Něco jako domácí násilí

Anonymní
6.4.21 07:35

Něco jako domácí násilí

Stalo se vám někdy, že jste absolutně neměli podezření, že by bylo něco blbe a následně se dozvěděli, že byla kamaradka oběti domácího násilí? Mne to přijde hodne pres caru, ale prostě se mi „neco“ nezdá, kamaradka vypada naprosto v pohode, o manzelovi se vyjadřuje jen dobře, ale prostě mi něco bliká… nevim, jak to vysvětlit. Je možný, že není vůbec nic poznat navenek? Nechci být úplně konkrétní ani nevim, jak prip. pomoct. Je možné, že by si toho okoli fakt nevšimli? Prosím anonym.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1141
6.4.21 07:38

Já se s takovými případy potkala. Taky s týranýmu dětmi :nevim:. Jednou jsem známou našla v koupelnĕ s rozbitou hubou - jinak všude ve společnosti dokonalý pár… proč by mělo být divné, že to hned nepoznat? Přeci tímhle se nikdo nechlubí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.4.21 07:42

@Capelucia A je možný, že opravdu v chování týrané není NIC divného? Právě se mi tohle nezdá. Úplná pohoda.

• Citovat
  • Nahlásit
2436
6.4.21 07:43

Jo, stalo se mi to u kamaradky, neslo tam o fyzicke nasili, trvalo to pres rok..proste neco se mi na ni nezdalo, i kdyz porad rikala, jak se jim dari dobre, jak on je super a tak..a asi po roce a pul, az kdyz od nej odesla, rekla uprimne, co se za tu dobu delo (psychicke tyrani, ponizovani) a nechtela to nikomu rict, protoze porad doufala, ze se to zmeni, a aby si pak o nem nemysleli ostatni neco spatneho…co si z zoho vzit..jestli se neco deje z kamaradky to nedostanes, muzes byt jen pripravena ji pomoct, kdyz o to pozada…no a taky je tu pravdepodobna varianta, ze se nedeje vubec nic

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2037
6.4.21 07:46

U nás to bylo naopak, manžel vše tak dokonale hrál, že mi nikdo nechtěl věřit, trvalo mi dlouhou, než jsem přesvědčila aspoň svoji rodinu, jeho rodina si stále myslí, že mi hráblo a že já jsem ta, co za všechno může, tak ať…
je možný, že ona se bojí a tak bude mlžit a v tichu trpět

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.4.21 07:51

A je fakt, že ty ženy zůstávají? Že k chlapíci cítí lásku? Nějak si to vůbec nedovedu představit a jen doufám, že mám bujnou fantazii. Prece jen tohle už je pritazene za vlasy.

• Citovat
  • Nahlásit
21540
6.4.21 07:51

Ano, stalo. A to se známe roky. Ale tím, že ji manžel občas propleskne se nechlubila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.4.21 07:55

@divine woman A jak jste na to prisla?

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
6.4.21 08:04

Ex byl gambler. Ze své výplaty platil dluhy a já ho živila. Několik let, cca 7. Nikdo nic nevěděl, nepoznal a netušil.

Řekla jsem to ve chvíli, kdy jsem byla v 8. měsíci a on zase prohrál peníze. Dlužil statisíce a přesto mi trvalo strašně dlouho, než jsem ho dokázala opustit.

Ženský umí být krávy. S kámoškou bych mluvila obecně, že tu pro ni prostě seš a že ji kdykoliv s čímkoliv pomůžeš/podržíš. Tohle je na ní.

• Citovat
  • Nahlásit
5337

A tobě to řekl někdo další nebo ona? Nebo o co jde, že bys chtěla pomáhat? Těžko zachraňovat někoho, kdo o to nestojí. :nevim: Jinak můj otec matku mlátil 8 let, ale jestli to někdo věděl nebo ne, to nějak nevím, žádné její kamarádky jsem se na to neptala a ona stejně žádné nemá ani neměla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2037
@Anonymní píše:
A je fakt, že ty ženy zůstávají? Že k chlapíci cítí lásku? Nějak si to vůbec nedovedu představit a jen doufám, že mám bujnou fantazii. Prece jen tohle už je pritazene za vlasy.

Je to možný, protože já v tom žila docela dlouho, než jsem si to přiznala a začala jednat, ale jsou ženy, které takhle trpí kvůli tomu, že třeba nemají finance a nedokázaly by se postarat finančně o děti, i u mě to je dost zásah do financí, že jsem s dětmi sama, pak jsou ženy, pro které je to pořád lepší než být samy, tak ze sebe raději dělají fackovaciho panáka ať už po psychické stránce nebo po té fyzické. Pak je strašně těžký přesvědčit třeba ostatní v rodině, kteří by ji mohli pomoci, protože rodina zpravidla vůbec nic netuší, jako ta moje. V první řadě musí ona sama chtít a nesmí sebou nechat manipulovat, musí si sama uvědomit, že bude mít daleko lepší život bez něj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
275
6.4.21 08:10

Ze zkušenosti, ne z mé, ale v mem okoli vím, že ženy tohle, stejně jako alkoholismus dokáží skrývat velmi dobře. Jsou to věci za které se stydí, nerady o tom mluví a řeší to. Je to prostě tabu téma. Přaveze vždy je vše na oko jako v pohádce a jsou dokonalý pár, ale ve skutečnosti je to úplně jinak.
Dala bych ji najevo svou podporu a to že tady pro ni vždy jsi a budeš. Kdyby chtěla cokoliv řešit, že ji věřís a nemusí se bát. Myslím, že z toho, že ji nikdo neuvěří mají největší strach. Protože skoro vždy ten chlap působí jako dokonalý manžel.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1505
6.4.21 08:11

Ta ženská se za to většinou stydi a nechce přiznat ani sama sobě, ze ma problém, doufa, ze se změní, ze zas tak hrozný neni, ze si to vlastně zaslouzi… pokud nema modřiny a sama se nesveri, nezjistis nic. My byli ideální rodinka a co se přitom dělo doma, hnus… :poblion: Na druhou stranu se uz pak otec nerozpakoval mit záchvat i před cizími. Mama ho i tak omlouvala :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.4.21 08:15

@Lili93 On dokonaly určitě není (dluhy), ale ona o něm tak jakoby nefalsovane hezky mluví, přijde mi to prostě ujety. Navic vzdy pusobili, ze ona je dominantní. Proste fakt se mi to nezdá. Nechávám to být. Není jak pomoct, ale dost mi to vrtá hlavou.

• Citovat
  • Nahlásit
21540
6.4.21 08:26
@Anonymní píše:
@divine woman A jak jste na to prisla?

No nakonec se svěřila. Po desetiletích manželství. Ale to násilí tam nebylo vždy. Prostě v krizi jí dal několikrát pár facek. A asi to není nic, čím by se chtěla chlubit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat