Online výuka, učitelka vypadává

Anonymní
9.11.20 21:53

Online výuka, učitelka vypadává

Hezký večer všem, jak vnímáte a reagujete na to, když v průběhu výuky učitelka vypadává, není vidět, slyšet a občas zmizí úplně. Děje se to nárazově, ale v průběhu celé doby, co je online výuka.
Zatím nebudu specifikovat, jestli jsem rodič, student nebo učitelka.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
593
9.11.20 21:58

Jako jak jak reagujeme? No logicky se počká, až se připojí ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22886
9.11.20 21:59

Asi ma bkbe pripojeni no. Nekdy se to stava, se holt neda svitit. Pokud je to pravidelne, mela by s tim neco po technicke strance delat (nebo skola, pokud vede vyuku ze skoly).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4518
9.11.20 22:00

Ano, počkala bych, až se připojí, případně bych ji na to upozornila, pokud bych si myslela, že o tom neví. Dá se reagovat nějak jinak? Možná bych si na to po skončení vyučování zanadávala :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
239
9.11.20 22:05
@Anonymní píše:
Hezký večer všem, jak vnímáte a reagujete na to, když v průběhu výuky učitelka vypadává, není vidět, slyšet a občas zmizí úplně. Děje se to nárazově, ale v průběhu celé doby, co je online výuka.
Zatím nebudu specifikovat, jestli jsem rodič, student nebo učitelka.

A jak reaguješ ty? A hlavně, co je na dotazu tak citlivého, že musíš být anonymně?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14079
9.11.20 22:09

Pockala bych az se pripoji :mrgreen: jak muzu reagovat jinak :lol: Je to holt spatne pripojeni, taky mam a obcas klienty neslysim, ale nastesti to chapou. Oni nic jineho se delat neda ze :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7021
9.11.20 22:14

U nás takto 10 min učitelka mluvila a nikdo ji neřekl, že vlatně neni slišet a ona vyprávěla, vyprávěla, a pak to manžel nevdržel a řekl, že prostě neni nic slyšet, že je to tím, že všichni mají mikrofony -někdo to tam rušil, at si to vypnou všichni.. Udělali to a hned bylo vidět a slyšet všechno..
MOžná učitelku upozornit.. ana to nemusí vědět.. Ne všichni řávat, ale azse všichni sedět a nic.. Pak už všichni, a no ani my neslyšíme… :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.11.20 22:36

Všem děkuji za reakce. Jsem učitelka, co vypadává. Máme slušný signál, ale jsme připojení 3-4, tak to má vliv na kvalitu. Občas zmizím úplně.
Už jsem se dozvěděla pár věcí… Tak mě zajímalo, jestli to je opravdu tak neomluvitelné.
Jedna maminka mi sdělila, že mám chodit do školy, jako další učitelé, ale mám doma vlastní děti, co nemůžu nechat samotné. :nevim:
Dneska jsem z toho byla celkem špatná.

@Pavlahar píše:
A jak reaguješ ty? A hlavně, co je na dotazu tak citlivého, že musíš být anonymně?

Jsem ta učitelka ;) Nechci šířit povolání.

• Citovat
  • Nahlásit
1787
9.11.20 22:58

Nám to naštěstí funguje bez problému u obou synů, ale kdyby náhodou tak bych to nehrotila, počkala bych až to naskočí zpátky a mezitím dala synům úkoly na vyplnění. :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6115
9.11.20 23:05

Kdyby to bylo pravidelně a opravdu by to tu výuku výrazně narušovalo, tak by mě to štvalo. Já podstupuju denně celkem manévry kvůli tomu, aby se dcera mohla výuky účastnit a vytěžila z toho maximum, dojíždíme za kvalitnějším připojením i lepší technikou. A pokud by to nemělo žádaný efekt, asi bych si docela zanadávala. Ale nejsem taková povaha, co by kvůli tomu šla někam dělat dusno. Je holt blbá doba a jsme v tom všichni společně a nedobrovolně :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.11.20 23:09

Jsem učitelka a jsem ráda, když mi žáci řeknou, že mají jakýkoli problém - hlásí mi vždy, když jim vypadávám. Já se pak zeptám ostatních, abych zjistila, zda je problém na mé straně nebo na straně žáka.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
9.11.20 23:25

@Michelle_M my první hodinu bez problémů, 2. hodinu jedeme 2, tak občas slabší a 3. hodinu jsme 4 a to je už slabota.
3× týdně chodím do školy, 2× týdně nemám hlídání.
Teď měníme dodavatele, ale nemá to efekt, ve který jsem doufala.

@Anonymní píše:
Jsem učitelka a jsem ráda, když mi žáci řeknou, že mají jakýkoli problém - hlásí mi vždy, když jim vypadávám. Já se pak zeptám ostatních, abych zjistila, zda je problém na mé straně nebo na straně žáka.

Mně to hlásí rodiče. Volají mi na mobil, když jim to přijde divné.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
9.11.20 23:48

Výuka doma

1. může to být připojením internetu,
2. upozornit učitelku
3. někdy pomůže, když si všechny děti vypnou mikrofon - (je méně hluku, apod.)

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
10.11.20 00:00
@Anonymní píše:
1. může to být připojením internetu,
2. upozornit učitelku
3. někdy pomůže, když si všechny děti vypnou mikrofon - (je méně hluku, apod.)

Ještě může pomoct vypnout kamery, to také dost zhoršuje kvalitu přenosu.

• Citovat
  • Nahlásit
2467
10.11.20 02:39

Tak mně vypadávají děti. Místo okýnek s nimi občas vidím zaseknuté. Takže občas mluvím k nehýbajícím se flekům. Zvlášť zajímavé při diktátu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama