Nejde mi zhubnout, co s tím?

Anonymní
6.8.20 09:07

Nejde mi zhubnou, co s tím ?

Zdravím, omlouvám se, že píšu anonymně, ale je to pro mně citlivé téma… Během těhotenství jsem nabrala 40 kg.

Před 3 týdny jsem začala s hubnutím… objednávám si zdravé krabičky a do toho jsem začala sportovat ( eliptický trenažer, brusle)…

Ale jsem zklamaná, váha nejde vůbec dolu a mám 100chutí s tím praštit, když nevidím žádnou změnu…

Nemáte nějaké typy, rady nebo zkušenosti co dělám špatně?

Děkuji moc

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
19704
6.8.20 09:08

No ono za 3 tydny nemuzes cekat zazrak. Jak dlouho jsi po porodu? Kojis?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6.8.20 09:17

V první řadě tomu neříkej hubnutí, ale změna životního stylu. Protože až zhubneš, tak co? Krabičky jsem osobně nikdy neměla, ale jsem přesvědčená, že pokud má být efekt dlouhodobý, má jít právě o komplet změnu života - tzn. naučit se jíst jinak, umět a odhadnout kolik a čeho. Krabičky nebudeš kupovat dokonce života. Já nikdy podle žádných tabulek nejela, samosebou jsem to kdysi vyzkoušela, ale dlouho jsem to nevydržela. Teprve až když jsem začala hubnutí brát jako změnu celkovou, ne jen dočasnou - zhubnout a hotovo, tak to šlo lépe. Takže jsem začala snídat, více pít (voda, voda s citronem, magnesia, čaj) a zeleninu ke každému jídlu. Večer méně sacharidové přílohy a celkově více masa. Každé ráno rychlá chůze s měřičem tepu na ruce. Vážit se, nebo spíš měřit 1× třeba za 3 týdny. Měřit cm je lepší, než se vážit - je jedno, kolik ukazuje váha, ale zda ubývají cm v pase atd. Svaly váží více než tuk.

Oslavy v pohodě, dort jsem si normálně dala, na výletech zmrzlinu - pokud si vytvoříš nějaký svůj režim, tak tě jedna zmrzlina nebo kousek dortu nezničí. Důležité je ten svůj režim jet dál a nic si nevyčítat. Je to v hlavě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
536
6.8.20 09:30
@Anonymní píše:
Zdravím, omlouvám se, že píšu anonymně, ale je to pro mně citlivé téma… Během těhotenství jsem nabrala 40 kg.

Před 3 týdny jsem začala s hubnutím… objednávám si zdravé krabičky a do toho jsem začala sportovat ( eliptický trenažer, brusle)…

Ale jsem zklamaná, váha nejde vůbec dolu a mám 100chutí s tím praštit, když nevidím žádnou změnu…

Nemáte nějaké typy, rady nebo zkušenosti co dělám špatně?

Děkuji moc

Ahoj, to je ta krabickova dieta, nebo jeste neco jineho?
Za 3 tydny nesko dolu nic?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
864
6.8.20 09:39

Takže jsi nabrala za 9 měsíců 40 kg a teď jsi naštvaná, že za 3 týdny to nešlo dolů?
Asi Tě zklamu, ale hubnutí, změna postavy, zlepšení zdraví a kondice jsou záležitosti na měsíce a roky, určitě ne na dny nebo týdny, zvlášť pokud se jedná o tolik kg. Navíc může trvat, než vychytáš správný příjem a nastavení režimu, aby se hubnutí nastartovalo… Zkus si jídlo a pohyb nastavit tak, aby to pro Tebe bylo udržitelné dlouhodobě, tedy nejlépe už nafurt. Vyber si sport, co Tě baví, hlídej příjem kalorií, ale neodpírej si striktně úplně vše, abys nemusela mít pocit, že až zhubneš, můžeš si konečně dát… A hlavně se smiř s tím, že na původní váhu se můžeš dostat klidně třeba až za dva roky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6874
6.8.20 09:44

Pri takovehle nadvaze, aby za tri tydny neslo nic dolu, to je proste nekde chyba.
Ty stale kojis?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
535
6.8.20 09:46

Upřímně si myslím, že jíš málo - krabičky jsou většinou nastaveny na cca 5000-6000 KJ, což je strašně málo (pro lidi s nadváhou). Když předpokládám, že máš okolo 100 kg, případně ještě kojíš, tak odhadem bys měla jist kolem 8000 KJ a pokud jsi tělu začala ze dne na den dávat tak málo energie, tak si přirozeně začalo ještě více ukládat. Samozřejmě se můžu mýlit, nepíšeš konkrétní informace. :nevim: Já osobně mám od malička velký problém s váhou a teorii, co a jak dělat správně znám fakt dobře :lol: praxe občas pokulhává :roll: ale snažím se :lol: Kdybys chtěla, tak mi napiš do zprávy a poradím ti konkrétně a nebo se můžeme navzájem podporovat 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
477
6.8.20 09:47

Váha nemusí jít dolů, protože nabíráš místo tuku svaly - na cm to vidět je, na váze ne.
Mě osobně hodně pomohlo si zapisovat, co jím - kalorické tabulky to mají zadarmo, jen je tam spousta reklam.
A přesně, jak říkala @Kazimíra Olejovka - jde o změnu životního stylu, ne o zhubnutí a pak se vrátit k tomu, co bylo. Tak totiž vzniká jojo efekt.
Já s tou změnou začínala postupně. Nejdřív jsem vyřadila sladké limonády i džusy, ty teď mám jen za odměnu po tůře (alespoň 12 km) nebo když už fakt nevím, co si dát v hospodě za pití a vody už mám plný kecky. Pak jsem si začala dávat misku salátu k normální večeři - jakýkoliv čistě zeleninový salát. Dál jsem začala jíst ovoce jen dopoledne, nejlépe k bílému jogurtu, tvarohu, skyru, kefíru… No a poslední změna byla, že v každém jídle mám zeleninu - pořád bojuju se snídaněmi, ale obědy i večeře se mi daří. Jo a snažím se jíst menší porce příloh, ne je úplně vyřadit, přece jen nějaké sacharidy člověk potřebuje, ale když nejím doma, tak se snažím sníst tak půlku přílohy + celé maso + celou zeleninu.
Jinak jím všechno, i chipsy nebo dortík, jen si hlídám, aby to nebylo moc často a radši menší porce. Takto si zvládám udržet váhu a jím třeba i vepřo knedlo zelo, jen si vždy vyžádám méně knedlíků a více zelí. Ale na zhubnutí si doopravdy musím vždy začít zapisovat do kalorických tabulek, protože jedině tak zabráním večernímu mlsání např. sýrů - kouknu a vidím, že už jsem ten den přes a tak to nemůžu. Pokud mám hlad, tak ho zažene půl hrnku mléka nebo nějaká zelenina.
Ale pamatuj si, hubnutí je na dlouhou trať, nevzdávej se po 3 týdnech. Vydrž rok a i kdyby to bylo „jen“ 10 kg za celou dobu, tak se budeš cítit o 100 % líp :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
465
6.8.20 13:03

Osprchuj se každým dnem studenou vodou. Budeš jako proutek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
292
14.8.20 12:04

Já jsem měla keto dietu nebo bílkovinou dietu má více názvu a dala jsem dolů ze 100 kg na 57 za necelý rok váhu jsem si držela dalších asi 6let bez omezování stoupla mi max na 64 kg byla jsem spokojená teď jsem těhotná při prvním tehu jsem přibrala nějakých 27 kg nezhubla jsem nějak nic ani jsem se nesnažila a teď jsem na začátku sedmého měsíce a už mám 96,3 kg :mrgreen: tak pak začnu znova s keto dietou ale prostě nečekej zázraky hubnutí je na dlouho trať a jestli nechceš krabičky najfi si low crab

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
701
14.8.20 13:23

Nejez ani nepij na noc, ať si tělo odpočine, dlabej pravidelně těch 5 jídel za den, ale přemýšlej u toho = vše s mírou.. bílkoviny, zdravé tuky, ovoce a zeleninka, plus pitný režim opět pravidelně rozkouskovaný na celý den
sportuj minimálně 3× v týdnu, nejdříve kardio pak navázej pomalejší lážo vytvrvalostí.. v kardiu ti to spálí rychlé cukry a pak budeš pálit tuky
Piš si deníček.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama