Psychologická poradna pro snažící se, těhotné i maminky
Mgr. Lucie Machová
@lucenka píše:
Ne: ráno až se vzbudiš, tak ti táta dá pentlickami na pomlazce přes zadek, abys neměla blechy/ byla krásná a ty mu za to dáš vajíčko.
Stačí jedna věta a měli by všichni klid.
a kdyby se tě zeptala, proč jí bude dávat na zadek, co odpovíš?
@Svítící žárovka píše:
Tak jako tatínka, kterej se vrhne na nic netušící tříletou dceru, drží jí za ruku tak, že visí ve vzduchu a mlátí jí tatarem - toho bych teda vyhodila z okna.
Ale opět. Za to, že jsou rodiče šáhlí ( v tomto případě i maminka - to fakt do tří let dcera netuší, jaký je v naší republice velikonoční zvyk? Ani teoreticky? ), tak za to přece nemůžou Velikonoce.
Hezky řečeno. U mě doma by už měl tatíček otisk karabáče na své prdeli.
@Tamtama píše:
a kdyby se tě zeptala, proč jí bude dávat na zadek, co odpovíš?
A copak to je dávání na zadek??? ![]()
@Tamtama píše:Že je to tradice a dělá se to, aby neměla blechy/ byla hezká/ celý rok zdravá
a kdyby se tě zeptala, proč jí bude dávat na zadek, co odpovíš?
starší dcera má 3 roky a z dneška má parádní trauma..tatínek ji nijak nevaroval a začal s tatarem po zadku (jemně samozřejmě), malá smrt v očích, chtěla si sednout a on ju držel za ruku takže visela ve vzduchu a ta pitomá básnička tou teda moc nepomohla. Pak si sedla před pračku a smutně koukala do země, měla na krajíčku
A to by byl takovej problém to dceři vysvětlit den předem? To že ty je nemáš ráda, přece neznamená že to musíš zprotivit i dcerce. Mělo by to být její rozhodnutí. Já se taky ráno kluka zeptala jestli chce jít. Chtěl, tak zašel ke 3 spolužačkám a hotovo splněno. Mladší chtěl s ním, tak vzali manžela sebou a šli. Manžel jen vedl kluky, sám se ničeho neúčastnil. Kluci vyšlehali jen symbolicky. Nikomu trauma nezpůsobili, nikdo se nezlil jako dobytek.
To je stejný jako že já nejím játra a kachnu. I tak je dělám a před klukama nerozebírám že to nejím. Prostě ochutnají a je na nich jak se rozhodnou.
@Svítící žárovka píše:
Tak jako tatínka, kterej se vrhne na nic netušící tříletou dceru, drží jí za ruku tak, že visí ve vzduchu a mlátí jí tatarem - toho bych teda vyhodila z okna.
Ale opět. Za to, že jsou rodiče šáhlí ( v tomto případě i maminka - to fakt do tří let dcera netuší, jaký je v naší republice velikonoční zvyk? Ani teoreticky? ), tak za to přece nemůžou Velikonoce.
Taky jde o to, jestli si to zakladatelka malinko nepřibarvila. Ale jak píšeš, pokud by to tak bylo, tak jsou rodiče na ránu. Osobně si nedokážu představit kterej normální táta by si takto vynucoval vyšlehání na velikonoce.
A to se ještě blíží První máj, to se zase úchylové budou líbat pod rozkvetlou třešní.
@Spokojení píše:
A to se ještě blíží První máj, to se zase úchylové budou líbat pod rozkvetlou třešní.
A co teprve čarodějnice! Žeenský budou ponižovaný chlapama větama typu - Už máš připravený koště???
To zas bude traumat. Psychologové a psychiatři budou mít žně.
@Svítící žárovka píše:
A co teprve čarodějnice! Žeenský budou ponižovaný chlapama větama typu - Už máš připravený koště???
To zas bude traumat. Psychologové a psychiatři budou mít žně.
nemá tyhle trapárny, kde se osazenstvo komplet ožere, ráda.
@Burj Chalifa píše:
nemá tyhle trapárny, kde se osazenstvo komplet ožere, ráda.
Takže ani svatby?
@Burj Chalifa No vidíš. Zrovinka tebe bych si představila jako někoho, kdo se pohybuje ve společnosti, kde se lidi nepotřebujou při každý příležitosti zlít jak dogy. Ale možná jsi tu na emimi jen v jakési póze a děláš dojem osoby která je ve skutečnosti úplně jiná. Kdo ví. Za internet se dá schovat všechno.
Já dneska neviděla jedinýho opilýho člověka. Přišlo asi 25 koledníků a nalila jsem jednoho panáka. Takže asi tak.
@Aenne píše:
přesne.
a u nás na Slovensku mají kluci a chlapi z velikonoc peníze, alkohol, koláče, jedlo, čokoládu…a ženské mají upratování, vaŕení, pečení, výprask a studenou vodu do ksichtu.
přesně totéž na moravě (zakl.)
@Svítící žárovka já taky dneska neviděla ani jednoho opilého kolednika. Panáka jsme nelily jednomu sousedovi.
@Svítící žárovka píše:
A copak to je dávání na zadek???
ano, je..
@Aenne píše:
mne teda ne. A neznášela jsem je už jako malá holka, ale moje máma byla neustupná a vždy jsem se hádali a končilo to plačem.
mamka je ze Slovenska…když jsem jí dnes řekla o svém postoji, vysmála se mi s tím, že když já jsem „vadná“ tak oni si k tomu svoje vnučky povedou sami. Prý to moc řeším a nechápu srandu. ![]()