Reklama

Odstranění krev.sraženiny na noze

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

wuchinka
Kecalka 160 příspěvků 28.09.18 22:12
odtranění krev.sraženiny na noze

Dobrý večer, mám dobrého kamaráda, který měl před 14 dny úraz. Spadl z kola a krom různých škrábanců a odřenin si hodně narazil lýtko. Normálně chodil ty dva týdny, ale ten sval na lýtku byl stále bolestivý na dotek na zmáčknutí a udělalo se tam takové tvrdší místo. Teprve teď se tedy vypravil k doktorovi, ten ho poslal na chirurugii, kde mu řekli, že je to natržený sval a kolem nebo pod ním je ztvrdlý hematom a má jít v pondělí na sono. Asi mu to budou chtít nějak rozříznout a odstranit. Má z toho hrůzu..Tak se chci poptat, jestli někdo nemáte zkušenost, jak to probíhá, jestli bude muset ležet v nemocnici, atd.? Díky

Reklama

Reakce:

stinga
Závislačka 3764 příspěvků 7 inzerátů 28.09.18 22:27

@wuchinka netuším, nemám zkušenost, ale v dnešní době moc v nemocnici nenechávají, pokud to bude zákrok v narkóze, tak možná odpoledne bude moci jít domů s doprovodem samozřejmě, ale asi to záleží i na tom, jak je ten hematom velký a jak velké je poranění

wuchinka
Kecalka 160 příspěvků 28.09.18 22:46

Ono jde spíš vůbec o to,být prostě v nemocnici,byť na 1 den. Přesože rád sportuje,je to takový bolestín,představa řezání,narkozy,pře­vazů,ho docela nervuje.Dopoledne jsme za ním s přítelem byli na návštěvě,a je fakt uzlíček nervů.Já jsem ho chlácholila,že mu to třeba jen lokálně umrtví a pak půjde dom,ale samozřejmě nejsem doktor a vím o tomhle celkem prd :roll:

Amys
Generální žvanilka 20728 příspěvků 28.09.18 23:11

@wuchinka Já si kdysi dávno přivodila hrozný hematom, ale neměla jsem natržený sval, takže úplně stejná situace to není. Nicméně v nemocnici mi tenkrát doporučili Lioton 1000 (či tak nějak podobně, už je to strašně dávno) a ono se to časem vstřebalo. U těch hematomů to stvrdne a začne vápenatět. Takže bych věřila tomu, že se to nejdřív možná pokusí řešit spíš nějak míň invazivně. Možná záleží i na tom, jakého rozsahu je to natržení svalu.

wuchinka
Kecalka 160 příspěvků 28.09.18 23:30

@Amys jak je to s tím natržením nevíme. Ale jinak co se týká léčby, podle přístupu pana doktora na chirurgii to vypadá,že si chce spíš říznout.

stinga
Závislačka 3764 příspěvků 7 inzerátů 02.10.18 10:18

@wuchinka tak co, jak to dopadlo? Už je po zákroku?

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Před rozlučkou Radka Štěpánka si Novak Djokovič prošel Prahu, nešlo ho přehlédnout

Ještě předtím než si ve čtvrtek večer užil společně s Radkem Štěpánkem jeho... číst dále >

Nejhlubší dno, ultralevice zneuctila mši: Ovčáček se pustil do mluvčího z UK

Aktivistka Aneta Petani protestem proti představitelům církve spustila... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máš doma tyrana, vypadni od něj, radila vyměněná manželka

V jedné domácnosti z Výměny manželek si tentokrát zkusili spolu deset dnů žít... číst dále >

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >