Morbidní obezita je morbidní

• Fotoalbum (1)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
472
15.5.22 06:50

Morbidní obezita je morbidní

Vím, že to tady obrovský schytam, ale nevadí.

Včera jsme byli po asi půl roce v aquaparku na Moravě, a to je teda síla! Jako že je mi jasný, že bych za tlustosku byla ve fitku/cyklooddilu se svou vel. 36/38 já a že mám taky ráda jídlo a nerada cvičím, ale tohle je fakt šílený! Říkám si, že je to tím, že v sobotu se do aquaparku prostě vypravíme my linejsi pozitkari, zatímco sportovci jsou na kolech atd., takže to zkresluje, jenže to je fakt hustý. 90% MLADYCH maminek (mladou matku kolem +-30 s batoletem poznam) tam bylo extrémně obézních, ne s nadváhou, ale fakt tlustých jak prase před porážkou, sotva se valily. Děti, a to bylo vidět i u starších (určitě max. predskolaci) těch silných rodičů taky silene tlustý - místo oči jen taková ta skvirka v tuku, břicho jak já v 5. měsíci, tlusté nohy, sádlo všude. Vím, že to není moje starost, ale za mě je to vážně děsivý, kam jsme v ČR dospeli, a naprosto strasidelnej pohled zejm. na ty děti, které se toho budou už tezko zbavovat. Navíc si clovek řekne, že když teda jsem fakt tak hodně tlustá (o nadváze tu fakt není rec, chápu, že kazdej nemůže být Twiggy, ani já nejsem), aspoň se do jídelny něčím zakryju (župan, ručník, pareo, cokoli), abych držela nějakou „kulturu“ stolování. Ale ty nejvíc vyžrane dámy chodily na oběd zásadně v plavkach, no brrr. :oops: Pls napište mi někdo, že to bylo jen nějaký panoptikum, shoda náhod, připadala jsem si jak v obludariu. A znovu opakuji, nejde mi o nějaký body-shaming, každý jsme nějaký, ale přece ty mladé maminky nemůžou mít všechny zdravotní důvod, aby s sebou všude tahaly 100 kg sádla, navíc když je člověk viděl pořád s něčím v ruce - milkshaky, zmrzliny, hranolky, cola, zákusky. Prostě všeho s mírou, ne? 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
692
15.5.22 07:01

Tak je to samozřejmě problém. Že to působí nehezky je mi fuk, nekoukám, ale ty možné zdravotní problémy, co se s tím pojí. :think:
Mě by na jejich místě trápilo to, jak moc velká zátěž to je pro mé tělo. Rozhodne to zvyšuje pravděpodobnost vážných zdravotních problémů

Příspěvek upraven 15.05.22 v 07:01

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
669
15.5.22 07:01

Nebude lepší si to příště užít a nekoukat po ostatních? :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12023
15.5.22 07:03

Tak jestli velikost 36/38 považuješ za tloušťku, tak to zas přijde šílený mě. (ani ve fitku bys nebyla za tlustou). Ale jinak ano, ženská, který se vyžere na jateční váhu 100 kilo plus je hnus. A většinou je vidíš, jak do sebe cpou nezdravé potraviny. Naštěstí v mém okolí takových případů moc není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2401
15.5.22 07:05

To je ale jejich problém, oni v tom těle žijí a jim jde o zdraví. Tobě to může být úplně u pr….
Nikdo nemá právo je soudit, je to každého věc a tyhle lidi co se ser…. do ostatních je mi fakt líto, asi nemají nic lepšího na práci, než hodnotit něčí vzhled.
Já sama mám velikost 34 a ať už je někdo podvyživený, nebo obézní, beru všechny takový jaký jsou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
472
15.5.22 07:05

@Cucajz Užili jsme si to maximálně, ale tohle fakt nejde nevidět, to bych musela mít zavřené oči, což je dost nepraktické, ba až riskantní :lol: s dětmi u vody… :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
669
15.5.22 07:06
@Judy Hopkava píše:
@Cucajz Užili jsme si to maximálně, ale tohle fakt nejde nevidět, to bych musela mít zavřené oči, což je dost nepraktické, ba až riskantní :lol: s dětmi u vody… :mrgreen:

Tak to ber z té lepší stránky, vždycky vedle nich budeš hubenější :mrgreen: :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
60050

Asi se mají moc dobře a zatím jsou tak spokojené. Třeba se jim otevřou oči, až se vrátí do práce a budou mít tempo. A taky si myslím, že ty si máš užívat vodní hrátky, které tam jsou a né sledovat druhé.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22116
@Judy Hopkava píše:
Vím, že to tady obrovský schytam, ale nevadí.Včera jsme byli po asi půl roce v aquaparku na Moravě, a to je teda síla! Jako že je mi jasný, že bych za tlustosku byla ve fitku/cyklooddilu se svou vel. 36/38 já a že mám taky ráda jídlo a nerada cvičím, ale tohle je fakt šílený! Říkám si, že je to tím, že v sobotu se do aquaparku prostě vypravíme my linejsi pozitkari, zatímco sportovci jsou na kolech atd., takže to zkresluje, jenže to je fakt hustý. 90% MLADYCH maminek (mladou matku kolem +-30 s batoletem poznam) tam bylo extrémně obézních, ne s nadváhou, ale fakt tlustých jak prase před porážkou, sotva se valily. Děti, a to bylo vidět i u starších (určitě max. predskolaci) těch silných rodičů taky silene tlustý - místo oči jen taková ta skvirka v tuku, břicho jak já v 5. měsíci, tlusté nohy, sádlo všude. Vím, že to není moje starost, ale za mě je to vážně děsivý, kam jsme v ČR dospeli, a naprosto strasidelnej pohled zejm. na ty děti, které se toho budou už tezko zbavovat. Navíc si clovek řekne, že když teda jsem fakt tak hodně tlustá (o nadváze tu fakt není rec, chápu, že kazdej nemůže být Twiggy, ani já nejsem), aspoň se do jídelny něčím zakryju (župan, ručník, pareo, cokoli), abych držela nějakou „kulturu“ stolování. Ale ty nejvíc vyžrane dámy chodily na oběd zásadně v plavkach, no brrr. :oops: Pls napište mi někdo, že to bylo jen nějaký panoptikum, shoda náhod, připadala jsem si jak v obludariu. A znovu opakuji, nejde mi o nějaký body-shaming, každý jsme nějaký, ale přece ty mladé maminky nemůžou mít všechny zdravotní důvod, aby s sebou všude tahaly 100 kg sádla, navíc když je člověk viděl pořád s něčím v ruce - milkshaky, zmrzliny, hranolky, cola, zákusky. Prostě všeho s mírou, ne? 8o

Jakoze se do aquaparku vydali jen tlustosi? To asi ne.
Ano, jsou v Cesku lide i obezni, ale myslim, ze to neni takova katastrofa, jak to popisujes :nevim: Z tveho popisu mi prijde, ze je obezni kazda zena s konfekcni velikosti 40 a vice :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3040

Ano, taky jsem si vsimla, ze v Cesku je dost lidi obeznich, a to hodne i mezi mladymi. Ziju v Rakousku, u Alp, tady je to zas opak, tady nevidim moc tlustych lidi, navic oblast jezer, snad kazdy tu dela nejaky sport, turistika, kola, beh, vodni sporty. Vcera jsem si rikala jaky je to rozdil oproti Praze, kde jsme byli nedavno na navsteve a byli v krytem bazenu, u nas je to jak reklama na fitko, v Praze jak reklama na rychle obcerstveni. Ve meste u nas je pak ta situace ruznorodejsi, ale vypozorovala jsem, ze se jedna prevazne o pristehovalce. A v lete musim rict, ze je tu hodne Čechu, ale vesmes maji postavy sportovni, asi tim, ze primo sem do Alp jezdi spis lidi sportovne zalozeny, za koly apod. Ale kdyz jdu v Cesku k vode, mam podobny pocit jako ty, ja sama jsem dost sportovni, tak to nechapu..nadvahu pochopim, s tou se da i neco delat, ale mit pres 100 kg? Jak k tomu muze dojit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
472
15.5.22 07:07

@karkarka Napsala jsem to blbě. Nejsem tlustá. To ne. Ale nemam pevné tělo, tuk se mi ukládá do břicha, žádná hvězda prostě. :lol: Modelky by o mně směle mohly prohlásit, že jsem hnusná já. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6947
15.5.22 07:08
@Judy Hopkava píše:
Vím, že to tady obrovský schytam, ale nevadí.Včera jsme byli po asi půl roce v aquaparku na Moravě, a to je teda síla! Jako že je mi jasný, že bych za tlustosku byla ve fitku/cyklooddilu se svou vel. 36/38 já a že mám taky ráda jídlo a nerada cvičím, ale tohle je fakt šílený! Říkám si, že je to tím, že v sobotu se do aquaparku prostě vypravíme my linejsi pozitkari, zatímco sportovci jsou na kolech atd., takže to zkresluje, jenže to je fakt hustý. 90% MLADYCH maminek (mladou matku kolem +-30 s batoletem poznam) tam bylo extrémně obézních, ne s nadváhou, ale fakt tlustých jak prase před porážkou, sotva se valily. Děti, a to bylo vidět i u starších (určitě max. predskolaci) těch silných rodičů taky silene tlustý - místo oči jen taková ta skvirka v tuku, břicho jak já v 5. měsíci, tlusté nohy, sádlo všude. Vím, že to není moje starost, ale za mě je to vážně děsivý, kam jsme v ČR dospeli, a naprosto strasidelnej pohled zejm. na ty děti, které se toho budou už tezko zbavovat. Navíc si clovek řekne, že když teda jsem fakt tak hodně tlustá (o nadváze tu fakt není rec, chápu, že kazdej nemůže být Twiggy, ani já nejsem), aspoň se do jídelny něčím zakryju (župan, ručník, pareo, cokoli), abych držela nějakou „kulturu“ stolování. Ale ty nejvíc vyžrane dámy chodily na oběd zásadně v plavkach, no brrr. :oops: Pls napište mi někdo, že to bylo jen nějaký panoptikum, shoda náhod, připadala jsem si jak v obludariu. A znovu opakuji, nejde mi o nějaký body-shaming, každý jsme nějaký, ale přece ty mladé maminky nemůžou mít všechny zdravotní důvod, aby s sebou všude tahaly 100 kg sádla, navíc když je člověk viděl pořád s něčím v ruce - milkshaky, zmrzliny, hranolky, cola, zákusky. Prostě všeho s mírou, ne? 8o

Mam podobnou zkusenost jeste pred koronou z koupaliste a vcera u fastfoodu v marketu jsem take zirala, mlade holky, i maminy vazne hodne obezni, ne nadvaha ale obezita jak prase. Chlapi taky ale tech zenskych bylo snad vice. A jasne, nacpane v legiach :cert: takze ty speky jeste vynikaly.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4650
15.5.22 07:09

Na třetím řádku humblebrag s velikostí 36 :P

Pořeš si nejdřív svoje problémy prosím tě. Pak ti pár sádelnatých nerozestřelí celý den.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4088
15.5.22 07:10

Je super, ze ses nezapomnela zminit, ze tvoje velikost je 36/38, gratuluji. Co rict o zbytku tvyho textu? Myslenka by sla vyjadrit i jinak.

@Judy Hopkava píše:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
472
15.5.22 07:11

@cecetka Omyl, jako obyčejná ženská dokážu ocenit zlatý střed, jsou mi milé prostě normální holky, žádné barbiny, ale já fakt mluvím o morbidní obézních mladých maminkach, ne o nadváze, v tom vidím obrovsky rozdíl. Starsi paní, co se s námi dala reci, o tom vlastně začala mluvit. Že jezdí na stejné místo spoustu let a že pozoruje, jak je to rok od roku silenejsi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat