Reklama

Nedokážu si užít ani ty svátky (rozhádaní rodiče)

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Niemeyer
Ukecaná baba ;) 2084 příspěvků 25.12.16 12:16
Nedokážu si užít ani ty svátky (rozhádaní rodiče)

Ahoj, já teĎ vím, že mi řeknete, že jsem přecitlivělá, že si to moc beru… ano, to je pravda…
Ale bohužel to nestačí a já tyhle věci nedokážu hodit za hlavu.

Mám rodinu, odstěhovala jsemse 100 km dalek. Mně samotné to vyhovuje, líto mi to blo hlavně kvůli mámě. Bohužel.

Naši co jsou sami, tak se jejich celoživotní občasné krize prohloubily Občas je to super a rozvádět se asi nebudou, le někdy jsou na sebe jak psi. Seřvou se do krve, máma pláče, neví co s tím, je to pro ni strašný. Táta je cholerik. Křivdy z mládí už na sebe občas vytahovali už když jsme byli děti.

Naštěstí nás berou a s námi problémy nejsou. Ale mně trápí, že oni nejsou šťastní.
A celé svátky bez nich jsem měla zkažené, protože mi máma neodpověděla na přání a táta napsal jen strohý mail. Takže hned já myšlenky, že se určitě strašně zhádali, že táta zase mlátil věcma atd. Prostě děs a já kvůli tomu si ten svuj štědrý večer neužila a jen na ně myslela. Až přijde partner, tak jim zavolám a popřeju, protože ji potřebuju slyšet, že je to ok. Ale tohle mě tísní a deformuje naprosto neustále. Každý rok, každou chvíli.

Kvůli tomuhle všemu jsem měla hrozný strach naše před cokoli stavět a od nich odcházet. První odstěhování, představení přítele, těhotenství, vlastní představa o svatbě, to všechno pro mě nebylo příjemné představení rodičům, ale příšerný, příšerný stres že nebudou rádi (máma že se odst+huju, táta že jsem těhotná atd)

k psychologovi chodím, ale tenhle problém se pořád nehýbe. Nevíte jak z toho ven? Vím, že já nemužu být zodpovědná za jejich život že to neovlivním, já to vím!! Ale nedokážu si pomoct.

Už jsem třeba přemýšlela i o hypnoze nebo o nějaké sugesci nebo podprahoé hlubinné terapii..

nevíte? Mně to ničí..mám svých problémů až táákhle nad hlavu i těch svých vlastních, a ještš tohle! Takhle si přece nemužu kazit Vánoce!

K dobru mi je aspoň to, že ten předešlý den, kdy jsme byli u nich na návštěvě, byl super, příjemný a milý! Aspoň, že tak.. a že i kdyby se naši pohádali moc zle, že je to přejde…že to bude dobrý. Ach jo :(

Reklama

Reakce:

galantni jelenice
Kecalka 217 příspěvků 25.12.16 12:33

Takovým syndromem hodné a poslušně dcery trpím taky. Radu nemám, jestli nepomáhá psychoterapie, tak už asi nic. Už máš dítě? Po narození malého se to u mě trochu zlepšilo.

brisco
Závislačka 2886 příspěvků 25.12.16 12:40

Jj, taky jsem se vzdycky cítila odpovědná ta štěstí a spokojenost všech členu rodiny. Po narození dcery se to zlepšilo, po narození druhé je mi to volný už úplně, na blbosti nemám čas 8)

unuděná
Kelišová 5370 příspěvků 1 inzerát 25.12.16 12:51

No jedine, co si musis v sobe urovnat, je vedomi, ze jim nemuzes pomoci, kazdy si sve problemy musi vyresit sam.Blbe je, ze jejich hadky se odrazeji i na vztahu k tobe (viz prani a mail),mozna by pomohlo jim rict, jak moc te toto trapi. Anebo jim pomoci naucit resit spory-co takhle navrhnout jim parovou terapii? Trenink komunikace?

Niemeyer
Ukecaná baba ;) 2084 příspěvků 25.12.16 12:55

Dítě mám, ale je to miminko… takže jsem na MD a cítím takovou jakoby povinnost jim s mimčem prostě dělat dál radost… vůbec nevím, kde se to vzalo. Už jsem jim volala, tak to bylo dobrý, popovídali jsme si a tak… takže dbrý. ale už bych se toho mohla zbavit. Možná až malej povyroste..nebo bude dětí víc:) ono to nejde hned, odstěhovala jsem se teprve před pár lety a bylo toho moc, bum partner, bum sěhování, bum dítě… ze svatby už jsou naštěstí nadšení, to předchozí už zkousli:))

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.12.16 13:01

@Niemeyer Mám to velice podobné. Bohužel je to v nás, že si jejich problémy bereme osobně a to něco je zásluha jejich negativního působení. V průběhu let (už mi dávno není dvacet) jsem se jakž takž dokázala téhle tíže zbavit. Nikdy to nebude 100% OK, ale už s tím dokážu žít a neřešit to každou mikrosekundu svého života. To si prostě oni nezaslouží.

Ou
Závislačka 4987 příspěvků 25.12.16 13:05

@Niemeyer Je potřeba začít myslet na sebe a svou rodinu. Tvoji rodiče jsou dospělí a svéprávní, nejsi zodpovědná za jejich štěstí. To je jejich vlastní život a jejich vlastní volby. Ostatně obecně spíš mají dělat radost rodiče dětem, že. Nebo snad chceš po svém potomkovi, aby byl zodpovědný za to, jak ty se cítíš? Spíš ne, že…

To že tě do té pozice dostali je jejich velká vina na tobě.

Chování, které předvádí jim na nějaké úrovni vyhovuje a proto spolu zůstávají a ty obehrané hry jedou furt dokolečka. Nikdo jim nedrží u hlavy pistoli a nenutí je chovat se jako kreténi, co ubližují lidem okolo. A ne, není jeden ten špatný a druhý ta nebohá oběť. Každý z nich má přesných 50% viny na tom, co se děje.

Proces uzdravování ran z dětství, proces skutečného dospívání sebou nese fázi, kdy se na svoje rodiče naštveš. Dříve či později na to v psychoterapii dojdte, jen k tomu potřebuješ sebrat odvahu.

Bez té fáze naštvání se a klidně i trošky přehnaného vinění rodičů se nedá dostat k pročištění všech těch starých ran a hlavně ke skutečnému odpuštění a osvobození se od starých pout. Po té, co se na tuhle nepříjemnou a bolavou výpravu vydáš neskončíš jako někdo, kdo nemá rád svoje rodiče. Spíš je budeš daleko lépe chápat, ale nenecháš si od nich ubližovat.

Jinak k těm „hrám“ je výtečná a zábavná knížka od Erica BErneho - Jak si lidé hrají. Chce to prokousat se teoretičtějším úvodem, protože pak jsou popisy jednoltivých „her“ vážně trefné a vtipné.

Tady je ke stažení v. doc formátu http://www41.zippyshare.com/…E3/file.html

nikdo1
Povídálka 15 příspěvků 25.12.16 13:19

@Niemeyer já tě chápu. Sice nebydlím ještě sama, ale s nimi doma. A už teď se děsím toho co bude v budoucnu. Jestli vůbec budou spolu a jak a jestli budou vůbec slavit vánoce. Matka odmítá totiž od tatky jakkékoliv dárky

Halamka
Závislačka 3452 příspěvků 25.12.16 13:39

Take ti rozumim, ale prestan si nicit svuj zivot kvuli problemum druhych. Jsou to jejich trable, ne tvoje a ty je za ne nevyresis. To musi oni sami.
Maminka muze od otce odejit, pokud ji jeho cholericka povaha nici. Tvuj otec se muze naucit ovladat a nechat druhe dychat. Muzou udelat spoustu veci a je to jen jejich boj.

Niemeyer
Ukecaná baba ;) 2084 příspěvků 25.12.16 14:18
@Ou píše:
@Niemeyer Je potřeba začít myslet na sebe a svou rodinu. Tvoji rodiče jsou dospělí a svéprávní, nejsi zodpovědná za jejich štěstí. To je jejich vlastní život a jejich vlastní volby. Ostatně obecně spíš mají dělat radost rodiče dětem, že. Nebo snad chceš po svém potomkovi, aby byl zodpovědný za to, jak ty se cítíš? Spíš ne, že…

To že tě do té pozice dostali je jejich velká vina na tobě.

Chování, které předvádí jim na nějaké úrovni vyhovuje a proto spolu zůstávají a ty obehrané hry jedou furt dokolečka. Nikdo jim nedrží u hlavy pistoli a nenutí je chovat se jako kreténi, co ubližují lidem okolo. A ne, není jeden ten špatný a druhý ta nebohá oběť. Každý z nich má přesných 50% viny na tom, co se děje.

Proces uzdravování ran z dětství, proces skutečného dospívání sebou nese fázi, kdy se na svoje rodiče naštveš. Dříve či později na to v psychoterapii dojdte, jen k tomu potřebuješ sebrat odvahu.

Bez té fáze naštvání se a klidně i trošky přehnaného vinění rodičů se nedá dostat k pročištění všech těch starých ran a hlavně ke skutečnému odpuštění a osvobození se od starých pout. Po té, co se na tuhle nepříjemnou a bolavou výpravu vydáš neskončíš jako někdo, kdo nemá rád svoje rodiče. Spíš je budeš daleko lépe chápat, ale nenecháš si od nich ubližovat.

Jinak k těm „hrám“ je výtečná a zábavná knížka od Erica BErneho - Jak si lidé hrají. Chce to prokousat se teoretičtějším úvodem, protože pak jsou popisy jednoltivých „her“ vážně trefné a vtipné.

Tady je ke stažení v. doc formátu http://www41.zippyshare.com/…E3/file.html

wow, moc děkuji za sofistikovaný komentář…děkuju a počtu si..

Niemeyer
Ukecaná baba ;) 2084 příspěvků 25.12.16 14:19

A dekuju vsem, mate samozrejme pravdu:)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.12.16 14:29
@Niemeyer píše:
Ahoj, já teĎ vím, že mi řeknete, že jsem přecitlivělá, že si to moc beru… ano, to je pravda…
Ale bohužel to nestačí a já tyhle věci nedokážu hodit za hlavu.

Mám rodinu, odstěhovala jsemse 100 km dalek. Mně samotné to vyhovuje, líto mi to blo hlavně kvůli mámě. Bohužel.

Naši co jsou sami, tak se jejich celoživotní občasné krize prohloubily Občas je to super a rozvádět se asi nebudou, le někdy jsou na sebe jak psi. Seřvou se do krve, máma pláče, neví co s tím, je to pro ni strašný. Táta je cholerik. Křivdy z mládí už na sebe občas vytahovali už když jsme byli děti.

Naštěstí nás berou a s námi problémy nejsou. Ale mně trápí, že oni nejsou šťastní.
A celé svátky bez nich jsem měla zkažené, protože mi máma neodpověděla na přání a táta napsal jen strohý mail. Takže hned já myšlenky, že se určitě strašně zhádali, že táta zase mlátil věcma atd. Prostě děs a já kvůli tomu si ten svuj štědrý večer neužila a jen na ně myslela. Až přijde partner, tak jim zavolám a popřeju, protože ji potřebuju slyšet, že je to ok. Ale tohle mě tísní a deformuje naprosto neustále. Každý rok, každou chvíli.

Kvůli tomuhle všemu jsem měla hrozný strach naše před cokoli stavět a od nich odcházet. První odstěhování, představení přítele, těhotenství, vlastní představa o svatbě, to všechno pro mě nebylo příjemné představení rodičům, ale příšerný, příšerný stres že nebudou rádi (máma že se odst+huju, táta že jsem těhotná atd)

k psychologovi chodím, ale tenhle problém se pořád nehýbe. Nevíte jak z toho ven? Vím, že já nemužu být zodpovědná za jejich život že to neovlivním, já to vím!! Ale nedokážu si pomoct.

Už jsem třeba přemýšlela i o hypnoze nebo o nějaké sugesci nebo podprahoé hlubinné terapii..

nevíte? Mně to ničí..mám svých problémů až táákhle nad hlavu i těch svých vlastních, a ještš tohle! Takhle si přece nemužu kazit Vánoce!

K dobru mi je aspoň to, že ten předešlý den, kdy jsme byli u nich na návštěvě, byl super, příjemný a milý! Aspoň, že tak.. a že i kdyby se naši pohádali moc zle, že je to přejde…že to bude dobrý. Ach jo :(

uvažuji nad rozvodem protože nechci aby naše děti dopadly takto. také mám po boku cholerika. Děti ještě nechodí do školky. myslíš, že byste byli všichni šťastnější, kdybyste nevyrůstali v tomto prostředí? starší dcera je taky extrémně citlivá a je jasné, že by nakonec dopadla jako ty a trápila by se pro ostatní…

Dana066
Kecalka 346 příspěvků 25.12.16 20:06

Já to mám stejně. Pomáhá mi na to čas, kdy se nevidíme. Čím delší je časový interval, kdy se nevidíme, tím míň jsem citově zaujatá. Nejdřív to bylo 14 dnů, pak měsíc. My se totiž s jedním příbuzným neviděli dva roky, jen na Vánoce a mě jeho problémy neovlivňovali. Pak jsme se začali vídat častěji, jednu dobu u mě bydlel, a bylo to horší. Takže za mě, omezit styk.

Taky mě napadlo, jestli podvědomě nechceme mít věci pod kontrolou a proto je řešíme, i když nám do nich nic není. Něco jako: „Chci, aby to bylo podle mě, tak to budu řešit.“ To mě napadlo v souvislosti s tím, jak tu někdo psal, že to těm lidem, kteří se hádají, apod. vyhovuje. A my to řešíme, protože nám to nevyhovuje.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Býval za andílka i hubu nevymáchanou. Proč je Zelenka další průšvihář?

Další fotbalový svéráz, další bývalý sparťan má oplétačky. Po Tomáši Řepkovi... číst dále >

Tajemství fotky bez cucku odhaleno: Kam se Kristelová vymódila jako Šebestová?

Světlo světa spatřila tajná nahrávka, na níž je slyšet hlas Kateřiny... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máma neví, že mě baví zabíjení, řekla dvanáctiletá dcera ve Výměně manželek

Mia žije s přítelem a dvěma dětmi v Kladně. I když je jí teprve 25 let, o... číst dále >

Dvojčata z Atlanty se narodila jako holčičky, dnes jsou z nich bratři

Angel a Fabian Griffinovi už od deseti let vědí, že jim příroda nadělila... číst dále >

Reklama