Odstranění krev.sraženiny na noze

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
wuchinka
Kecalka 163 příspěvků 28.09.18 22:12
odtranění krev.sraženiny na noze

Dobrý večer, mám dobrého kamaráda, který měl před 14 dny úraz. Spadl z kola a krom různých škrábanců a odřenin si hodně narazil lýtko. Normálně chodil ty dva týdny, ale ten sval na lýtku byl stále bolestivý na dotek na zmáčknutí a udělalo se tam takové tvrdší místo. Teprve teď se tedy vypravil k doktorovi, ten ho poslal na chirurugii, kde mu řekli, že je to natržený sval a kolem nebo pod ním je ztvrdlý hematom a má jít v pondělí na sono. Asi mu to budou chtít nějak rozříznout a odstranit. Má z toho hrůzu..Tak se chci poptat, jestli někdo nemáte zkušenost, jak to probíhá, jestli bude muset ležet v nemocnici, atd.? Díky

Reakce:
stinga
Závislačka 4399 příspěvků 3 inzeráty 28.09.18 22:27

@wuchinka netuším, nemám zkušenost, ale v dnešní době moc v nemocnici nenechávají, pokud to bude zákrok v narkóze, tak možná odpoledne bude moci jít domů s doprovodem samozřejmě, ale asi to záleží i na tom, jak je ten hematom velký a jak velké je poranění

wuchinka
Kecalka 163 příspěvků 28.09.18 22:46

Ono jde spíš vůbec o to,být prostě v nemocnici,byť na 1 den. Přesože rád sportuje,je to takový bolestín,představa řezání,narkozy,pře­vazů,ho docela nervuje.Dopoledne jsme za ním s přítelem byli na návštěvě,a je fakt uzlíček nervů.Já jsem ho chlácholila,že mu to třeba jen lokálně umrtví a pak půjde dom,ale samozřejmě nejsem doktor a vím o tomhle celkem prd :roll:

Amys
Generální žvanilka 20812 příspěvků 28.09.18 23:11

@wuchinka Já si kdysi dávno přivodila hrozný hematom, ale neměla jsem natržený sval, takže úplně stejná situace to není. Nicméně v nemocnici mi tenkrát doporučili Lioton 1000 (či tak nějak podobně, už je to strašně dávno) a ono se to časem vstřebalo. U těch hematomů to stvrdne a začne vápenatět. Takže bych věřila tomu, že se to nejdřív možná pokusí řešit spíš nějak míň invazivně. Možná záleží i na tom, jakého rozsahu je to natržení svalu.

wuchinka
Kecalka 163 příspěvků 28.09.18 23:30

@Amys jak je to s tím natržením nevíme. Ale jinak co se týká léčby, podle přístupu pana doktora na chirurgii to vypadá,že si chce spíš říznout.

stinga
Závislačka 4399 příspěvků 3 inzeráty 02.10.18 10:18

@wuchinka tak co, jak to dopadlo? Už je po zákroku?

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Nezvládala dvě děti, pořídila si třetí! Špindíra Věra z Výměny manželek má syna

Jen málo dílů televizní show Výměna manželek bylo tak kontroverzních jako... číst dále >

Po rozchodu má Marpo děti ve střídavé péči! Jak to všechno zvládá?

Připravuje se na dlouho očekávaný souboj v thaiboxu, kde se utká s raperem... číst dále >

Články z Ona Dnes

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >