Neplatná občanka, co teď?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

lenule111 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.12.17 10:01
Neplatná občanka co ted

Dámy vyskytl se mi pro mě docela veliký problém, měnila jsem trvale bydliste, když jsem si chtěla jít vyměnit op měli zrovna nějakou poruchu systémů a pak už mě to vypadlo ní včera jsem si chtěla jít vybrat příspěvek na péči a prý doklad je neplatný myslíte že když mě dají k občance s ustrihlym rohem ten papírek že mi to na to vydají někdo říká že ano a někdo zase že ne tak nevím :nevim:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Doe_Jane 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.12.17 10:05

Jako na poštu?

lenule111 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.12.17 10:11

Nevyjádřila sem se přesně ano na poštu jsem z toho docela zoufalá přes svátky bez peněz to nevím co bych delala

Doe_Jane 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.12.17 10:14
@lenule111 píše:
Nevyjádřila sem se přesně ano na poštu jsem z toho docela zoufalá přes svátky bez peněz to nevím co bych delala

a nemáš řidičák nebo pas?

-Evka-
Závislačka 3587 příspěvků 16.12.17 10:24

Co si pamatuji, tak jsem s ustřiženými růžky úřadovala, ale neměla jsem vypršenou platnost. Pas jsem měla také neplatný pro dané záležitosti - změna jména.

Monchichik
Závislačka 3760 příspěvků 16.12.17 10:34

Na poště by ti to měli dát i na řidičák nebo pas.

Manhattan
Závislačka 3653 příspěvků 16.12.17 10:46

Pokud k tomu budeš mít ten papírek, tak ti to dají. Minulý rok jsem si měnila občanku po svatbě, tak jsem chodila s ustřiženým rožkem a papírkem a nikde nebyl problém.

lenule111 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.12.17 10:49

@Doe_Jane to právě nemám ani pas a řidičák teprve delam :?

lenule111 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.12.17 10:51

Tak budu doufat že nebude problém

Monchichik
Závislačka 3760 příspěvků 16.12.17 10:56

@lenule111 A co nějakou lítačku třeba na bus s fotkou, to by taky mohlo projít? Jinak s tím papírkem k občance ti to dát musí.

lenule111 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.12.17 11:03

@Monchichik děkuji za odpověď budu doufat v pondělí dám vědět jak to proběhlo jestli byl problém :mrgreen:

Monchichik
Závislačka 3760 příspěvků 16.12.17 11:24

V případě, že by mi to nechtěli dát, chtěla bych vidět jejich nařízení, na základě čeho mi to vydají. Černé na bílém. Nechce se mi to na jejich stránkách hledat, ale našla jsem na netu, že když stačí k prokázání totožnosti ustřižený roh a papír k tomu policii, musí stačit i poště.

zvidavajanca
Závislačka 3713 příspěvků 16.12.17 11:34

Občanka s ustřihlým rohem a papírek je pro potřeby v ČR platným dokladem. Cestovat do zahraničí na ni nemůžeš.
Jen si nejsem jistá, zda tam není nějaké datum, kdy takto platí - je to přeci jen dočasné řešení. Jedině, kdyby bylo po něm, tak by to měl být problém.

lenule111 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.12.17 11:40

Pokud mi to nevydají tak to se tam snima dohadovat budu musí to takhle jít jak to dělají jiní když potrebujou hotovost na poště nebo tak přece jen musím mít něco čím můžu úřadovat ale paní postacka byla velice nepříjemná a s ironickým výrazem mi zdelila že doklad je neplatný a že teda neví jestli mi stihnou doklad udělat než vyprší platnost šeku o tom že stím papírkem by to šlo se nezmínila tak právě pro to ty obavy…

vokishka
Extra třída :D 12003 příspěvků 16.12.17 11:46

@zvidavajanca jenomže to ta občanka není vyloženě prošlá, ne? Jen se něco mění. S propadlým datem je něco jiného.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aby bylo mateřství jen samá radost!

Objevila jste dvě čárky na těhotenském testu poprvé nebo kolem vás už běhá... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Tipy na zdravé recepty přímo od výherkyň

Jaká zdravá jídla vedou v domácnostech výherkyň naší soutěže o hubnutí pod... číst dále >

Články z Expres.cz

Slunce, seno, bikiny a krajka: Ochotská pálí ostrými, kdo bude její cíl?

Je to přesně pět let, co Michaela Ochotská (33) dala výpověď na Nově a... číst dále >

Saša Rašilov se podruhé oženil: Nevěsta Lída si počmárala šaty!

Populární herec si dnes po poledni vzal za manželku svoji o čtrnáct let... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vendula se těšila na nový účes. Proměna byla tak radikální, že se nepoznala

Od střední školy Vendula nezměnila účes. Ve svých šestadvaceti letech se... číst dále >

Svět mě dřív štval, dospěla jsem teprve nedávno, říká Simona Babčáková

Proměna herečky Simony Babčákové na blondýnu se promítla i do chování lidí... číst dále >

Reklama