Manžel se po svatbě změnil

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.01.17 10:56
Manžel se po svatbě změnil

Dobrý den, děvčata, mám dotaz na ty, které zažily to samé/podobné s dotazem, jak se to u nich vyvíjelo dál a co třeba změnit. Vloni jsme měli s partnerem krásnou svatbu, máme 16m syna a dokud nebyla svatba, vše bylo parádní. Známe se letos s partnerem 4 roky, po 3 letech jsme se vzali, bydlíme spolu asi 3 roky, odstěhovala jsem se za ním, našla si zde práci a společně pak i naše bydlení.

Partner mi hodně doma pomáhal, byl to takový ten typ, který nepřehlíží poruchy a nedostatky, takže vše dokáže spravit, utáhnout, není potřeba žádný údržbář. Navíc má rád pořádek, takže se neštítil ani prachovky nebo vysavače a já byla ráda, že nejsem na vše sama. S malým si pořád hrál, jezdil s ním rád ven, plánoval výlety.

Po svatbě ale ze všeho sešlo.

Nejdříve na mě začal být drzý, že jsem se občas ozvala, že na mě tak mluvit nebude, častuje mě slovy jako jsi hloupá, líná, nedokážeš to a to. Nechápu to. Brala jsem si milého galantního muže, ze kterého je „něco“ :nevim: Doma už na nic nesáhne, víkendy si bere jako pracovní, takže je s námi jen v neděli odpoledne a to si zaleze do vany nebo s knížkou do ložnice a nevyleze ven.

S malým si hraje z povinnosti, takže ze syna je už mamánek, pak se diví, že už ho syn skoro nezná. Marně jsem pátrala v paměti, co se změnilo tak moc, aby to na něj mělo takový vliv. Takové manželství mě s ním nebaví. Když řeknu, proč se tak chová, řekne, že se přece chová pořád stejně.

Ted navíc čekáme další dítě, které vzniklo o svatební noci, kdybych jen tušila… :zed: úplně se bojím, jaké to pak bude. To mi ještě naznačoval, že bude někde pryč na služební cestě, nebo konferencích či co, takže třeba týden v kuse v měsíci budu jen sama.

Zkusila jsem mu prošmejdit mobil, email, fb, nenašla jsem nic, co by třeba naznačovalo nevěru. Připadám si jak dylinka, která naletěla a teď nevím, jak to dát zpět :(

Píšu anonymně, protože je mi to příjemnější.

Díky moc za rady, co a jak.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:

Sany80s
Kelišová 6572 příspěvků 24.01.17 11:04

Mimochodem jak reaguješ na ty proslovy s hloupostí a leností?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.01.17 11:09

@Sany80s

Já se jen pousměju, protože to beru jako jeho zoufalý útok na mě a prohodím nějakou průpovídku o tom, že se asi blbě vyspal :nevim: rozhodně nesedím v koutě a nenechám si nadávat, na to mám průbojnou povahu…

Sany80s
Kelišová 6572 příspěvků 24.01.17 11:16
@Anonymní píše:
@Sany80sJá se jen pousměju, protože to beru jako jeho zoufalý útok na mě a prohodím nějakou průpovídku o tom, že se asi blbě vyspal :nevim: rozhodně nesedím v koutě a nenechám si nadávat, na to mám průbojnou povahu…

To si myslím, že reaguješ špatně.
To je jen takové rýpnutí. Na něco se dá odpovědět rýpnutím, ale proti něčemu takovému se člověk musí okamžitě a rázně vymezit, že takhle ne a že pokud se to bud opakovat, tak to budeš rázně řešit.
Já si myslím, že on se cítí, že tě má jistou.
A co taky jiného má cítit, když ti řekne, že jsi hloupá a líná a ty na to jen: „No asi ses špatně vyspal co“.
Vždyť mu to prošlo.
Musím říct, že je mi tě líto, tu ztrátu iluzí ti nikdo nenahradí a manžel a už nikdy neuvidíš stejně, i kdyby se vám zadařilo vyřešit si to.

Arturie
Extra třída :D 10846 příspěvků 24.01.17 11:18

Ano, stalo se mi to same. Obrat o 180 stupnu. Pak jsem si precetla, ze je to pro manipulatory typicke. Jakmile si obet zahackuji, zmeni se ze dne na den. Knizka Nenechte sebou manipulovat.

Uživatel je onlineBohunkaP
Extra třída :D 14964 příspěvků 24.01.17 11:21
@Anonymní píše:
@Sany80sJá se jen pousměju, protože to beru jako jeho zoufalý útok na mě a prohodím nějakou průpovídku o tom, že se asi blbě vyspal :nevim: rozhodně nesedím v koutě a nenechám si nadávat, na to mám průbojnou povahu…

Nenecháš si nadávat, protože máš průbojnou povahu?

A to se jako projevuje tak, že muž Ti řekne, že jsi hloupá a líná - na což Ty se usměješ a řekneš „Ty ses, Jendo, špatně vyspal, viď?“

8o 8o 8o 8o 8o

Děláš si legraci?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.01.17 11:24

@BohunkaP

Tak já na něj nebudu řvát, to řeknu třeba po ránu, když se s ním nechci hádat, aby to slyšel malej.

Holky, mě jde spíš o to, co udělat jinak, než ho seřvat, to dovede kdejaká semetrika. Není to malé dítě. Já to chci řešit jinak.

Avele
Závislačka 2772 příspěvků 2 inzeráty 24.01.17 11:31

Nemusíš na něj řvát, ale musíš mu jasně dát najevo, že se ti to nelíbí. On tě sprostě urazí a ty mu řekneš, že se blbě vyspal? :? Tímhle chování to v něm jen utvrzuješ.

Extra třída :D 14964 příspěvků 24.01.17 11:34

Proč bys na něj měla řvát jako semetrika?
Jsou snad i jiné způsoby komunikace - když se proti něčemu ohrazuju, vymezuju, na to přece nemusím hned řvát.

Je prostě potřeba dát jasně najevo, že jsou věci, které si k Tobě dovolovat prostě nemůže a nebude.

Nebo Tobě to přijde v pořádku? Přijde Ti normální, že Ti někdo nadává do líných hlupáků?

Omluva „nechci, aby to slyšel malý“ je nesmyslná. Že táta říká mámě, jaká je líná a hloupá, to slyšet může? A vidět, že na to máma reaguje se smíchem? To je hodně pokřivený vzor komunikace, co mu ukazuješ.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.01.17 11:36

@BohunkaP

já jsem to ale všechno napsala v úvodním příspěvku ;) to ho nikdo nečte do konce?

No asi to tady smysl nemá, když mi radíte, at ho seřvu do kuličky…

Sany80s
Kelišová 6572 příspěvků 24.01.17 11:44

Ani jeden jediný člověk ti neřekl, že na něj máš řvát.
Všichni ti tu říkáme, že se máš vymezit.

šerifka
Kecalka 429 příspěvků 24.01.17 11:45

Podle me zkousi, co jeste si k tobe muze dovolit. Zatim je to psychicke.
Pokud je to skutecny manipulator, muzes skoncit jako troska bez sebevedomi. A uz ti bude i jedno, ze ti obcasne nejakou vrazi. Vzpamatuj se prosim!
To, ze ho jen omlouvas, je jasny priznak jeho manipukace Tebou.

Avele
Závislačka 2772 příspěvků 2 inzeráty 24.01.17 11:48

Já přečetla vše a nevidím tam nic o tom, že bys mu jasně řekla, aby s tebou takhle nejednal. Mimochodem i ta hádka by mi přišla lepší než šmejdění v mobilu, FB apod.to totiž nevede už vůbec k ničemu dobrému.

Extra třída :D 14964 příspěvků 24.01.17 11:52

Že ho máš seřvat do kuličky, Ti tu neporadil nikdo… zcela jsi překroutila vše, co zatím bylo napsáno.

Upřímně, jestli takto komunikuješ i doma, tak KOMUNIKACE bude právě tou základní věcí, kterou bude ve Vašem vztahu potřeba změnit.

A ano, úvodní příspěvek jsme četli všichni.

inkakřivák
Extra třída :D 14015 příspěvků 24.01.17 11:53

Bože to je ta těžké se ohradit, Pokud mi řekne, že jsem líná a hloupá, tak ho požádat o vysvětlení, co si pod tím představuje? A klidně říci, že podobné věci nejen nebudu poslouchat, ale že on je ani nemá říkat? Že jste manželé a přece on si línou a hloupou jistě nebral, tak jako sis ty nevzala arogantního hrubiána. neřvat, jenom mu vysvětlit, že tě to uráží. A jinak. moc se mi nelíbí ta tvoje formulace, že je na tebe drzý. Drzé může být dítě, ale manžel? Drzost je podle mne šmejdit v mobilu a na FVB, to ano, ale být drzý na partnera? Tomu nerozumím. Takže já to vidím jednoduše zase jako chybu v partnerské komunikaci a samozřejmě jako proměnu lásky milenecké v každodenní život. Místo hledání rady zde si sedni s manželem a zkuste to probrat spolu. On se možná opravdu tolik nezměnil, jenom to začínáš víc vnímat. Nechápu totiž, proč a kde by se brali všichni ti chlapi, kteří jsou před svatbou nebo děckem ohromní a pak jsou z nich hrubci a lumpi.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Máme sníh, heč! culí se Vondráčková z Kanady. O návratu do Česka ale mlčí

Zatímco Tomáš Plekanec (35) odpočívá na rodné hroudě a doufá ve Vánoce se... číst dále >

Podpora od táty! Tereza po soudu mluvila s otcem, slíbila mu brzký návrat

Vše nasvědčuje tomu, že se případ heroinové pašeračky Terezy žene do finální... číst dále >

Články z Ona Dnes

V mládí ji šikanovali kvůli vzhledu, rozhodla se pro kompletní proměnu

Celine Centino (24) ze švýcarského Zurichu byla v mládí šikanována. Děti si... číst dále >

O 10 let mladší: Přece nesklouznu zpátky, kdy jsem byla vyžraná kisna

Drahomíra a Tomáš jsou kamarádi, kteří postrádají sebevědomí. Oba mají za... číst dále >