Nosíte venku roušky?

Napsat příspěvek
Velikost písma:
818
26.10.20 11:36

Nabubřelost lidi je neskutečná. Chytrých hlav až tma. Za mě je úplně jedno, jak se kdo boji nebo věří na covid. Podstatné by pro všechny mělo být minimálně to, že za této situace se ekonomika zastaví sama.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15212
26.10.20 11:40
@Janli píše:
Takže důchodci mají zalézt do děr, aby se ostatní nemuseli omezovat? Ekonomika se nezavírá kvůli pár nemocným důchodcům. Dosah téhle nákazy je podstatně rozsáhlejší, její dopad není jen smrt několika lidí, v případě, že by se nedostala pod kontrolu, může dojít ke kolapsu zdravotnictví, ekonomiky a především infrastruktury. Pokud tady budou miliony nemocných, nebude mít kdo pracovat, léčit, udržovat v provozu elektrické sítě a další a další. Nebude kdo by ti prodal rohlík, paralen nebo jel nahodit a opravit spadlý vedení. Je krajně slaboduchý tohle házet na důchodce, ti jsou jen ta oběť. Tím průšvihem a důvodem k blížícímu se lockdownu není pár důchodců, co si jednou týdně jedou nakoupit, ale statisíce lidí v produktivním věku, co odmítají dodržovat opatření, nutně museli v létě cestovat do zahraničí, lítat po akcích a diskotékách. Těm tady můžeš kázat něco o vymytejch mozcích. Ale na to nemáš buď inteligenci nebo koule…

Ale tady nemůžou být miliony nemocných, protože těch skutečně produktivních lidí je snad jen pár milionů a nějakých 90% infikovaných je bez příznaků. Takže žádné miliony, ale tak desetitisíce, možná statisíce, kteří se z toho rychle vypčikají a půjdou zase prodávat ty rohlíky a nahazovat vedení. Jestli teda ještě bude z čeho uválet těsto a nahodit generátory, když se tu udělá poslední zhasne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29073
26.10.20 11:50
@zoidberg píše:
Už několik týdnů nečtu zprávy a je mi hned líp. Docela mě překvapilo, když jsem na ulici viděl lidi v rouškách, jak si na čerstvém vzduchu debužírují vlastních bacilů. Ten Covid chytneme všichni tak jako tak, ale ti, kteří mají plíce dojebané nadbytečným nošením roušek, holt budou mít větší problémy.

Jezuskote, už to někdo řekl chirurgům? 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29073
26.10.20 11:51
@zoidberg píše:
Ale tady nemůžou být miliony nemocných, protože těch skutečně produktivních lidí je snad jen pár milionů a nějakých 90% infikovaných je bez příznaků. Takže žádné miliony, ale tak desetitisíce, možná statisíce, kteří se z toho rychle vypčikají a půjdou zase prodávat ty rohlíky a nahazovat vedení. Jestli teda ještě bude z čeho uválet těsto a nahodit generátory, když se tu udělá poslední zhasne.

To trollíš, nebo fakt nechápeš, v čem přesně je ten problém?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15212
26.10.20 12:06
@Bábrdl píše:
To trollíš, nebo fakt nechápeš, v čem přesně je ten problém?

To bys musela být konkrétnější.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
496
26.10.20 14:51

Roušku nosím kam musím a kde to je nařízeno. Ale na to že jsou nařízené už asi měsíc a čísla rostou tak asi tak účinné nebudou, že?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1490
26.10.20 15:07
@NicknackEK píše:
Myslím, že by neškodilo nastudovat si, jak se chova na vzduchu vir a kapenky:-)

No nevím, ale podle posledních průzkumů, se zjistilo, že vir se dokáže držet ve vzduchu i 2 hodiny a ani se nepohne. No nevím, spíš věřím odborníkům, kteří tento vir zkoumají. Nikomu necpu, at tomu věří. Já i děti nosíme roušky i venku. Jasně, nakazit se můžete i přes tu roušku, v tom nejsem naivní, ale, vydalo se takové nařízení a lidé by to měli respektovat. Rouška na sto procent neochrání, ale může účinnost zpomalit. Nedávno jsem poslouchala toho našeho experta přes viry, ted si nevzpomenu, jak se jmenuje, vystupoval před pár dny u Soukupa na Barandově a on tam dost podrobně o Coroně mluvil a vše, co od jara předpověděl, se splnilo. Působil na mě věrohodně, takový správný týpek a docela mě to vyděsilo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1490
26.10.20 15:08
@Bafonek píše:
Roušku nosím kam musím a kde to je nařízeno. Ale na to že jsou nařízené už asi měsíc a čísla rostou tak asi tak účinné nebudou, že?

No, jestli to nebude tím, že český národ je oproti němcům hodně neukázněný a nějaká nařízení mají někde

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
818
26.10.20 15:10

@Bafonek jde jen o zpomalení. A v tom aspoň nějaký jejich smysl vidím. Myslím, že bez nich by byl teď nárůst ještě rychlejší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1490
26.10.20 15:15

Jinak, jsem zdravotník a v práci nosím roušku 13 hodin. Během směny, si ji 4× až 5× měním. Problémy mi to nedělá ani v práci, ani venku. Jinak, myslím, že je otázka času, kdy se uspí celá země tzn. zavřou se továrny, obchody budou mít jen pár hodin otevřeno a bude se nakupovat po skupinách. Počítám, že tak do 2 týdnů k tomu stejně dojde. Ten odborník tam taky říkal, že mělo by se to stát hned ted, potom ty ztráty budou mnohem nižší, než se to bude dělat postupně. Pak to budeme splácet 10 let. Český národ potřebuje pořádnou facku a disciplínu a já s ním souhlasím, i když se to nebude hodně lidem líbit, mě taky ne, ale je to potřeba

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1948
26.10.20 15:35

Vlastně ne. Posledních 14 jsem vycházím z domu jen, když jdu běhat nebo jedu na kole a to si roušku neberu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
496
26.10.20 15:37
@Popeladym píše:
@Bafonek jde jen o zpomalení. A v tom aspoň nějaký jejich smysl vidím. Myslím, že bez nich by byl teď nárůst ještě rychlejší.

Nebo třeba úplně stejný.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3209
26.10.20 15:38
@Janli píše:
Takže důchodci mají zalézt do děr, aby se ostatní nemuseli omezovat? Ekonomika se nezavírá kvůli pár nemocným důchodcům. Dosah téhle nákazy je podstatně rozsáhlejší, její dopad není jen smrt několika lidí, v případě, že by se nedostala pod kontrolu, může dojít ke kolapsu zdravotnictví, ekonomiky a především infrastruktury.Pokud tady budou miliony nemocných,nebude mít kdo pracovat, léčit, udržovat v provozu elektrické sítě a další a další. Nebude kdo by ti prodal rohlík, paralen nebo jel nahodit a opravit spadlý vedení. Je krajně slaboduchý tohle házet na důchodce, ti jsou jen ta oběť. Tím průšvihem a důvodem k blížícímu se lockdownu není pár důchodců, co si jednou týdně jedou nakoupit, ale statisíce lidí v produktivním věku, co odmítají dodržovat opatření, nutně museli v létě cestovat do zahraničí, lítat po akcích a diskotékách. Těm tady můžeš kázat něco o vymytejch mozcích. Ale na to nemáš buď inteligenci nebo koule…

To sis přečetla v blesku nebo hltáš každý slovo Flégra a podobných psychoušů? Kdo budou ti nemocní? Ta většina, asi 75-80%, kteří jsou bezpříznakoví? Ti lidé jsou pouze pozitivní, jejich vzorek obsahuje určitou část viru RNA, nevypovídá nic o tom, zda jsou infekční. Chtělo by to ubrat na hysterii a to od každého z nás… a hlavně teda z VÁS, co sedíte vždycky vlevo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
496
26.10.20 15:41
@karinka píše:
Jinak, jsem zdravotník a v práci nosím roušku 13 hodin. Během směny, si ji 4× až 5× měním. Problémy mi to nedělá ani v práci, ani venku. Jinak, myslím, že je otázka času, kdy se uspí celá země tzn. zavřou se továrny, obchody budou mít jen pár hodin otevřeno a bude se nakupovat po skupinách. Počítám, že tak do 2 týdnů k tomu stejně dojde.Ten odborník tam taky říkal, že mělo by se to stát hned ted, potom ty ztráty budou mnohem nižší, než se to bude dělat postupně. Pak to budeme splácet 10 let. Český národ potřebuje pořádnou facku a disciplínu a já s ním souhlasím, i když se to nebude hodně lidem líbit, mě taky ne, ale je to potřeba

Jasně! A lidi budou podstatně víc v prdeli než s celým covidem! To bude ta pravá facka! Ne nějakej bacil, kterej stejně každej dřív nebo pozdějc nevyhnutelně chytí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
496
26.10.20 15:44
@Popeladym píše:

Tak se to zpomalí a co? Bude to tu pořád akorát ta krize bude trvat déle a bude víc lidí ekonomicky v haj.zlu. Velice přínosné! Ne nemocnice plné nebudou. Spousta lidí má průběh který dá doma. Jen zlomek případů je těžkých a to špitály dají. Mmch. jsem zdravotník.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama