Opisování závěrečné práce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.07.19 14:30
Opisování závěrečné práce

Ahoj holky, dělám závěrečnou práci, jelikož s tím nemám žádnou zkušenost, mrkla jsem se na práce ns netu vysokoškoláků, ne že bych je opsaka he pro srovnání, jak to má vypadat, taky se někdo takto díval a srovnával?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Cenarius
Ukecaná baba ;) 1055 příspěvků 19.07.19 14:40

Jestli je budete psat stejne jako tento prispevek, tak se asi nemusite ani namahat :D

Ale jinak se klidne podivejte, podivani neni zlocin, kdyz nevite jak na to.

PapeJ
Ukecaná baba ;) 2221 příspěvků 19.07.19 14:59

Když jsem psala závěrečnou práci na kurzu Asistenta pedagoga, tak jsem si přečetla asi tři bakalářky, abych se inspirovala, jak řadit kapitoly, čemu se věnovat. Stačilo mi např. nadpisy, obsah, zbytek jsem si pak vyčetla z knížek. Hodně mi i pomohl seznam citací, na které knížky se zaměřit, z čeho nejlépe čerpat. Takže proč ne.

Jana206
Nadpozemská drbna 28280 příspěvků 19.07.19 15:33

Veřejné vysoké školy mají systémy kontroly plagiátorství a taky se spousta seminarek jako plagiaty studentům vrací k přepracování. Pokud je to zrejme, může to skončit až disciplinarnim řízením.
Tak snad jste měli nejakou přednášku o tom, jak se práce píší, jak mají vypadat, citační normy atd.
Jinak ano, taky si stahuji práce pro srovnání nebo o tematech, které me zajimaji. Když z toho neco chci použít, správně to ocituji. A i tady platí, že čím víc toho nactes, tak tím líp to dostaneš do oka pri psaní práce vlastní.

Jana206
Nadpozemská drbna 28280 příspěvků 19.07.19 15:36

Muni má dokonce oficiální databázi absolventskych prací. Me spíš zaráží, ze by Te, zakladatelko, nekdo nechal psát práci a nepredal info, jak na to. S tím jsem se nikde nesetkala, vsude o tom byl seminář, na asistentu pedagoga i na VS. Cvik a dostat to pod palec je věc druhá. Číst cizí práce neni zlocin. Odevzdat plagiat ano a skoly na to mají programy.

vokishka
Neúnavná pisatelka 15326 příspěvků 19.07.19 15:39

@Jana206 on je to totiž nějaký rychlokurz. Tam to nebudou ani nijak extra kontrolovat, rozhodně ne nahrávat do systému. Ono to zřejmě ani není při vysoké škole, ale organizuje to nějaká vzdělávací agentura.

Taka
Ukecaná baba ;) 1088 příspěvků 19.07.19 15:43

Úplně v klidu koukni, taky jsem vždycky koukala a koukat budu dál :) Pro inspiraci paráda. Vždycky koukám hlavně na zdroje, na to je to skvělý :palec: Můžeš z těch prací i citovat, ale to jsem nikdy nedělala. Vždycky jsem vycházela z primární/sekundární literatury. A vždycky bez nejmenších problémů. Hlavně řádně cituj :kytka:

Jana206
Nadpozemská drbna 28280 příspěvků 19.07.19 15:43
@vokishka píše:
@Jana206 on je to totiž nějaký rychlokurz. Tam to nebudou ani nijak extra kontrolovat, rozhodně ne nahrávat do systému. Ono to zřejmě ani není při vysoké škole, ale organizuje to nějaká vzdělávací agentura.

Já jsem si asistenta delala na VOS a práce musela mít veškeré nalezitosti, seminář jsme měli. Dokonce jsem tu práci musela obhájit pred komisí.
Studium trvalo celý semestr, ale vím, že agentury ho organizují na dva měsíce. Stejně si myslím, že základní informace by dostat měla. O kurzech pres vzdělávací agentury si myslím své.

Taka
Ukecaná baba ;) 1088 příspěvků 19.07.19 15:46
@Jana206 píše:
Muni má dokonce oficiální databázi absolventskych prací. Me spíš zaráží, ze by Te, zakladatelko, nekdo nechal psát práci a nepredal info, jak na to. S tím jsem se nikde nesetkala, vsude o tom byl seminář, na asistentu pedagoga i na VS. Cvik a dostat to pod palec je věc druhá. Číst cizí práce neni zlocin. Odevzdat plagiat ano a skoly na to mají programy.

Na plno katedrách (UK) bohužel běžná praxe :( Já chodila „načerno“ na jinou fakultu, bylo to asi 4× po 60 minutách. Sice říkali požadavky pro svou fakultu (resp. katedru), ale já si z toho vybrala aspoň nějaké tipy.

vokishka
Neúnavná pisatelka 15326 příspěvků 19.07.19 15:47

@Jana206 já ho dělala na pedagogické fakultě, tři semestry.

Jana206
Nadpozemská drbna 28280 příspěvků 19.07.19 15:49
@Taka píše:
Na plno katedrách (UK) bohužel běžná praxe :( Já chodila „načerno“ na jinou fakultu, bylo to asi 4× po 60 minutách. Sice říkali požadavky pro svou fakultu (resp. katedru), ale já si z toho vybrala aspoň nějaké tipy.

Jj, ty pozadavky se trochu liší co se týče jednotlivých skol a fakult, ale normy ISO a APA jsou dané a podle nich to nemůže být špatně. Pokud zakladatelka dělá nějaký kurz, stačí si zadat do Googlu „vědecká práce“, najde parametry a navody, jak ji napsat. Určitě nebudou tak prisni jako na absolventskou práci na VS.

Jana206
Nadpozemská drbna 28280 příspěvků 19.07.19 15:55
@vokishka píše:
@Jana206 já ho dělala na pedagogické fakultě, tři semestry.

Neměla jsi k tomu ještě něco dalsiho, treba vychovatele? Ten samotný asistent na jeden semestr stačí. Me pripravili tak důkladně, ze jsem udelala přijímačky na specku na verejnou VS, bez toho, abych otevrela cokoliv dalsiho, treba doporucenou lit. k prijimackam. Byla tam celá specka, pedagogika, psychologie, sociální oblast, nějaké psychohry, dal uz si nepamatuji. Přijímačky byly písemné i ústní. A celý první semestr na VS jsem z asistenta cerpala, i se podělila o materialy. Dívala jsem se na celoživotní na fakultě, toho asistenta mají na tři semestry v kombinaci s něčím dalším.

vokishka
Neúnavná pisatelka 15326 příspěvků 19.07.19 16:02

@Jana206 v té době to tak bylo. I když se to nejmenovalo přímo studium pro asistenty (mám to už někdy před 15 lety), ale speciální pedagogika pro vychovatele. Teď když koukám na stránky školy, tak je to asi kratší. Mám i samostatného vychovatele a ten je taky rok a půl.

Jana206
Nadpozemská drbna 28280 příspěvků 19.07.19 16:12

@vokishka Díky za objasnění.
:palec: Jj, dřív to bylo jinak a ta speciální pedagogika jen doplněk. Mám ještě pomaturitní studium pro vychovatele a zkousku profesní kvalifikace pro chůvy, taky přes VOŠ pedagogickou. Rozhodně nemám pocit, že by to byl rychlokurz :mrgreen: Jasný, že zkousky na VS jsou náročnější, ale i tam to své požadavky melo a nikdy to neudelali vsichni.

vokishka
Neúnavná pisatelka 15326 příspěvků 19.07.19 16:16

@Jana206 taky si myslím, že jsme to měli mnohem náročnější. Měli jsme i zkoušky v průběhu studia. Jako vychovatelé dokonce tři v každém semestru. Takže jsme si fakt mákli a mám pocit, že jsem se pořád učila :mrgreen:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama