Menstruace 5 dnů po ovulaci

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Hakunamatata
Kecalka 220 příspěvků 26.01.17 22:42
Menstruace 5 dnů po ovulaci

Ahoj ženy, mám krátký menstruační cyklus, nyní pravidelně 20 dní. Jsem sledována v gennetu, tak vím, že ovulace je cca 15. den cyklu. Jak je možné, že mám MS tak brzo po ovulaci? Že někomu ta krev putuje dva týdny a mě jen 5 dní od prasknutí folikulu? Snažíme se, ale asi marně. Mám čím dál kratší cyklus a nic nepomáhá - kontryhel, b6, gynex, akupunktura…

Reakce:

Lamátko
Ukecaná baba ;) 2492 příspěvků 2 inzeráty 26.01.17 22:50

To je divný, spíš bych řekla že ovulace musela být dřív

Aletheia
Kelišová 6322 příspěvků 26.01.17 23:20

To že jsi sledovaná neznamená že je to vždy na den přesně. Ovulace nemá kalendář a zcela očividně proběhla dřív. Prostě to tak je.

histep
Závislačka 3449 příspěvků 26.01.17 23:25

Krev nekam putuje 2 tydny nebo 5 dni??? Nech si v tom Gennetu vysvetlit zaklady menstruacniho cyklu…
Cyklus se zacina zkracovat par let pred menopauzou, kolik ti je a jaky mas hormonalni profil, hlavne FSH a AMH?

Hakunamatata
Kecalka 220 příspěvků 27.01.17 06:48

Už tam chodím pár let, takže o cyklu něco vím. Chodím tam kolem ovulace každý den na ultrazvuk, takže určení ovulace je celkem přesné a ještě injekce, po které je ovulace druhý den. No nic, zeptám se příště doktorky.

Avele
Závislačka 2768 příspěvků 2 inzeráty 27.01.17 07:36

@Hakunamatata Je zvláštní, že seš v CAR a neřeší krátkou luteální fázi. Embryo by ani nemělo šanci se zahnízdit. :think: Já mám také krátký cyklus, ale ovulaci mám už 11-12. den.

Hakunamatata
Kecalka 220 příspěvků 27.01.17 07:54

Myslím, že to tlačí na ivf, jelikož tam je délka cyklu jedno a je kompletně upraven hormony. V gennetu je to už jen byznys a ne zdravotnictví…
Doktorka říkala, že mi na ten krátký cyklus ani žádné prášky dávat nebude, výslovně jsem se ptala, např utrogestan

Zabatko
Závislačka 4268 příspěvků 27.01.17 08:22
@Hakunamatata píše:
Ahoj ženy, mám krátký menstruační cyklus, nyní pravidelně 20 dní. Jsem sledována v gennetu, tak vím, že ovulace je cca 15. den cyklu. Jak je možné, že mám MS tak brzo po ovulaci? Že někomu ta krev putuje dva týdny a mě jen 5 dní od prasknutí folikulu? Snažíme se, ale asi marně. Mám čím dál kratší cyklus a nic nepomáhá - kontryhel, b6, gynex, akupunktura…

Počkej, ale jak jsi to myslela, že krev někam putuje 2 týdny? Pokud mě paměť neklame, tak po ovulaci vajíčko putuje vejcovodem do dělohy, kde, pokud se cestou nesetká se spermií, tak je vyloučeno spolu s děložní sliznicí v podobě menstruace. Této době se říká „luteální fáze“. Pokud má někdo krátkou luteální fázi, tak má málo času na to, aby se vajíčko stihlo uhnízdit v děložní sliznici a může docházet k ranému potratu. Minimální délka luteální fáze by měla být tuším 9 - 10 dní. Já osobně mám třeba 11 dní a stačilo to na těhotenství 4×. někdo má třeba 14 dní. 5 dní je opravdu málo.

histep
Závislačka 3449 příspěvků 27.01.17 09:10
@Zabatko píše:
Počkej, ale jak jsi to myslela, že krev někam putuje 2 týdny? Pokud mě paměť neklame, tak po ovulaci vajíčko putuje vejcovodem do dělohy, kde, pokud se cestou nesetká se spermií, tak je vyloučeno spolu s děložní sliznicí v podobě menstruace. Této době se říká „luteální fáze“. Pokud má někdo krátkou luteální fázi, tak má málo času na to, aby se vajíčko stihlo uhnízdit v děložní sliznici a může docházet k ranému potratu. Minimální délka luteální fáze by měla být tuším 9 - 10 dní. Já osobně mám třeba 11 dní a stačilo to na těhotenství 4×. někdo má třeba 14 dní. 5 dní je opravdu málo.

Přesně tak. Krev nikam neputuje, maximálně při MS z dělohy ven. Taky je mi divný, že by v Gennetu pár let neřešili takhle výrazně krátkou luteální fázi… to je přece nesmysl.

bartsch
Závislačka 4621 příspěvků 27.01.17 10:08
@Hakunamatata píše:
Žádná krev nikam neputuje. 8o Ale pokud ty máš potvrzenou ovulaci z UTZ 15DC z 20 dlouhého cyklu a tedy jen 5 dní dlouho luteální fázi, tak je to špatně. Případné oplodněné vajíčko nemá šanci se zahnízdit. K nidaci dochází 6. - 9. den po ovulaci. To tu luteální fázi lékaři fakt neřeší? 8o :nevim:
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Co je zač bipolární porucha, kterou má trpět dcera premiéra Babiše?

Nevíte, co je bipolární porucha? Vzpomeňte si na Karla Svobodu! Tak zněl... číst dále >

Komentář: Předčasné volby vymažou ČSSD a Kalouska, Babiš může opět vyhrát

Práce dvou investigativních reportérů týkající se vyšetřování kauzy tzv.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >

Zpověď moderátorky: Proč ten porod tak moc bolí?

Prý to každá zvládne. Prý jsme stvořené proto, abychom porodily. Tak proč to... číst dále >