zařídila bych si vlastní účet. Aby nezačal dělat sponzora i z mé výplaty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.8.21 01:06

@janickaIII je to kolega z prace, znaji se cca 6let. Kdyby to byla rodina tak to jeste zkousnu, ale chlap neumi rict na cokoliv NE!. Az na mne. Jeste dokazu pochopit ze jsme nemohli odjet na ty dovci protoze se neco pokazilo, ikdyz verim ze kdyby si dupnul tak by byl zaskok. Ale on porad rika, ze se mu to jednou vrati. Ale kdy a jak? :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
24.8.21 01:11

@Russet vlastni ucet mame oba, ja kvuli lekum ktere mi nehradi v plne vysi pojistovna, a nemuzu si dovolit aby na ne nebyly penize, muz ma zase nakladny konicek. Pak mame spolecny kam kazdy mesicne odkladame penize na provoz domacnosti, nakupy, opravy, zabavu apod. Z neho odesly prave ty penize na kolegovu svatbu :zed: ja si vzala blbych 1400 na balicek pro nevestu

• Citovat
  • Nahlásit
34808
24.8.21 01:13
@Anonymní píše:
@Russet vlastni ucet mame oba, ja kvuli lekum ktere mi nehradi v plne vysi pojistovna, a nemuzu si dovolit aby na ne nebyly penize, muz ma zase nakladny konicek. Pak mame spolecny kam kazdy mesicne odkladame penize na provoz domacnosti, nakupy, opravy, zabavu apod. Z neho odesly prave ty penize na kolegovu svatbu :zed: ja si vzala blbych 1400 na balicek pro nevestu

I to je moc, pokud to není rodina. Nechápu. Asi máte nadstandartní výplaty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7945
24.8.21 01:26
@Anonymní píše:
@janickaIII je to kolega z prace, znaji se cca 6let. Kdyby to byla rodina tak to jeste zkousnu, ale chlap neumi rict na cokoliv NE!. Az na mne. Jeste dokazu pochopit ze jsme nemohli odjet na ty dovci protoze se neco pokazilo, ikdyz verim ze kdyby si dupnul tak by byl zaskok. Ale on porad rika, ze se mu to jednou vrati. Ale kdy a jak? :nevim:

A oni vám na svatbě byli? Nebo dávají jinak dárky? Nechápu proč jsi vybírala peníze na balíček pro nevěstu? Přijde mi, že nemáte zmknutou základní komunikaci, nedrzite spolu v zásadních věcech…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.8.21 01:32

@janickaIII byl ten kolega, darky k vanocum si davame symbolicky. Pro nevestu jsem udelala balicek z duvodu, ze manzel rekl, ze svatebni dar bude ta rozlucka pro chlapy a mne jako zene bylo blbe ze nevesta, ktera se neucastnila nic nedostane kdyz se nebude uz davat obalka… ale necekala jsem ze chlap za to da takovy randal.. ja jsem chlapum neco napekla, udelala salaty a koupila cca 2kg masa a basu piv, a pocitala s tim, ze kazdy neco prinese a ne ze bude u nas all inclusive :pocitac:

• Citovat
  • Nahlásit
603
24.8.21 01:47

Jojo, jak rika, to se mu vrati. :lol: Bude bez rodiny, bez baby, bez penez a nakonec i bez tech pofidernich kamaradu. Tohle bych nedala. Hlupak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
988
24.8.21 04:19
@Anonymní píše:
@janickaIII je to kolega z prace, znaji se cca 6let. Kdyby to byla rodina tak to jeste zkousnu, ale chlap neumi rict na cokoliv NE!. Az na mne. Jeste dokazu pochopit ze jsme nemohli odjet na ty dovci protoze se neco pokazilo, ikdyz verim ze kdyby si dupnul tak by byl zaskok. Ale on porad rika, ze se mu to jednou vrati. Ale kdy a jak? :nevim:

Milá zlatá, nikdy se mu to nevrátí, vlastní zkušenost.
Také jsem takového moulu měla, naštěstí se už vyléčil a sám pochopil, že to, co investuje do druhých, se mu nikdy nevrátí
Poradit asi nedokážu. Snad jen nastavit hranice, aby si kamarády sponzoroval ze svého účtu. Ty se jeho „dobráctví“ buď naučíš tolerovat nebo půjdete dřív nebo později od sebe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9798
24.8.21 05:00

Není hodnej, je to blbec co se nechá využívat. Jako 13 tis. za svatbu je jako moc. Kdyby jen šlo o jeho volný čas, tak člověk by nadával taky, ale utrácet takto rodinné peníze, to je prostě přes čáru a tabu. Fakt má za potřebí lézt těm lidem do zadku tím, že do nich bude cpat peníze? Pokud máte vlastní peníze každej. Ať pěkně ze svýho dorovná 10tis, že ty 3 tis na rozlučku a svatbu bereš, ale zbytek ne, ať se tedy uskromni na svým koníčku. Byla to jeho volba.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1892
24.8.21 05:59

No tak tohle je i na me moc 8o, a to dokazu byt ohledne penez rekneme velkorysa. Je to vul a servitky bych si s nim nebrala. Oddelit ucty, to zaprve. Nevim, jak casto je takovych akci schopen, ale 13.000 z rodinneho rozpoctu na ciziho chlapa bych fakt nerozdejchala a hadku bych rozpoutala velikou.
Jednoho takoveho mam v rodine a letech, co ho zneuzivali takto „kamaradu“, kteri si na nej vzpomneli zrovna nahodou, kdyz se meli stehovat, kolegove, co potrebovali „malickost“, znami, kteri si vzpomneli, ze zmi to a ono atd…si konecne uvedomil (nejspis), ze ho vsichni akorat vyuzivali, tak se naucil rikat ne. Jako ani ted neni nejak vyrazne asertivni clovek, ale zlepsil se…druv kazdy den po praci i o vikendech takto lital po vsech tech kamaradevh, kolezich, znamych a neco pro ne delal. Byl tam teda i velky tlak manzelky, protoze ho vubec nemela doma.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat