Reklama

Nevím, jestli bych zvládla 2 dĕti

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.12.16 18:25
Nevím jestli bych zvládla 2 dĕti

Uz par mesicu se snazime o druhe dite.Tou dobou jsem byla na rodicovske.Ted uz par dni chodim do prace a vidim, jak sem vyrizena z prace a pak jeste kolotoc vareni, uklid, venovani se diteti.Jako docela mazec :think:.Tak si rikam, co teprve se dvema detma.Jo nemit praci, tak vim ze bych to zvladla.Tak dobre ale partner nevydelava.Tak si rikam, jestli uz prace a jedno dite+ provoz domacnosti neni sz dost.Uz ted se desim hlavne za par let uceni se synem do skoly.Co telrve uceni se dvema detma :roll:.Jak to mate vy? A hlavne jak byste se rozhodly kdybyste mely stejne pocity jako ja.Mit ci nemit druhe dite?

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Reakce:

Pájinka25
Závislačka 2885 příspěvků 14.12.16 18:36

Ahoj řešila jsem stejné dilema. Mám pětiletého syna, pracuji a nějak si říkám, že mi teď vyhovuje. Bála jsem se mít děti brzy po sobě, nechtěla jsem jezdit s kočárem a tahat za sebou třeba tříleťáka, tak jsem si řekla že počkám, tak cca do školního věku. Teď bude brzy synovi 6 let a já v něm mám parťáka, se kterým lyžujeme, jezdíme na kole, na dovolené a zkrátka nemumím si teď zase představit, že kvůli mimísovi by šlo tohle všechno do kytek. Když jsem si představila, že bych byla těhotná, měla jsem jedinou myšlenku. Že by to bylo super, že bych byla se synem doma. Jenže pak by se mimís narodil a já si neumím představit, že by syn še na druhou kolej :nevim: Já se spíš bojím toho, že bych to nezvládla citově, bojím se, aby syn nestrádal tím, že se budu věnovat druhému dítěti. Už jsem to tu v jedné diskusi řešila a bylo mi doporučeno, že pokud to tak cítím, je lepší zůstat u jednoho. Kdo ví, třeba až syn odroste, tak si pak „na straý kolena“ pořídím druhý abych i jemu mohla věnovat „full servis“ :-D

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.12.16 18:39

@Pájinka25 Ja prave na strare kolena druhe uz mit nebudu moct. Pritel je o hooodne starsi. Takze u nas je to bud ted ci za rok a nebo vubec.

ProfZav
Ukecaná baba ;) 1640 příspěvků 14.12.16 18:44

Mám k tomu jen jednu poznamku: myslete na to dítě, ať má sourozence. Jednou by taky mohl zůstat úplně sám. Třeba můj tátamá jen bratra, se kterým se roky nebaví, a dost ho to trápí.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.12.16 18:46

Ja bych chtela znova zazit mit miminko, ikdyz na nevyspani se vubec netesim. Hlavne vim ze mimi vyroste a casem budu mit 2 vetsi deti.To uz me tak nelaka. U me je problem, ze se musim rozhodnout ted. Partner je stary a rekl, ze bud druhe co nejdriv a nebo uz nebude.Zase si casem nechci vycitat ze druhe byt mohlo, ale ja nechtela :??

Pájinka25
Závislačka 2885 příspěvků 14.12.16 18:46

Já vím, je to dilema, já bych také druhé ráda, chtěla bych si to zažít ještě jednou, ale nějak jsem se dostala do stadia, kdy jsme zkrátka se synem super dvojka a nějak je mi líto to „zničit“ :nevim: Utvrdila mě v tom i odpověď jedné ze zdejších maminek, která přiznala, že kdyby mohla vrátit čas, zůstala by u jednoho. K tomuhle se vážně dopracovat nechci

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.12.16 18:46

Ahoj, mám dvě děti školou povinné a na cestě je třetí. Do práce chodim, učím se s dětmi, do toho ještě dodělávám školu, statám se o domácnost. Za mě, já tedy zvládám zatim, někdy raky mě štve,'že mám pocit, že pořád ukĺízím atd, ale dá se to. Do toho máme ještě manželovu dceru ve střídavé péči

Šarlota4
Echt Kelišová 9642 příspěvků 14.12.16 18:48
@ProfZav píše:
Mám k tomu jen jednu poznamku: myslete na to dítě, ať má sourozence. Jednou by taky mohl zůstat úplně sám. Třeba můj tátamá jen bratra, se kterým se roky nebaví, a dost ho to trápí.

Takze nakonec mu je sourozenec k prdu. To je rada

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.12.16 18:49
@ProfZav píše:
Mám k tomu jen jednu poznamku: myslete na to dítě, ať má sourozence. Jednou by taky mohl zůstat úplně sám. Třeba můj tátamá jen bratra, se kterým se roky nebaví, a dost ho to trápí.

To si taky rikam no.Ale zas me laka ten celkem klid uz.Syn ma 3,je s nim uz sranda a zabavi se uz i hodne sam.No a ted zas od zacatku miminko :nevim:.Nedokazu se rozhodnout. A jak na potvoru mi nejde hned otehotnet, aby se to vyresilo. Snazime se pul roku a s kazdym mesicem vic a vic pochybuji :think:.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.12.16 18:51

Ja si snad necham zavezd telisko at mam po rozhodovani.Uz me nebavi nad tim furt dokola premyslet :zed:.

ProfZav
Ukecaná baba ;) 1640 příspěvků 14.12.16 18:51
@Šarlota4 píše:
Takze nakonec mu je sourozenec k prdu. To je rada

To není rada, to je konstatovani, ze když člověk nemá nikoho z rodiny, tak je mu smutno. Mám dva bratry a můžu se na ně spolehnout.

Rakosnicek1983
Závislačka 2883 příspěvků 14.12.16 18:53
@ProfZav píše:

To je uplne irelevantní poznámka. Spoluzacka mela sourozence dva a ani jeden uz nežije, takze sama zůstane i tak. Nemluve o některých sourozeneckych vztazích, kdy se sourozenci nebaví kvůli hadkam/majetku/dě­dictví. Sama mam jednoho sourozence, žijeme od sebe100 km, čili se moc nevídame a momentalne je pro me nejbližší osoba partner, s tim řeším vsechno.

warita
Kelišová 7441 příspěvků 14.12.16 18:54
@Pájinka25 píše:
Ahoj řešila jsem stejné dilema. Mám pětiletého syna, pracuji a nějak si říkám, že mi teď vyhovuje. Bála jsem se mít děti brzy po sobě, nechtěla jsem jezdit s kočárem a tahat za sebou třeba tříleťáka, tak jsem si řekla že počkám, tak cca do školního věku. Teď bude brzy synovi 6 let a já v něm mám parťáka, se kterým lyžujeme, jezdíme na kole, na dovolené a zkrátka nemumím si teď zase představit, že kvůli mimísovi by šlo tohle všechno do kytek. Když jsem si představila, že bych byla těhotná, měla jsem jedinou myšlenku. Že by to bylo super, že bych byla se synem doma. Jenže pak by se mimís narodil a já si neumím představit, že by syn še na druhou kolej :nevim: Já se spíš bojím toho, že bych to nezvládla citově, bojím se, aby syn nestrádal tím, že se budu věnovat druhému dítěti. Už jsem to tu v jedné diskusi řešila a bylo mi doporučeno, že pokud to tak cítím, je lepší zůstat u jednoho. Kdo ví, třeba až syn odroste, tak si pak „na straý kolena“ pořídím druhý abych i jemu mohla věnovat „full servis“ :-D

Pri tomto pristupu bych se bala, ze si vychovavam rozmazleneho jedinacka. Diteti naopak prospeje, kdyz se vcas nauci, ze nemuze mit vsechno kdykoliv se mu zamane a ze se musi o veci delit, i o tu materskou lasku.

Ja mam ted 3 tydenni miminko a i kdyz je relativne hodnoucka, tak si nejak nedokazu predstavit, ze budu mit brzo na krku dalsi. Je mi 37, s manzelem bychom chteli jeste jedno dite, prave proto aby nebyla jedinacek, ale ja se i tak citim pretizena. Nechapejte mne spatne, ono se to samozrejme da zvladnout, ale kdybych se mela starat jeste o jedno dalsi dite ve veku 1,5 roku napr, tak by to bylo na masli.

Tichošlápek
Echt Kelišová 9647 příspěvků 14.12.16 18:54

No kvůli sourozenci bych to nedělala. Ja jednoho mam a jsme si cizi. Ale podle mne ti to bude po par letech líto, ze mas jen jedno

ProfZav
Ukecaná baba ;) 1640 příspěvků 14.12.16 18:54
@Anonymní píše:
To si taky rikam no.Ale zas me laka ten celkem klid uz.Syn ma 3,je s nim uz sranda a zabavi se uz i hodne sam.No a ted zas od zacatku miminko :nevim:.Nedokazu se rozhodnout. A jak na potvoru mi nejde hned otehotnet, aby se to vyresilo. Snazime se pul roku a s kazdym mesicem vic a vic pochybuji :think:.

Ber to tak, ze za pár let to budou partaci a zábavu se spolu. Taky se říká, že mladší se od starších ledacos naučí, tak třeba s ním bude míň práce. :)

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Očkování a autismus - mýtus, který ohrožuje dětské zdraví

Očkovat, či neočkovat? Téma očkování dětí se stalo v dnešní době mezi rodiči... číst dále >

Jak jsme přežili krmení z láhve

Jmenuji se Laura a jsem máma. Jako by to bylo včera, když jsem se nestačila... číst dále >

Články z Expres.cz

Jsi tlustá a zemřeš, vzkazuje morbidně obézní modelce známý novinář a porotce

Americkou XXXL modelku Tess Holliday už podruhé v uplynulých týdnech... číst dále >

Gondík, Měcháček a Hanuš ve hře Zkurvení havlisti: Nazí muži, co rozumí všemu

Kouzelná komedie o třech mužích, kteří rozumí všemu. Přesně tak mluví tvůrci... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

Jsem tak trochu rebelující černá ovce rodiny, říká sestřička z Ordinace

Ha Thanh Špetlíková, která je známá jako zdravotní sestřička ze seriálu... číst dále >

Reklama