Může člověk působit na své okolí hloupě, ač hloupý není?

Anonymní
4.11.19 22:43

Může člověk působit na své okolí hloupě, ač hloupý není?

Zdravím všechny, otázka již zazněla v nadpisu, myslíte si, že je to možné?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9663
4.11.19 22:55

Určitě může.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24400
4.11.19 23:05

Samozrejme

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.11.19 23:06

Já myslím, že na své okolí tak působím.. Nebo nevím jestli hloupě, možná spíš nezajímavě, nudně. A přitom mám přehled, jsem poměrně sečtělá, zajímám se o různorodé věci. Jenže mám velký problém si k sobě někoho pustit, být před někým přirozená a svá a tak většinou končím jako šedá myš v koutě. Takže ano, věřím, že někdo, kdo ve své introvertní podstatě působí přihlouple, je ve skutečnosti inteligentní.

• Citovat
  • Nahlásit
875
4.11.19 23:07

Jasně, že může. Proč se ptáš a co je na tom tak tajného, anonyme? :nevim: Pak se nabízí otázka, koho vůbec považuješ za hloupého člověka? Jako s nižším IQ? Nebo hloupě = nevhodně se chovajícího? Nebo bez všeobecného přehledu? Nebo bez špetky důvtipu či empatie? :think:

Příspěvek upraven 04.11.19 v 23:09

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6329
4.11.19 23:08
@Anonymní píše:
Zdravím všechny, otázka již zazněla v nadpisu, myslíte si, že je to možné?

Ne není to možné. :zed: :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
875
4.11.19 23:15
@Anonymní píše:
Já myslím, že na své okolí tak působím.. Nebo nevím jestli hloupě, možná spíš nezajímavě, nudně. A přitom mám přehled, jsem poměrně sečtělá, zajímám se o různorodé věci. Jenže mám velký problém si k sobě někoho pustit, být před někým přirozená a svá a tak většinou končím jako šedá myš v koutě. Takže ano, věřím, že někdo, kdo ve své introvertní podstatě působí přihlouple, je ve skutečnosti inteligentní.

Já jsem si tak taky často připadala a všimla jsem si, že pokud narazím na člověka se stejným typem humoru nebo tématem k hovoru, už nejsou ani náznaky. Ale prostě neumím takovou tu líbivou konverzaci o ničem „tak có?…“ :roll: A asi ani nechci umět, vyčerpává mě to. Donekonečna si se sousedy s nuceným úsměvem přepinkávat fráze o dětech a o koníčcích? :poblion: Ještě jiný typ introverze byla moje spolužačka, která zarytě mlčela před tabulí i přestože odpověď věděla, ale prostě se jí zrovna nechtělo odpovídat. A byla fakt chytrá, ale o takovém člověku bych i ten přívlastek hloupý použila. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9590
4.11.19 23:16

Furt je lepší, když je někdo chytrej a působí hloupě, než když blbec působí dobře :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9590
4.11.19 23:18

@prejeta_zaba Já mám to stejně v ženském kolektivu, neumím takové to pištění a skákání do řeči.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.11.19 23:49
@Anonymní píše:
Já myslím, že na své okolí tak působím.. Nebo nevím jestli hloupě, možná spíš nezajímavě, nudně. A přitom mám přehled, jsem poměrně sečtělá, zajímám se o různorodé věci. Jenže mám velký problém si k sobě někoho pustit, být před někým přirozená a svá a tak většinou končím jako šedá myš v koutě.Takže ano, věřím, že někdo, kdo ve své introvertní podstatě působí přihlouple, je ve skutečnosti inteligentní.

Mám to podobně, de facto veškerá komunikace s někým jiným je pro mě velký stres (mám problém se třeba objednat k lékaři)… seznámím se s novým člověkem, z nervozity řeknu nějaký nesmysl a při dalším setkání jsem nervozní ještě více, jelikož stále přemýšlím, co si o mně dotyčný po předchozí zkušenosti myslí, takže nakonec plácnu ještě větší hloupost, což se s každým dalším kontaktem s danou osobou jen stupňuje.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
5.11.19 00:45

Mela jsem milence z Akademie ved, fakt bedna. Liboval si v humoru ala: tak co je noveho?…odpoved: Novy Bydzov, haha. Do kina me vzal na Noc v muzeu 2 a fakt kralovsky se bavil :lol: takze pusobil bud jako blbecek nebo ze hodne huli :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit
2167
5.11.19 00:55

Myslíš hloupě, jako fakt omezeně, nebo nepříjemně, nesympaticky?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1016
5.11.19 00:58

Já si myslím, že to možné není. Ta esence blbosti je v každém, jen čeká na odhalení. :lol: Je třeba to akceptovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4041
5.11.19 06:42

Urcite muze. Stejne jako muze clovek pusobit chytre, i kdyz je uplne blbej.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.11.19 08:23

Asi může, i můj problém to částečně je. Já třeba absolutně nevím, o čem si mám z cizima lidma povídat. Je to stres. Třeba na začátku vztahu, když mě můj muž přivezl seznámit s jeho maminkou a pak nas nechal o samotě jakože ať si povídáme. No, to byly hodně krušné chvilky, ona totiž měla/ma ten stejný problém.
Ale jak jsem starší, tak se to zlepšuje a najednou mě napadají různá témata a odpovědi sami od sebe a začínám tušit, že to celou dobu bylo sebevědomím a vlastní nejistotou. Když mi pak někdo ještě řekl, že působím nafoukane a nepristupne, tak to bylo o to horší, ale asi fakt jsem tímhle dojmem působila. Dodnes je mi ale zle z některých druhů telefonátu a situaci, takže pořád se musím překonávat.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat