Neumím vařit - jak se zlepšit

303
15.7.13 18:29

Neumím vařit

Ahoj, přijde mi, že vůbec neumím vařit a vůbec nevím, jak na to.

Samozřejmě vařím, ale všechno chutná na jedno brdo. Koupila jsem si i několik kuchařek, ale tam se často používá vývar. Kostku dávat nechci. To si opravdu všichni děláte domácí vývar?

Poradíte nějaké recepty, které nejsou složité a přitom jsou výborné?

Příspěvek upraven 26.04.14 v 23:22

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

58819
15.7.13 18:33

@adna :mrgreen: směju se, protože jsem učila vařit ex manžela. Dřív byl schopný připálit i čaj, a jak teď vyvařuje :mrgreen: Jinak já kostky nedávám, buď mám opravdu vývar (udělej si velký hrnec a zamraz si ho na části), nebo prostě šupu koření (bylinky atd) a ono to tu chuť chytne :palec: podívej se na pár dílů vaření třeba od polreicha, kluci v akci a pod, určitě najdeš inspiraci :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35644
15.7.13 18:35

Tak vyvar v receptu vynechej, ono se taky houby stane. Casem se k nemu mozna dopracujes. Ja myslim, zecelkem varit umim, ale harantum se stejne nezavdecim. Mohli by zit o holejch testovinach.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7449
15.7.13 18:35

@adna Ahojky. Když vařím pro dospělé, v klidu dám kostku. Až budu vařit pro malou (teď 9 měsíců) omáčky a vývary, budu dělat domácí vždy ve velkém a zamrazím, nemá cenu pořád vařit vývar nový…
A děláš třeba maso na přírodno a k tomu zeleninu? Takhle budou děti mít zeleninu a chlap maso 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15419
15.7.13 18:38

Co takhle vydusit maso na kmine? Luxus a bez vyvaru :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Nikkkol
15.7.13 18:38

Ahoj, jenom pokud mohu doporucit jestli nechces davat kostku z duvodu, ze je to chemie, kup si v drogerii dm bio bujony, balicek 6kostek stoji od 20kc dle druhu a neni v tom zadna chemie a i cukr je v tom trtinovy.

• Nahlásit
  • Citovat
valkil
15.7.13 18:40

A kdo říká, že to chutná na jedno brdo?

• Citovat
  • Upravit
7449
15.7.13 18:42

@valkil Možná ten jednoletý 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1120
15.7.13 18:43

Jednoduché, výborné a rýchle jedlo ;)
http://www.modrykonik.sk/…ay/14150111/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
valkil
15.7.13 18:43

No právě, to je docela podstatná informace. Takovýmu kuřákovi může připadat všechno na jedno brdo úplně lehce :)

• Citovat
  • Upravit
valkil
15.7.13 18:44

Túto fotku ti nemôžeme zobraziť. Je len pre registrovaných užívateľov.

@Deborah píše:
Jednoduché, výborné a rýchle jedlo ;)
http://www.modrykonik.sk/…ay/14150111/
  • Citovat
  • Upravit
7449
15.7.13 18:45

@valkil Co si budeme povídat, určitě to nechutná chlapovi. Ty děti jsou ještě ve věku, že buď to sní a chutná jim to a je jim jedno, jestli to mají týden v kuse a nebo to prostě nesní, protože jim to nechutná…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11341
15.7.13 18:45

Já si hovězí vývar nedělám, protože hovězí nejíme a na nás je finančně hovězí i dost. Jíme hlavně kuřecí a pákrát do měsíce vepřové. Přítel je i nemasovej, takže smažený sýr, obalený květák nebo žampiony, či lečo milujeme. A hlavně, mě by to teda neba vařit. Takže dělám z kostky a to až teď kvůli příteli, protože on to tak chce. Dřív jsem vařila bez vývaru a taky se to dalo :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7449
15.7.13 18:46

@Deborah úplně OT - podle metříku čekáš dvojčata a už 4 dětičky máš? Téda, klobouk dolů 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1120
15.7.13 18:48
@valkil píše:
Túto fotku ti nemôžeme zobraziť. Je len pre registrovaných užívateľov.

Jááj, tak to som nedomyslela :oops: :D Takže to kopírujem ;)

mäsko si nakrajas na mensie kusky osolis okorenis..potom opecies na troche oleja zalejes vodou pridas nakrajane uhorky a hrasok varis cca 15min, potom tam das tak 2PL kecupu a 1PL horcice a zahustis troskou muky s vodou..to je vsetko

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama