Navazující mateřská dovolená

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
pavlinaangelina
Nováček 3 příspěvky 27.03.18 12:48
Navazující MD

Ahoj, jsem na MD, ktera mi konci po 3 letech v puli cervence a chteli bychom druhe, ale musime to propocitat, abysme to dali financne. Poradi mi nekdo, prosim, jestli jit mezi prvnim a druhym ditetem do prace nebo ne, aby mi chodilo porad min. tech 7100 kc, abysme to zvladli? Od zacatku bych byla na rizikovem, ale z ceho se vypocita ta nemocenska, kdyz jsem ted na MD? Pak materska, tu bych mela mit stejnou jako u prvniho, kdyz jsem stale zamestnana u stejne firmy? A muzu si pak zase nastavit dalsi MD na 3 roky? Dekuji za rady. :srdce:

Reakce:
LaEllaX
Kecalka 364 příspěvků 27.03.18 13:15

@pavlinaangelina No a jak víte, že budete na rizikovém? Vždyť to snad určí až lékař…

pavlinaangelina
Nováček 3 příspěvky 27.03.18 13:43

Dobre.. Za predpokladu, ze budu.

Lendeš
Kelišová 5592 příspěvků 27.03.18 14:28

Rodičovská dovolená je max. do tří let dítěte a den po jejím konci bys do práce měla nastoupit. Jinak by ses musela se zaměstnavatelem domluvit na neplaceném volnu, které ti ale nemusí poskytnout. Pokud budeš těhotná a budeš mít rizikové, tak samozřejmě den po skončení RD můžeš jít na nemocenskou a nemusíš mezitím nic odpracovat. Nemocenská se bude vypočítávat z prvního kalendářního roku, kdys měla započitatelný příjem (v prvních 14 dnech PN bude náhrada mzdy spočítaná z pravděpodobného výdělku).

Pokud na další MD/PPM nastoupíš do 4 let prvního dítěte, tak bude minimálně tak vysoká jako ta předchozí.

A rodičovský příspěvek si můžeš volit do částky 7600 Kč měsíčně v každém případě. A vyšší částku můžeš volit, pokud ty nebo partner budete mít dostatečný vyměřovací základ.

pavlinaangelina
Nováček 3 příspěvky 28.03.18 07:06

@Lendeš Moc děkuji za odpověď :kytka:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Slávek Boura obviněný z pašování drog: Nesmysl, měl jsem jen napsat bedekr!

Bývalý moderátor TV Nova Slávek Boura (54) čelí obvinění z pašování drog.... číst dále >

Hůlka se zapojil do kauzy ze StarDance: Asi se přihlásím do SuperStar!

Je fér, aby Jiří Dvořák (51) soutěžil v zábavné show StarDance? Jak Expres... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >